Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kellett volna nevelni...

Hogyan kellett volna nevelni egy fiúgyereket?

Figyelt kérdés

Párom fiáról van szó, még külön élünk, de nem tudom, milyen vége lesz ennek.

Már kamasz, illetve lassan azon is túl van, eddig a nagyszülőkkel éltek együtt(párom szüleivel)

A fiú nagyanyja nagyon elkényeztet mindenkit maga körül, a férje se képes egy kenyeret megkenni magának, gondolom az ő hatására is lett ilyen a gyerek.

A párom meg....ő is mindenben elsődlegesen a gyereke érdekeit nézi, ahogy látom, nagyon irányítja az anyját, az szentírás, amit a gyerek mond, ki kell szolgálni maximálisan, mert ő a kedvenc.

Azt visszahallottam, hogy nagyon nem tetszett neki(a gyereknek), hogy hozzám költöznének, gondolja eddig tartott a jóléte. Van benne valami, bár én sosem szóltam bele ebbe a fajta nevelési módszerbe.

Amit akart, én is mindent megszereztem neki, de csak flegmán elfogadott mindent, vagy elajándékozta valami haverjának.

Nem hinném, lenne olyan pasas még, aki belépne egy ilyen környezetbe, egyelőre próbálom megszokni a helyzetet, mondjuk úgy sem lennék túl sokat otthon, munkámból adódóan.

Csak ha megjegyeztem a páromnak(aki pedagógus amúgy) akkor finoman mondta, így kell, szeretettel nevelni egy gyereket. Biztos van benne valami, nagyon szeretik mindenhol a gyerekek, dolgozott óvodában is sokat.



2018. febr. 19. 02:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sose fog megvaltozni, se a parod, se a fia. Ezt gondold vegig.

En menekulnek egy olyantol, aki egy kenyeret sem kepes megkenni maganak. Ha osszekoltoztok, lesz ket elkenyeztetett gyereked, es orok kimerultseged a munka+ otthoni teendok miatt.

2018. febr. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ács! Se fiú, se lánygyereknek nem kell a se.ggét nyalni. A szeretet nem azt jelenti, hogy elkényeztetik a gyereket. Ez inkább akkor jellemző, ha a szülő félelemből vagy lustaságból nem vállalja fel a konfliktusokat. Nem kell a gyereknek minden megadni, amire vágyik: azt kell megadni, amire a legnagyobb szüksége van!

Sok esetben ez pont a szigorú következetesség.

Viszont ebben sincs különbség a fiúk és lányok között.

Lesznek köztetek konfliktusok a gyereknevelés miatt, ha te az a típus vagy, aki szerint az igazi férfi már öt évesen tud bánni a láncfűrésszel, és nem ugyanaz érvényes a nőkre és a férfiakra.

A gyereknevelést hagyd az anyjára! Mindenkinek az lesz a legegyszerűbb, hidd el. Főleg, ha lassan amúgy is felnő, te írod, hogy a kamaszkorból nő ki. Feltételezem, hogy lassan továbbtanulás: esetleg megy koleszba, utána kirepül.

Ennyi idősen átnevelni senkit se lehet, és nem is a te dolgod. Inkább csak próbálj vele egy laza haveri viszonyt alakítani, vagy legalábbis egy udvarias, távolságtartó, de egymást elviselő kapcsolatot.

2018. febr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, ez a baráti viszony megvan eddig, csak vannak még problémák, ugyanis már albérletben vannak, mert a gyerek nem akar kollégiumba menni, ezért egy 1 szobás lakást bérelnek, abban vannak ketten most. Csak az meg nem azon a településen van, ahol én élek, a páromnak anyagilag is jóval könnyebb lenne, ha itt lennének nálam, a gyerekét meg ez nem érdekli, csak a haverjai közel legyenek. A párom meg ugye elvárja, hogy segítsem őket, albérletet fizetni stb.

Nem egyszerű helyzet.

2018. febr. 19. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

" A párom meg ugye elvárja, hogy segítsem őket, albérletet fizetni stb."


Menekulj, amig nem keso...!!!

2018. febr. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem vetted észre eddig, hogy csak a pénzed és a házad kell nekik?
2018. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts vele. Most ki a szemedből a rózsaszín felhőket, te ezzel a kapcsolattal csak szívnál.

Felejtsd el, hogy ez a gyerek valaha továbbtanul. Láttod, nem akar elköltözni hozzátok, mert akkor messze lennének a haverok. Nem a tanulás érdekli, csak a haverok.

Albérlet fizetésébe meg ne segíts be. Nem a te gyereked, a gyereke miatt vett ki albérletet akkor fizesse. Még házasok se vagytok gondolom. Semmi közöd az albérlethez.

Meg ez nem szeretettel való nevelés, ez elkényesztetés. Találkoztam már ilyen gyerekekkel, mind olyan, hogy 20+ felett is a szülők tartják el, mert nem akar elmenni sehova dolgozni, mert akkor nem tudna a haverokkal lógni.

Mikor megakarnád nevelni (úgyis lenne olyan, hogy rá kell szólnod), akkor meg te lennél maga a megtestesült sátán a gyerek szemében is, a párod szemében is, a párod szülei szemében is. Kell ez neked?

2018. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!