Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? Aggódnom kellene?...

Mit tegyek? Aggódnom kellene? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Kisfiam két és fél éves.Külföldön éltünk,de én hazajöttem vele,mert nem akar beszélni. Sajnos ott nem igazán jártunk közösségbe,nem ismertünk senkit.. játszótér stb. oda elmentünk. Az ottani gyerekorvos,nem látott semmi problémát nála,de azt mondta jó ötlet hogy hazajövünk és logopédushoz járunk,mivel magyar ott ahol laktunk sőt az egész országban nincs. El is mentünk,de a logopédus nem foglalkozott vele,kérdezett néhány dolgot,látta hogy a kisfiam nem igazán akar vele úgymond együttműködni és Tsmt- tornára küldött minket. Természetesen hallásvizsgálat és neurológia szintén megvolt,de minden rendben. Na a terapeuta megállapította hogy a kis manóm autisztikus tüneteket produkál.. nagyon megijedtem,mert nekem ez eszembe sem jutott.. kikérdezett egyből,de semmi furcsasága semmi olyanja nincs amit én ne látnék normálisnak.. mégis görcsbe rándult a gyomrom mikor ezt mondta.. mert hogy a tornában az első napon nem igazán figyelt rá,lekötötték az ottani játékok,de a vége felé már nagyon szépen együttműködött.. uszodába is járunk.. semmi problémám vele,néha dacos,akaratos,persze ezt is negatívnak minősítették.. most ott tartunk hogy el kell vigyem szakértői bizottság elé.. már előre félek mit fognak rá mondani,ha netalán nem csinálja vagy nem akarja megcsinálni a rábízott feladatokat.. én kizárólag azért kerestem fel a beszédindító logopédust mert nem akar beszélni,más probléma nincs.. nem értem az egészet..
2018. márc. 21. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen terapeuta "diagnosztizálta"?

A tsmt-s?

Neki nem tiszte.

A neurológus mit mondott?

Ha ő gyanakszik, még az se jelent semmit.

A szakértői bizottság pedig nem fogja rámondani, ha nem az. 5 éves kor alatt nem szívesen diagnosztizálnak.

2018. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A tsmt fejlesztő mondta ki hogy autisztikus tünete van. A neurológián mindent rendben találtak.A fejlesztő is abból látta,hogy pl ültem a széken,a kisfiam odajött megfogta a kezem felállított mert ő akart leülni. Azt mondta tárgyként kezelt engem.. mert nem mondta hogy anya kelj fel.. de ha egyszer nem beszél akkor hogyan mondja? Sosem éreztem sem én,sem apukája hogy tárgyak lennénk a szemében,sőt nagyon is apás.. imád vele bírkózni,meg ilyenek..
2018. márc. 21. 13:48
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekek produkálnak autisztikus tüneteket. Szinte mind. De ettől még nem autisták,nagyon nem!! Ahhoz 6 tünet stabil megléte kell,különböző képességekben/készségekben. Nem 1! Nyugalom. Nem lesz semmi baj.

Amúgy 2nyelvű környezetben később szólalnak meg a gyerekek.


Uncsitesóm a mai világban hipp hopp megkapná a diagnózist. 4 éves koráig meg sem szólalt,és nagyon zizi volt...ma olyan nyelvérzéke van,hogy na.

2018. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hogy jön ide a szakértői bizottság? Tsmt-s nem küldhet sehova.
2018. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Zavaros az egesz.


1) en is kulfoldon elek, egyedul nevelem a 3 evesem, es ettolfuggetlenul 6 honapos kora ota jarunk heti 3-4 alkalommal babas programokra. Ugyhogy ezt mar itt elcseszted. Nem ismersz senkit, es ?? Majd ismerkedsz! En is ezeken a babas helyeken szereztem az osszes baratnomet!


2) egy ketnyelvu gyereknek NEM kell tudnia beszelnie 2,5 evesen, sot semelyiknek.


3) autizmust 4-5 eves kor elott nem lehet diagnosztizalni.


4) ne idegesitsd magad olyan probleman ami nincs.

2018. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A szakértői bizottsághoz a logopédus küldött,ezelőtt kb másfél hónapja de még mindig váratnak.. nem tudom mi a zavaros abban ami írtam.. én nem jártam sehová,sajnos amerre lakom,laktam nem igazán idegenkedvelők.. honfitársaim meg több száz kilométerre laktak,amúgy meg szerintem nem hinném hogy azmiatt nem beszél,mert nem hallott sok svájci németet :)az persze rendben van,hogy gyerekekkel kellett volna lennie,úgy gondolom ez talán itt a hazájában orvosolható
2018. márc. 21. 14:51
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Logopédus se küldhet tovább. Zagyválsz össze vissza.

Neuropszichológus küld tovább.

Amit leírtál egyébként se autisztikus tünet.

2018. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3.5 évesen kezdett el beszélni a kisfiam aki kétnyelvű, olasz - magyar.

amiket leírtál semmi gond nincs vele, autizmust meg 4-5 év alatt nem vizsgálnak.


Vidd játszóházba, babaúszásra, baba mama klubba rengeteg mese olvasás, mondókázás mese nézés segít majd.

2018. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Zagyvál ám a tudod ki!! Mit képzelsz,miért állítanék olyat,ami nem igaz?Még egyszer mondom hogy megértsd:Logopédus küldött minket tovább,a szakértői bizottsághoz,a Tsmt tornára is ő küldött.. ezenfelül minden vizsgálat megvan.. ennyi,ha nem tudsz érdemben hozzászólni,vagy ha nem jársz hasonló cipőben akkor mellőzd a hozzászólást! Köszi
2018. márc. 21. 15:07
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem nagyon értek hozzá, de az biztos hülyeség, hogy csak 4-5 évesen diagnosztizálnak autizmust, egyik barátnőm fiát 2,5 évesen diagnosztizálták. Amúgy szerintem az autisztikus tünet, nem egyenlő az autizmussal.
2018. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!