Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam az új párom jelenlét...

A kisfiam az új párom jelenlétében nyűgös, állandóan hisztis, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

A párommal egy pár hónapja vagyunk együtt, össze kellene szokniuk mert hamarosan együtt fogunk lakni, amit a fiam is vár. Amikor nincs itt, akkor egy kezelhető szupergyerek, egy kedves, okos, jóindulatú.

Amikor itt van a párom vagy elmegyünk valahova, a fiam nyűgös, nem akar kiszállni a kocsiból, nem azt a cipőt akarja felvenni, nem eszik meg semmit csak mekit akar, nem akarja felvenni a télikabátot. Én türelmesen magyarázok neki de mintha a falnak beszélnék, befeszül és folyamatosan csak a vita az ellenkezés meg a hiszti van. Már mindenki baromira unja ezt a helyzetet. Megértem, hogy nehéz neki is és figyelmet szeretne meg féltékeny de már előre félek attól pl, hogy nemsokára 4 napra külföldre utazunk együtt és ott fog 4 napig hisztizni... Már 2x beszéltem vele arról, hogy mennyire rossz, hogy így viselkedik. Megígér mindent és utána megint jön a hiszti, pedig egy héten egyszer látja, max 2x.


A mai nap katasztrófa volt, a párom kedves volt de a gyerekem addig nyűglődött, míg a párom szüleivel való cukrászdázás helyett haza kellett jönnünk mert már az idegroham kerülgetett.


2018. jan. 20. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem szimpatikus neki.

Rajtad meg megerzi az idegesseget.

2018. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kisfiad?

Beszélgettél vele erről? Apukájával tartja a kapcsolator?

Lehet nem kéne még erőltetni a közös nyaralást.

2018. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
8 éves, már beszélgettem vele erről, heti váltásban van kettőnknél és ráadásul kedveli is a páromat. Dunsztom nincs, hogy mit lehetne csinálni. Arra gondoltam, hogy megkérem, legyenek kicsit kettesben.Szerintem féltékeny és meg akar küzdeni vele a családfő szerepért de nem tudom, hogy hogyan simítsam ezt el.
2018. jan. 20. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A heti váltás szerintem nem jó a gyereknek de ez csak az én véleményem.

Az hogy kettesben hagyd őket sem.

Játszatok hármasban, a párod próbáljon a kedvében járni.Foglakozzon vele a párod úgy hogy ott vagy de te nem folysz bele.

Na meg olyan hogy miatta haza kell menni...azért ne ő irányítson már.

Talán korai még az összeköltözés is.

Mikor váltatok el? Mióta van ez a váltott élet?

2018. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
Ha nem hat a szép szó lépj fel keményebben, kapjon büntetést, ha nagyon szemtelen akkor pofon lehet csapni, külömben a fiad kesz az úr a háznál. Mutasd meg neki, hogy a hisztivel nem ér el semmit. Azért csinálja a cirkuszt, mert látja hogy ezzel hatása van rátok!
2018. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!