Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem túlzas ez a gyereknevelesnel?

Nem túlzas ez a gyereknevelesnel?

Figyelt kérdés
2018. febr. 8. 23:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egy aruhazban dolgozom. Anyuka apuka es 2 gyerek. Az egyik gyerek 11 körüli volt a masim 9. A nagyobbik fizetesnel levett valamit lattam erősen megrangatta a kezet, szerintem fajt is neki. Kijebb mentek" allj a sarokba".A nagyobbik gyerek a butik sor veszkijarotan bement es annak a sarkaban allt meg. Mikor elmenőben voltak a kisebbiket magahoz ölelte az apja . A nagyobbik utannuk az anyjaval. Otthon mennyit allhat az a gyerek a sarokba? Latszott rajta, hogy fel. Ha bantja raszoltam volna.
2018. febr. 8. 23:20
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk azert egy 11evesnek meg is lehet mondani, hogy most nem veszek meg neked ezt azt, nem kell feltetlenul kitepni a kezebol.
2018. febr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nem túlzás.

Ráadásul nem látsz bele az életükbe, nem tudhatod, hogy aznap ez az első, vagy a harmincadik hülyesége volt a gyereknek.

Engem is van, hogy úgy felhúz egész nap a lányom, hogy délutánra a legkisebb rosszaságára robbanok már. Ilyenkor csak azt látják az utcán,h. a gyerek nyíg valamiért, én meg egyből ráüvöltök, vagy odébb rángatom.

Nincs jogunk mások felett ítélkezni.

2018. febr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már változott a törvény. Ha gyerek veres stb áll fönn ami eltér a normáltol, aki látja es nem jelenti olyan bűncselekményt követ el, mint aki veri a gyereket.
2018. febr. 9. 01:55
 5/15 A kérdező kommentje:
2018. febr. 9. 01:57
 6/15 A kérdező kommentje:

Idézet:

"A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez. A gyermek nem vethető alá kínzásnak, testi fenyítésnek és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó büntetésnek, illetve bánásmódnak." Így szól a törvény."

2018. febr. 9. 01:58
 7/15 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban a szomszéd gyerek ha négyest hozott kiverte 2 fogát a gyereknek. Minndenki félt tőle. Most ugy vinnék bilincsbe mint a huzat. Öregkorára egyedül is maradt, szartak rá.
2018. febr. 9. 02:00
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Amennyire én látom nem bántalmazta, nem verte meg, sőt a végén meg is ölelte, hogy éreztesse hogy őt szereti csak a viselkedése volt helytelen. Szerintem rendben volt ez így, habár az alapsztorit nem teljesen értem.

Én is boltban dolgozom egy jóideje de talán egyszer találkoztam ilyen rángatós fegyelmezéssel, sokkal gyakrabban jellemző hogy nem szólnak a gyerekre akkor sem, ha az árut rongálja, földre dobja vagy mindenki számára zavaróan viselkedik, benyitogat az öltözőkbe, lefekszik a földre, sikít, rohangál vagy épp odapisil valahova.

Tudom, hogy nehéz szülőnek lenni, de ezek az esetek nagyon elveszik a kedvem a gyerekvállalástól, mert úgy érzem, ha ez az átlag, akkor én se tudok majd jobbat kihozni a gyerekemből.

A gyerek fegyelmezése és nevelése nagyon megosztó kérdés, mert népenként, családonként is máshogy szokás és többnyire mindenki meg van róla győződve, hogy ő csinálja jól, a többieket meg elítéli mert veri vagy épp nem veri a gyereket.

2018. febr. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
A rángatás része természetesen nem helyes, a sarokba állítás viszont igen, ha náluk működik (van, aki csak hülyéskedik a sarokban is). Ritka manapság az olyan szülő, aki nem kényeztet, hanem nevel is, én inkább örünék, ha ilyennel találkoznék. Annak a fiúnak lesz értkrendje, büszkesége, felelősségtudata. Aki megkapja első nyekkre azt a csokit, annak valószínűleg kevésbé, mert a szüleitől nem kapja meg ezt, így máshonnan kell megtanulnia.
2018. febr. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem túlzás.

Ha 3 évesen emel le a polcról valamit, akkor kiveszem a kezéből, visszateszem és kedvesen (ill. a sokadik alkalom után már nem olyan kedvesen) elmondom neki, hogy ezt nem szabad.

11 évesen már illene magától tudnia. Ha megfeledkezik magáról, jogos a szülő reakciója.

Hozod a példákat a kivert fogú gyerekről, citálod a jogszabályt a gyerekbántalmazásról, de a konkrét ügyhöz ezeknek semmi köze.


Amiket írtál annak alapján pont attól tartok, hogy te leszel majd olyan szülő, aki sose fegyelmezi a gyerekét, mindig minden szabad lesz neki és 11 éves korára már egy elviselhetetlen, antiszociális lény lesz belőle, aki gátlástalanul randalírozik pl. egy boltban.

2018. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!