Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves fiamnak gyakran vannak...

4 éves fiamnak gyakran vannak dühkitörései és ordibál. Mivel tudnék a helyzeten javítani?

Figyelt kérdés
Természetesen mindig elmondom neki, ha azért mérges, mert nem jön össze valami, hogy nem baj, majd megpróbáljuk megint. Vagy próbálom nyugtatni, de szinte majd felrobban. Apróságokon is teljesen ki tud készülni. Pl reggel felhúzom a redőnyt és túl világos van. Na egyből ordít. De nem értem miért. Verésen kívül (ez nem opcio) mivel tudnék segíteni? Vigyem psychologushoz?
2018. febr. 19. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Kérd ki egy szakember véleményét!
2018. febr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Ne pszichológushoz vidd ha nem pszichiátriai ambulanciára.
2018. febr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy az oviban nem csinálja.
2018. febr. 19. 21:10
 4/10 anonim válasza:
13%
Lehetnek rossz napjai. Én 13 éves vagyok, és néha engem is nagyon felbosszantanak ilyen apróságok, ha épp nincs jó kedvem. Ordibálni ugyan nem szoktam, de azért van különbség egy 4 és egy 13 éves között. Szerintem ki fogja nőni
2018. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Szerintem ne vidd sehova... Egy 4 évesnek nem kell tudnia kontrollálni még magát, persze tanítani lehet és kell is. A tudatos gátakat a civilizált viselkedéshez még egy pár év felépíteni.
2018. febr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, vidd el. Nem tudja feldolgozni a kudarcot, azért viselkedik így, hogyha nem sikerül valami. Ilyen idős korban ez gyakori, sokakat szoktak vinni.
2018. febr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alszik, pihen a gyerek eleget? Sokat dícsérd, ölelgesd, hogy biztonságban és szeretve érezze magát.
2018. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hasonló problémák vannak az én 3,5 éves gyerekemmel is. Mindenhol azt írják, h korán kell lefektetni aludni. Eddig elég későn került ágyba, de mióta korábban elalszik a dühkitörések is ritkábbak lettek.
2018. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8kor megyünk aludni, de előfordul, hogy csak 9re alszik el. Kivéve persze, ha napközben nem alszik. Olyankor egyből elalszik este. Reggel fél 7kor keltem.

Most első körben megpróbálok az ovi psychológustól tanácsot kérni. Megfigyelni nem tudja úgysem, hiszen ezt csak itthon csinálja.

2018. febr. 24. 12:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már nem aktuális, de:


-legyenek konkrét keretek, hogy mit szabad és mit nem. Pl. ha kedden nem szabad a szobában enni, akkor szerdán sem, ha nem tartja be, akkor szankcionáld: pl. aznap nincs édesség. Ha ordít, akkor is.


-ha sok édességet eszik, csökkenteni kell az adagot, és a főétkezésekhez tanácsos kötni.


-Tv nézés: ki kell iktatni a rajzfilmeket egy időre. Érdemes nagyon megválogatni és netrő letölteni olyanokat, amelyekben a konfliktushoz nem kötődik erőszak, ahol nincs fokozott feszültség. Élőszereplős filmeket kerülni kell.


-Ügyelni kell arra, hogy a felnőttek vitatkozásának lehetőleg ne legyen tanúja.


-Ha elkezd önállóan játszani, ki kell szállni a játékból,illetve nem beszállni, hagyni kell minél többet önállóan játszani.


-Mobiltelefonos játékokat ki kell iktatni teljesen.


-Lefekvés előtt mesélni neki élőszóban.


A 8 órási fektetés szerintem nagyon jó.

2018. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!