Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más 3-4 éves is ilyen? Elmúlik...

Más 3-4 éves is ilyen? Elmúlik ez?

Figyelt kérdés
3 és fél éves gyerekem, ha valamit nem szabad, simán rám mondja, hogy szar vagyok. Már kész vagyok ettől. Ki mit csinálna? Mert a szép beszéd, a kérés-magyarázás, büntibe küldés nem működik. Valami ötlet?
2018. febr. 4. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Az enyém is tipikus 3 éves. A héten borzasztó stílust vett fel. Tiszteletlen volt és hisztizett egész héten.

Először ilyenkor higgattan próbálom kezelni a dolgot. Csütörtökön például negyed órát fetrengett a földön hisztizve, rúgkapálva. A másikat kísértem be az iskolába és mikor kijöttünk, akkor jött rá a hiszti. Egyszerűen nem hatott rá a higgadt megoldás. Valamennyire persze abbahagyta, de láttam, hogy még van benne dac. Sétáltunk az óvoda felé és felakarta vetetni magát. Végül elfogadhatóan abbahagyta a hisztit, így felvettem. De olyan tiszteletlenül beszélt velem, hogy leraktam és mondtam neki, hogy márpedig sétálni fog, ha így viselkedik. Dacoskodott. Hisztizett. Na, akkor értünk oda egy boltba, ahol volt wc, így bementünk oda és ott kapott kettőt a fenekére....na le is tört rögtön a dac. Elbeszélgettünk, és olyan 5 perc múlva teljesen lehiggadt, kitombolta magát.

Néha sajnos szükség van egy kis fizikai fenyítésre is. Nem hagyhatom, hogy 2 óra hosszát üvöltsön az utcán, vagy bárhol. A hagyd figyelmen kívűl nem vált be, a higgadtság se vált be. Amikor ezek nem válnak be, akkor szoktam a fenekére csapni. Szerencsére ez elég ritkán fordul elő, de a héten végig hisztizett és már kezdte azt képzelni, hogy hisztivel el lehet érni bármit.

Az óvónő szerint az óvodában láthatta a gyerek az ilyen viselkedést.

Amilyen hisztit levágott az iskola előtt én még nem láttam a gyerekeimtől olyat.

Ha csúnyán beszél veled, akkor ereszkedj le hozzá, nézz a szemébe és határozottan mond neki, hogy ezt nem szabad és hogy miért nem szabad....ne ecseteld túl hosszan. Ha kiröhög, még egyszer elmondod neki, hogy ez nem vicc, ha még mindig röhög, kicsit durvábban is ránézhetsz. Ameddig fel nem fogja, hogy rosszat csinált és nem látod az arcán, hogy elszégyeli magát, addig kell neki magyarázni, hogy ilyet többet nem akarsz meghallani. Én ilyenkor bevezettem, hogy a saját szájára kell csapnia egyet a gyereknek. Habár a kicsivel még nem kezdtem ezt alkalmazni, de a nagynak (7 éves)szoktam mondani, hogy üssön rá a saját szájára...szerencsére nem szoktak csúnyán beszélni.

El lehet ítélni, amiért csapkodom a hisztis 3 évesem fenekét...hát inkább most csapkodom és tartom még a pórázt, minthogy már 3 évesen elszabaduljon...mi lesz majd ha tini lesz...szrba se fogja venni a szavam, ha most nem kapom el a kis grabancát.

Nekünk szülőknek az is a dolgunk, hogy megtanítsuk őket betartani a szabályokat.

2018. febr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Végre egy normális gondolkodású szülő,aki nem dől be a ma divatos "nevelési"elveknek....
2018. febr. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Próbálgatja a határait, védi a saját igazát. De ezzel nincsen semmi probléma, nem beszél velünk csúnyán, mivel mi sem szoktunk és nem bántjuk egymást. Ha az oviban tanul valami hüleséget, az csak múló szeszély.
2018. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Én is egyet ertek az elsővel.Az en fiam a mi nap kijelentette hogy nem szeret se engem se az apját.És nem kellunk neki már.Decemberbe töltötte a négyet.

Én altalában nyugodt vagyok vele szemben.nyugodtabb mint az apja.

Most lehet elítélni de tényleg kell valami ami visszabillenti a gyerek akaratát..vagy is vissza fogja.

4 év alatt 1 szer csaptam a fenekére de egyszer úgy felidegesített akkor is szemtelen volt és pimasz és hisztis...

Hogy kimentem behoztam egy vesszőt es a sarokba tettem szónélkül.

Két hétig csak nézegette most megint elszaladt a ló vele.Most van hogy felemelem.de akkor az hatásos...:)



Jöhet az ítélkezés..

2018. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!