Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet ilyenkor mondani a...

Mit lehet ilyenkor mondani a gyereknek?

Figyelt kérdés

Nemsokára 4 éves lesz, kiscsoportos. Az óvoda integrált, de nincs szakmai asszisztens, aki az SNI-s gyerekekkel foglalkozzon. A csoportjába jár egy kisfiú, aki oxigénhiánnyal született. Verekszik, "furcsán viselkedik" (a gyerek elmondása alapján). A szüleivel nincs értelme beszélni, mert tudnak a problémáról és mindenféle fejlesztésre, vizsgálatokra hordják, ők megteszik, amit tudnak.


A gyerek állítása szerint naponta bántja - ennek a mértékről nem tudunk, abban sem vagyok biztos, hogy tényleg naponta. Illetve a barátait is, ami szintén megviseli, ha látja.

Mit lehet ilyenkor mondani, korához képest hogyan tud fellépni a kisfiú ellen?


Azt mesélte, hogy az udvaron felmászik valamire és akkor nem bántja, de a csoportszobában nem várható el, hogy állandóan a háta mögé nézzen, hogy mikor kattan be a kissrác. Ráadásul huszonvalahányan vannak, így elég zsúfolt is a szoba, értelemszerűen gyorsan mozgó gyerekekkel.


2018. márc. 7. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 4 évesnek kell megoldani a helyzetet hanem az óvónőknek. Egy 4 éves szted mit kezdjen egy ilyen helyzettel? Nem is érti mi van.
2018. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a vezetőhöz! Kötelesek biztosítani a fejlesztő pedagógust óvodán belül a gyereknek, ha már felveszik az emelt támogatást!
2018. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az óvónő akkor tud beavatkozni, ha már történt valami.

Egyfajta pszichés védelmet szeretnék felépíteni benne, hogy ő maga is (korának megfelelően) felléphessen, esetleg meghátrálásra késztesse az agresszort.


Az óvónők közbelépnek, de csak akkor tudnak, ha már elcsattant egy pofon. Úgy veszem észre, hogy az is rosszul érinti, ha őt magát nem bántják, de a barátai bántalmazását végignézi. Van 3-4 gyerek, akikkel bandáznak, így gyakorlatilag napközben folyamatosan velük tölti az idejét.


Tegnap nagyon rosszkedvűen ért haza, a "milyen napod volt az oviban?" kérdésre annyit válaszolt, hogy "nem jó". Este, meseolvasás után beszélgettem vele, akkor bökte ki, hogy felzaklatta, hogy a kissrác bántotta egy közeli barátját. aztán őt is, de itt kicsit zavarossá vált a történet. Nem tudom, hogy tényleg őt is bántotta, vagy csak a baráti körből gyepált el valakit. Bár olyan szempontból mindegy, hogy a jelek szerint egyformán megviseli ha őt bántják, vagy ha a szívéhez közel álló embereket/gyerekeket.


Egyszer az apjával hülyéskedtem és egy kicsit bunkó beszólásra finoman rákoppintottam az apja fejére egy kanállal. Akkor elsírta magát, hogy ne akarjam megenni az apját (a kanál miatt gondolt evésre). Tehát szívén viseli a hozzá közelálló személyek jóllétét.

Felnőttként sima viccelődős játék volt, de az ő szemszögéből bántalmazás.

2018. márc. 7. 10:11
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Ezért vannak a pedagógiai asszisztensek. A kissrác nem agresszor, hanem beteg. Van ilyen. Ugyanilyen, oxigénhiányos és durván viselkedéstavaros kisfiú van nálunk is, mellé kell egy saját felnőtt. Nálunk ez a ped.asszisztens feladata, azokban az időszakokban, amikor csak 1 óvónő van a csoportban (reggel és délután).
2018. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
4-es, az, hogy beteg, nem zárja ki azt, hogy agresszor. Lehet egy gyerekagresszív betegség nélkül is, de ha betegség miatt agresszív, az sem "kifogás". Nem azt jelenti, hogy tolerálható a viselkedése. Ha több gyereket is bánt, akkor én beszélnék a többi bántalmazott gyerek szülőjével is, és együtt mennénk az igazgatóhoz, hogy vegyenek fel egy asszisztenst a gyerek mellé, vagy rakják ki az oviból ha az asszisztens nem opció.
2018. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha beteg, ha nem, én arra tanítanám a sajátomat, hogy a bántalmazót erősen verje orrba. Abból valahogy minden kis “beteg” ért, és leszáll az áldozatáról örökre. Arra érdekes mód sosem elég fogyatékosak, hogy ne válasszák ki kitűnő érzékkel a gyengébbet, aki mindent tűr és maximum sírással reagál.
2018. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!