Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két és fél éves kisfiam, nem...

Noelina kérdése:

Két és fél éves kisfiam, nem akar beszélni. Van valaki aki hasonló helyzetben van?

Figyelt kérdés
Elkezdtük a Tsmt-tornát,nagyon szereti. Amúgy mutogatással kommunikál.Amikor elkezdtük a tornát,azt mondta a fejlesztő hogy ez autisztikus tünet,mert nem akart együttműködni.Idegennel eleinte mindig ilyen a kisfiam,de csak addig míg megbarátkozik.Ez a torna végére meg is történt.Azt mondta pozitív,hogy jól fejleszthető.Utasításokat megérti,meg is csinálja,de van olyan is hogy nem akarja és látom rajta hogy dacból.. Érintett valaki az autizmus témában?Én nagyon el vagyok keseredve
2018. márc. 12. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te is remek terapeutával futottál össze.
2018. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fiúnál semmi különös nincs abban, hogy két és fél évesen nem beszél. Ne diagnosztizálj már autizmust. Annak nem ez az egy tünete. A védőnő, gyerekorvos véleményét kérd, ők ismerik. És a dac is teljesen rendben van. Dackorszakban van.
2018. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam juliusban lesz 3 éves. Mond néhàny szót szép tisztán,de egyébként érthetetlen,amit mond. Sokszor még én sem értem,mit szeretne. Múlthónapban voltunk státuszon,a védőnő fejlesztőt javasolt. Majd meglátjuk,ott mit mondanak. Egyébként érti,amit màs mond neki,figyelmes,2 éves kora óta szobatiszta
2018. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfiam mikor elkezdte az ovit meg eleg erthetetlenul beszelt.mindig meselte az ovononek,hogy mit csinaltunk hetvegen es szegeny tolem kerdezte mikor mentem a gyerekert,hogy ugy meselt valamit de nem igazan ertette,mondjam el,hogy mi is volt.

Par honap alatt teljesen kitisztult a beszede.semmilyen fejlesztesre nem vittem.fel sem merult.tok normalis,ertelmes,okos gyerek lett belole.

A masodik 10 hos koraig letettem ott maradt gyerek volt.meg forogni sem forgott.idaig csak cicit fogadott el,meg gyumolcsot sem.vele sem voltam sehol,nem is merult fel nala sem.10 hosan elindult a mozgasfejlodese es 1 evesen mar stabilan jart.o mar 1,5 evesen aranylag tisztan,erthetoen beszelt kezdetleges mondatokban.

A 3.most 2 eves,mond kb 10 szot ugy fel eve es semmi tobbet.szuperul eldumal a maga nyelven.

Nala sem merult fel fejleszto,nem is fogok aggodni ha 2,5 evesen meg nem beszel.

Nem is ertem miert kell ennyire koran fejlesztokre vinni a gyerekeket.nem egyformak,van aki elobb beszel,van aki kesobb.

Persze tudom en,hogy vannak esetek amikor kell,es tenyleg indokolt.de a legtobb esetben nem az.az anyukak meg idegeskednek,es kikeszulnek,hogy baj van a gyerekkel.

Ne aggodj kerdezo,tokeletesen raer meg a kisfiad beszelni.ha mas dolog nincs a hatterben,akkor valoszinuleg semmi baja.

2018. márc. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Baszomanyad699 válasza:
0%
Szerintem uszitsd rá a kúptímet dabasról meg a raceprivátot oszt majd megilyed a wutututól és eszik egy sajtbureszt
2018. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi baja a ksfiadnak! Egyszerúen nem érzi szükségesnek,hogy beszéljen, hiszen megérteti magát veled! Ha elkezd beszélni, egyszerre mindent mondani fog! Az autizmus szerintem butaság a ti esetetekben!
2018. ápr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!