Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Azoktol kerdeznem, akiknek...

Pop Erzsebet kérdése:

Azoktol kerdeznem, akiknek aspergeres gyerekuk van- mibol all a fejlesztes az asperger szindromas gyerekeknel?

Figyelt kérdés
Van egy 8 eves aspergeres kisfiam. Nallunk a fejlesztes abbol all, hogy a furcsa szokasait meg akarjak valtoztatni. Pl. ha ragaszkodik a helyehez a tv- nel es nem enged ofa senkit, ne engedjek utanna, mondjak ellent neki, akkor is ha minden nap hiszti van. Sok ilyen szokasa van. Meg van az o helye a tv-nel, az asztalnal, a helye az o cipoinek, ragaszkodik a reggeli rutinjahoz, nem birja ha valaki zokni nelkul van...- ezt mind meg akarjak valtoztatni, ugy hogy ne engedjek utanna, persze sok sok hisztivel. Szukseges ez? Ebbol all a fejlesztes?
2018. ápr. 17. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

először csak annyit akartam írni, hogy követem a kérdést, mert érdekel, és lehetséges, hogy érintett leszek... de amiket írtál... hát elég meredek.

Én amikor utánaolvastam ezeknek, mindenhol az volt, hogy az ártalmatlan dolgokon nem kell változtatni, nem szabad vele stresszelni a gyereket. Hát kit érdekel, hogy ő mindig ugyanoda akar leülni és hogy ugyanoda teszi a cipőjét? fáj ez valakinek? oké, a mezítlábaskodás már jelenthet problémát, hiszen jön a nyár, nem kaphat minden szembejövő papucsos/szandálos ember esetén dührohamot... de a rutin igenis fontos. a dolgok helye, sorrendje... éppen pont a pontos rutin kialakítását szokták javasolni, hogy az autista gyerekeknek meg legyenek a biztos pontjaik a nap során, nem még hogy ettől eltérni akár hiszti árán is!? :o

2018. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer voltam egy két napos kis szösszeneten a Vadaskertben, pont ebben a témában. Ettől persze nem lettem szakértő, de az ott lévő előadók igen. Azt mondták, hogy csak a valamilyen szempontból problémát okozó szokásokon kell változtatni, de azokat sem tiltani, hanem más megoldást (új szokást) kínálni helyette.

(Másik dolog, hogy még egy nem aspergeres gyereknek sem hiszem, hogy direkt módon, öncélúan változtatni kéne a szokásain.)

2018. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2018. ápr. 17. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nm fejlestés. Nekünk még friss a diagnózis, egyelöre magánban kap, nem tudom, a suliban miböl fog állni. Magánban szociákis viselkedés - szociális történetek megbeszélése, problémás viselkedés gelyes megoldása, ilyesmi-, valamint figyelem-koncentráció fejlesztést kap. Ikyenkor feladatokat okdanak meg, persze kôzben türelem, figyelem fejlesztéssel. Sose akrt egyik szakember sem megváltoztatni ilyen szokásokat. Annyit mondtak, ha van vmi nagyon zavaró/veszélyes/elfogadhatatlan szokás, azt szép lassan, mindn alkalommal az elvárt viselkedést mutassuk neki. De hogy hova ül, hova tesz valamit, szerintem nem ez a kategória.
2018. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok érintett, de anya vagyok és kamaszokkal is sokat foglalkozom. Szerintem képzeld el a kisfiadat felnőttnek, és arra tanítgasd, amire az önálló életben biztosan! szüksége lesz. A többi csak sallang, nyugodtan mehet a kukába. Pl felnőttként oda rakja a holmiját, meg oda ül, ahova akar. Sőt idegbaj egy olyan felnőtt, aki mindent össze-vissza csinál. A köszönést, és pár mondatnyi kommunikációt viszont majd elvárnak. Ezekre kell ügyesen rávezetned.
2018. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nallunk a fejlesztes abbol all, hogy a furcsa szokasait meg akarjak valtoztatni. "


Jézusom, ki az az idióta, aki ezt a tanácsot adta nektek?

Éppen a biztonságos kis milliőjéből nem kellene kizökkenteni, ez egy átlagos gyereket is megvisel, nemhogy egy Aspergerest.

2018. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!