Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért engedékenyek és elnézőek...

Miért engedékenyek és elnézőek némely szülők, ha a gyerekük állatokat bánt?

Figyelt kérdés

Szerintem ha ez rendszeres, akkor pszichológus lenne indokolt, ha láthatóan a gyerek élvezi az állatkínzást, mert lehet, hogy felnőtt korában embereken folytatja.

Valahogy sok szülő felnőtt ember létére, aki tudja, hogy vannak rossz emberek, abban a tudatban él, hogy az ő gyereke nem válhat ilyenné.

Miért van ez? Struccpolitika?

És most nem arra gondolok, hogy a pár éves gyerek egyszer meghúzta a macska farkát kíváncsiságból.


2018. febr. 26. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Mert maguk is primitívek.

Igazából én ilyen viselkedést csak cigányoknál tapasztaltam, ők le...ják az állatok szenvedését sajnos.

Magyarokra ez azért nemigen jellemző, legalábbis én nem találkoztam ilyennek, hogy ha egy gyerek bánt állatot, akkor a szülő ne szólt volna rá.

Igaz, engem már az is zavar, ha egy kisgyerek hajkurássza a galambokat, na azt nagyrészt sajnos hagyni szokták a szülők.

2018. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

"Igaz, engem már az is zavar, ha egy kisgyerek hajkurássza a galambokat, na azt nagyrészt sajnos hagyni szokták a szülők." ---> azért túlzásba se kell esni.

Én sem tapasztaltam a környezetemben, hogy ne szóljanak. De azért mert katicákat gyűjtenek (amik sokszor áldozatul esnek a gyerekkezeknek) vagy galambokat és egyéb madarakat kergetnek nem szólok én sem. Ha elkapja a madarat szólnék, de azért mert tetszik, hogy közelít és elrepül felesleges.

2018. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Környezetemben nincs kisgyerek, de sok cikk szól arról mostanság, hogy 12-13 éves gyerekek öltek kutyákat, és hasonlók. Gondolom ők is már korábban kezdték.

Itt gykn is olvastam már olyanról, hogy a gyerek állandóan húzza-nyúzza, üti a kutyát vagy macskát ok nélkül, és nem szólnak rá, és rokon kérdezi hogy mit tegyen, meg állatos fb csoportban is láttam ilyet.

Ezért kérdezem, mert engem ez egyrészt nagyon feldühít és elszomorít, ha lenne gyerekem és ő viselkedne így, borzasztóan megrettennék és rögtön próbálnám korrigálni a dolgot

2018. febr. 26. 17:04
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk sajnos van a családban ilyen gyerek, 7 éves. A szülő azért engedi, mert legalább addig sem kell vele foglalkozni. Ugyanez van, ha gépezik, tv-t néz, stb. Bármit csinálhat, csak ne őket nyaggassa.


A szülő is ugyan úgy belerúg a kutyába, ha olyanja van. A gyerek ebben nőtt fel, neki ez teljesen természetes.


A kutya állandóan fial. Ha véletlenül meghal egy kutya (akár a gyerek miatt is) "nem baj", hiszen úgyis lesz egy csomó másik. Még örülnek is neki, hogy eggyel kevesebb. A felesleges kiskutyákat a szülők is agyon ütik. Szintén természetes a gyereknek ez a viselkedés.


Ha a kutya rosszat tesz (pl. odakap ijedtében a gyereknek, mikor az bántja) akkor rögtön a kutyát verik meg. Ahelyett, hogy elmagyaráznák a gyereknek, hogy veszélyes lehet, ha bántja. Ha már az állat érdekeit nem nézik, legalább ebbe gondolnának bele, de nem.


De ami a legaggasztóbb számomra az az, hogy a gyerek sokszor csak hazudja, hogy a kutya rossz, csak hogy megverhesse vagy ő vagy a szülők. Neki ez tök vicces. A testvérével is ezt szokta csinálni. Random a semmiből elkezd kiabálni, hogy bántja és a szülők megütik a tesóját meg üvöltöznek vele ő meg jót röhög rajta. Oviban a többi gyereket is bántotta nem is enyhén. Az anyja szerint ez teljesen normális.


A mi kutyánkkal (ami előzőleg az övék volt) is ilyen volt. Szó szerint nem hagyhattam őket egy szobában, mert ha már elfordultam nyüszített a kutya. Egyszer ki akarta tépni a körmét, mert szerinte nem illik oda. Csipkedte, ütögette, rázta a fejét. Mindezt egyik pillanatról a másikra. Egyszer még szépen simogatta, aztán izomból belecsíp. Hiába magyaráztam neki, hogy ez fáj neki, nem szabad, le se szarta. Mikor megkérdeztem, hogy miért bántja azt mondta, hogy azért, mert olyankor vicces dolgokat csinál. Tehát ezzel szórakoztatta magát. Egyszer állatorvoshoz is vittük a kutyát, mikor nálunk volt a gyerek (igaz, más miatt) és mondtuk, hogy ha baja lett a játéktól akkor most kiderül. Megrántotta a vállát, hogy jövőre úgyis születik másik. Nálunk is próbált hülyeségeket fogni a kutyára, hogy megverhesse, de nyilván nem engedtük. Ekkor kiverte a hisztit, sírt, ordibált, hogy meg kell verni meg fel akarja rúgni, mert evett, mert oda feküdt, arra ment. Bármire ráfogott bármit, hogy bánthassa. Az egyik cicájuk úgy halt meg, hogy a 3 éves gyerek játék közben megfolytotta. A szülők ezt nevetve mesélték. Utána természetesen kapott új macskát, ahelyett, hogy elmagyarázták volna neki, hogy mit csinált rosszul. Egyszerűen fel sem fogják, hogy nagy eséllyel most nevelnek gyilkost a gyerekükből. Már most lop, csal, hazudik, bántja a társait és állatoik kínzásában leli örömét, pedig még csak 7 éves.

2018. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Attól függ mit értesz "bántalmazás" alatt. Nyilván van különbség aközött h a gyerek szándékosan kínoz egy állatot. (Kibelezi a békát, eltapossa a madártojást stb) vagy aközött h ismerkedik a jószággokkal és esetleg még nem érzi a fizikai fölényét. (Pl vadul "simogatja a macskát, a csirkét úgy ölelgeti h gyomrozta stb, játszik a bogarakkal stb...) Az utóbbinál nyilván nem a fájdalom okozás a cél.
2018. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4.

Pontosan azt értem amit a 3. Válaszoló leírt

3.

Ezekre a kulturálatlan prolikra nem lehetne valamiféle állatvédő egyesületet rászabadítani?

Azért ez már nagyon durva...

2018. febr. 26. 18:47
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
5. válaszoló, de ha a gyerekem akaratlanul is durván játszik egy állattal akkor sem hagyom rá, hanem odamegyek és megmutatom neki, hogy hogy szabad. Elmagyarázom neki, hogy ez fáj, stb. nem hagyom rá. Látod a mi rokonunk is véletlen játékból ölte meg a kiscicát, de ahelyett hogy rászóltak volna vagy elvették volna tőle, mikor még lehetett, inkább kapott helyette egy másikat, mert hát "még kicsi, nem tudja mit csinál". Meg is lett az eredménye.
2018. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hmm most nézem hogy elnéztem a számokat.

Amit a 4.nek címeztem az az 5. Válaszolónak ment, amit pedig a 3.nak írtam az a 4.nek

A saját válaszaim nem számoltam bele

Remélem érthető igy

2018. febr. 26. 18:57
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
(4.) Amúgy mi gondolkozunk rajat, hogy feljelentenénk őket, mert a kutyák is szörnyen vannak tartva, simán bünteti a törvény is, de nagyon rossz állapotban van a ház is meg minden, meg a család sem egy mintacsalád és attól félünk, hogy ha kimennek valakik és meglátják, hogy mi van ott akkor a gyámügyet is kihívják és elviszik a gyerekeket. Azt meg azért nem szeretnénk, de néha már azt gondolom, hogy lehet az lenne a legjobb.
2018. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Legjobb tudomásom szerint állatvédők nem jelentgetnek a gyámügynél.

Van elég dolguk, és ha megtennék, még járhatnának amiatt is tárgyalásra

2018. febr. 26. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!