Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem 8 éves tehetsé...

Hogyan kezeljem 8 éves tehetséggyanús kisfiam?

Figyelt kérdés

2018. febr. 7. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Ennél több ésszel. Szerinted erre lehet válaszolni a részletek ismerete nélkül?
2018. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, itt a leírás : 8 éves kisfiam kiemelt tehetség, második osztályos tanuló.Csodálatos személyiség, de teljesen másként jár az agya mint az átlag embereknek.Tsizteletben tartom ezt,hiszen minden ember más,nekem mégis nagyon nehéz őt nevelnem.Szociálisan igen éretlen, felnőttekkel nem igazán teremt kapcsolatot, kerüli a szemkontaktust, nehéz vele közös megegyezésre jutni mert makacs típus.Nevelési segítséget nem kapok, néha elbizonytalanodom ,mert pozitív megerősítést nem kapok senkitől,hogy jól csinálom-e ezt az egész gyereknevelést.Mindenki azt mondja (tanárai ,család), fogadjam el úgy,ahogy van és nyilván elfogadom de olykor nehéz számomra a folyamatosan ellenkező természete.
2018. febr. 7. 12:23
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyébként rengeteget foglalkozom vele, de van szabadideje is.Az egész életem róla szól.Apukája rengeteget dolgozik de sokat segít a nevelésében, sok a közös program,anyagilag jól állunk, mindenhová visszük, mindent megkap ami csak érdekli,emelett próbáljuk következetesen nevelni de sokszor olyan mint egy kiskamasz...
2018. febr. 7. 12:26
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Én még mindig nem értem milyen választ vársz.

Azt se tudjuk miben tehetséges a gyerek és milyen betegsége van ami miatt figyelemzavaros.

2018. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nulla infó..oké, csodálatos meg kiemelten tehetséges de miben?
2018. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Pont ezt akartam en is irni. A vilagon semmi konkretat nem tudunk.
2018. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Inkább asperger gyanús.
2018. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Megnyugodtam, hogy nem csak én nem értem a kérdést. Kérdező, biztos, hogy a tehetség az a szó amit kerestél?
2018. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Megdöbbentett, hogy mennyire nem vagyok érthető....igazatok van és sajnálom, nagyon zilált és zaklatott voltam,amikor írtam.Logikai- matematikai intelligenciája kimagasló, ebben tehetség gyanus.

Nevelési segítséget szeretnék kérni, a kérdésem arra irányult,hogy nevtanban szóljak, hogy szükségem lenne erre vagy menjek el pszichológushoz magánúton?esetleg lenne valaki aki hasonló cipőben jár?

2018. febr. 8. 09:01
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

nézd a nagybátyám már 3 évesen tudott olvasni, zongorázni, hegedűlni és egyebek és mégis képes volt normálisan viselkedni. A gyereked lehet nem tehetség csak beteg...

Tudod azok a gyerekek akik valamiben kimagaslóan okosak,de egyébként fogyatékosak, mert nem tart kapcsolatot a külvilággal és külön kis világban él.

Vagy valami fogyatékossággal született vagy nagyon elvan kényeztetve vagy el van kényeztetve és olyasmit láttok bele ami nincs is.

2018. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!