Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam 4 éves és nem...

A kisfiam 4 éves és nem beszél. Akik hasonló cipőben jártak az ennyi idős gyerekkel, mi lett? Végül elkezdett beszélni? Mennyire tudta behozni a lemaradást?

Figyelt kérdés
1 éves korában már mondott szavakat, végig szépen fejlődött, de külföldre költözés után ez a beszédfejlődés teljesen megállt, sőt visszaesett. Most nem mond semmit, csak néha azt hogy "nem". Még nem értünk a vizsgálatok végére, hogy megállapítsák mi a gond, de azért találgatások már vannak.

#beszédzavar #beszédelmaradás
2018. jan. 25. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Ezek szerint a gyerek normálisan elkezdett beszélni, csak egy trauma után nem hajlanó többé megszólalni.


Ez egész más, mint amit a kérdésed sugall és elég valószínütlen, hogy lenne még valaki, akinek pont így történt.


Várd ki a vizsgálatokat, és gondolkodj el a "találgatásokon", azzal többre jutsz.

2018. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy ütközés , keres fel terápiát fejlesztőt hogy ezen túl lendüljön ..
2018. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
8%
Kineziológus 1-3 alkalom alatt meg tudja oldani a problémát!
2018. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Az enyém is költözésnél hagyta abba az elkezdett beszédtanulást(első szülinapján első szó, majd félévig semmi, még a gagyogása is ritkult, utána elkezdett lassa állathangokat utánozni és kezdte előről a beszédtanulást), de nem vagyok benne biztos, hogy ez volt az oka, nálunk is vizsgálódnak.


Ha nem halandzsázik vagy ismétel könnyű dolgokat, szerintem is talán a stressz hatására nem akar megszólalni, de valószínű, hogy tudna beszélni. Szerintem ez a jobbik eset.


Egyébként nem gondolom, hogy egy egyévest megviselne a költözés, ha a fix emberek nem változtak, a játékait meg pár fontos tárgyát vittétek.

2018. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Szerintem az idegen nyelv zavarta össze, (mármint gondolom a "külföldön" más nyelvet beszélnek)különösen, ha korábban nem találkozott vele. Talán ijesztő lehetett a számára, hogy nem érti a beszédet, vagy őt nem értették meg, esetleg nem tudja, hogy mikor melyik nyelvet kell használni, és úgy reagált rá, hogy egyáltalán nem beszél. Bár kérdés, hogy mennyi ideje tart ez az állapot, mennyi idős volt, amikor külföldre költöztetek. Szerintem nincs szervi baja, főleg, ha a "nem"-et használja, és amúgy okos, ügyes gyerek. Ha így van, akkor valószínűleg rendes mondatokban kezd majd el újra beszélni. Bízunk benne, hogy hamarosan így lesz!
2018. jan. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Itt valami többről kell, hogy szó legyen, bocsáss meg.


Igazán stresszes, veszélyes helyzetekben sem történt ilyesmi, több idegen országban lakva sem. A beszédfejlődés megállása a család beszédével függ csak össze. Ha a gyerek biztonságban érzi magát és a beszédbeli megnyilvánulásait, akkor beszél azzal, akivel biztonságban érzi magát. Akiben bízik, annak mondja a gondolatait. Ha egyedül érzi magát, cserbenhagyottnak, akkor hallgat. Vagy befelé beszél, magában.


És milyen nyelven "vizsgálják" azt a szerencsétlen gyereket?


A véleményem megtartom magamnak.

2018. jan. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 00:17-es: a kérdezö írta, hoyg a gyerek 1 éves volt, amikor költöztek és most 4 évesen sem beszél.


Eleve egyetlen gyereket sem zavar meg, ha az otthonán kívül ismeretlen nyelvet használnak az emberek, amíg otthon a megszokott anyanyelvet.

Ez EGY éves meg még egyáltalán nem foglalkozik azzal, hogy a távolabbi környezete mit csinál, neki a család az egyetlen, ami számít.

Emellett a gyerekeknek semmi problémát nem okoz, ha egyszerre több nyelvet hall, sok gyerek születésétöl kezdve akár 3-4 nyelvet is meg tud egyszerre tanulni minden gond nélkül.


SZóval itt vagy valami komolyabb törés van a dolog mögött - pl elszakították a számára fontos szülötöl/családtól, vagy valami komolyabb idegrendszeri károsodása van.

2018. jan. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves, és nem túl kedves hozzászólók! A "szerencsétlen" gyereket itthon vizsgálják, mivel mikor láttuk, hogy gond van hazaköltöztünk. Kint nem igazán érte idegen beszéd, mert még a szomszédaink is magyarok voltak. Ő kicsi volt, úgyhogy oviba se járt még. Nagyon sokat foglalkoztunk és foglalkozunk vele azóta is. Rengeteget mesélünk, éneklünk, verselünk neki. Én is tudom, hogy nem "normális" dolog, hogy egy költözés miatt ilyen helyzet alakul ki... Többször felmerült az autizmus lehetősége. A kérdés nem erre irányult, nem diagnózist szeretnék, hanem hogy ha már valaki volt ilyen helyzetben, hogy a gyerek nem beszélt ennyi idősen akkor később mi lett velük?
2018. jan. 26. 07:39
 9/15 A kérdező kommentje:
És igen, az közrejátszhatott, hogy a nagyszülőkkel laktunk a költözés előtt, és nagyon közel álltak egymáshoz. Megviselte a költözés tudom. Vissza is költöztünk. Ezen változtatni már nem lehet sajnos.
2018. jan. 26. 08:04
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A nem beszélés mögött a hallásproblémától az értelmi elmaradáson át az autizmusig sok minden állhat. Érzelmi probléámák is, de az nem szokott több éves elnémulást okozni.

Az autizmusnak van egy olyan formája, mikor az addig normális menetben fejlődő kisgyerek mésfél éves kora táján fokozatosan befelé fordul, elnémul, és kialakul az autizmusra jellemző kép. Sajnos lehet, hogy a kisfiadnál is erről van szó.

2018. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!