Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az alapozó terápián milyen...

Az alapozó terápián milyen feladatok szoktak lenni?

Figyelt kérdés

Le tudná nekem vki irni akár privátban, hogy még is hogyan épül fel, milyen tornagyakorlatok vannak benne?


Köszönöm szépen!



2018. márc. 12. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
A fejlődéstani mozgásokat csináltatják végig a gyerekkel az egyszerű fejemelésetől kezdve a guruláson, kúszáson át a legösszetettebb, négy végtag elkülönített mozgását igénylő feladatokig. Van egy koncentrációt, kontrollfunkciókat erősítő része is, mikor a tornagyakorlatok közben gondolkodtató, figyelemfejlesztő feladatokat is adnak. Pl. mászás, minden lépés előtt ellentétes oldali térd és boka összeérintése, és közben lépésenként felváltva két sorozat ismételgetése. Mondjuk számlálás 10-től vissza és a hét napjainak felsorolása. 10, hétfő, 9, kedd...
2018. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hoppá, egyáltalán nem ilyennek gondoltam. Köszönöm hogy, írtál erről
2018. márc. 12. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:

igen, pontosan ahogy az elso irja..

A lanyom 2 hónapja jár, iszonyat jó, osszerendezi a mozgasukat, a figyelmuket, az irányokat...

es az agyam eldobom, olyan nehez..

kezdik az alapmozgasokkal, csecsemoreflexek leépitesével, es aztán bonyolódik...

De mindenkinek kicsit más, attol fuggoen mit kell fejleszteni...

Szrtem ilyenre mindenkinek kene jarnia..kar hogy ilyen baromi drága...

2018. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!