Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti hogy szóltok rá az 1-2...

Ti hogy szóltok rá az 1-2 éves gyerekre mikor rosszat csinál? Mi hatásos nálatok? Mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másfél éves fiam egyszerűen immunis minden kérésre, szép szóra, rászólásra, tapsra, mindenre..


Körülbelül 1 éves koráig gyönyörűen arrébb ment a rosszalkodásból, ha mondtam neki hogy “nem-nem!”, mosolyogva arrébb ment, még a fejét is rázta közben. De most...

Direkt üti a tv képernyőt, direkt csapkodja az üveg ajtót (kézzel csapja, mert ki van ékelve ugye), direkt üti a radiátort és még millió dolog, ami olyan tárgy, amit nem tudok ráhagyni, hiszen ha azonnal nem lépek közbe, ugrik a tv, ugrik az üveg, stb.


Ilyenkor ha rászólok, kinevet. Ha arrébb rakom azt hiszi játszók és vissza megy. Ha az ölembe ültetem, elmondom neki hogy legyen kedves ne csinálja mert ez meg az meg amaz, szintén vissza akar futni. Egyszerűen nem tudok mit csinálni.. Az egyetlen tárgyra és gyerekre biztonságos megoldás, hogy ilyenkor 2-3 percre berakom az ágyába hogy higgadjon le. Utána már nem megy a dolgokhoz... De nem tudom ez jó megoldás-e..


Amúgy meg sokat vagyunk levegőn, játszótéren, egyáltalán nem izgő-mozgó gyerek, inkább az a fajta aki könyveket nézegetve ül a szőnyegen vagy csöndben autót tologat. Épp ezért nem is értem ezt a fajta incselkedéseit, provokációit.. Konkrétan játéknak nézi ezeket a helyzeteket.. :(


Ja és a lakásban ennél jobban már nem tudunk feljebb pakolni.. Hogy ne érje el a tv-t vagy bármi.. Nem fúrhatunk lukat a falba az állványnak, mert albérletben lakunk, nem engedik.



2018. ápr. 28. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Ezt hívják dackorszaknak, nyugi, ez csak rosszabb lesz.

Minden gyerek ilyen, próbálgatja a határokat. Ha nem ilyen lenne az lenne a baj. Rászólsz háromszázszor is , hogy nem szabad, ezt így lehet máshogy nem.

2018. ápr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor erre semmilyen trükk nincs?

Annyi helyről papolnak, hogy igenis meg lehet oldani, de akkor mi a megoldás? Néha úgy érzem, akik ilyen tanulmányokat osztanak meg, nincs is gyerekük.

2018. ápr. 28. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Ez nalam is dilemma
2018. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Ismerős.. Persze neki ez is játék, pont ez az, közös játék közben is csinálja?

Amúgy mindenhova követett így ezt kihasználtam. Elmentem pisilni, mosogatni, mosást berakni, mindegy. Jött utánam. 1,5 évesen.. jött a tavasz, elkezdtünk tőbbet sétálni, végre lehiggadt. Már most 2,5 éves, tényleg egyre nehezebb... vannak napok mikor azt veszem észre, hogy folyamatosan fegyelmeznem kell. Ilyenkor kérdem magamtól, hogy mi ütött a gyerekbe? Mert ők így is próbálhatják felhívni magukra a figyelmet. Vagy játszani, vagy simán kifejezni, hogy valami nem jó. Nekem pl a fiam éhesen a legrosszabb, bár ha unatkozik is tud furcsa lenni. Még mindig durva a különbség, ha csak 1x vagy 2x megyünk ki. (2-3 órára alkalmanként de néha többre)

2018. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Én is pont benne vagyok. Szinte ugyanez, direkt rosszalkodik ki is nevet. Én erélyesebben rászólok h vegye észre nem lehet, ált.beválik. Ha kell megfogom a kezét és arrébb is húzom. Szoktam neki mondani h akkor mész a járokába, v megkèrdezem szeretnél oda menni? Mert oda fogsz ha így viselkedsz. Rázza a fejét h nem persze. Aztán elterelem a figyelmèt. Van h megsértődik ilyenkor vígasztalom szeretgetem, mert ugye neki ez most nagy érvágás mert rászóltam. Szigorú vagyok, de úgy èrzem muszáj máskülönben később mit csinálok vele? Másfél éves nekem is. Remélem hamar túljutunk ezen az időszakon.
2018. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Huh hát igen.. Nem is annyira ritka jelenség akkor ez.


Sokszor mi csak azért megyünk el otthonról, hogy ne rosszalkodjon.. 😄

Mert kint nem ilyen..

2018. ápr. 28. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Elsősorban figyelemelterelés, a szituációból való kiemelés.

És nem csak a nem hajtogatása, hanem hogy mit csináljon helyette.

Pl: üti a macskát, akkor: ne üsd, simogasd!

Valami olyannal játszik, amivel nem szabad: az az apáé, hozd csak ide!

Ha szándékosan rosszalkodik, akkor az okot keresem meg ahelyett, hogy csak kiabálnék, mert az úgysem használ.

Nálunk általában a figyelem hiánya okozza. Mivel nem tudok mindig eldobni csapot papot, hogy azonnal játszunk, ezért ilyenkor mindig bevonom. Ha lassabban haladunk, akkor is, de fontosnak érzi magát tőle és utána "megkap" engem is.

Persze az se marad el, hogy megbeszéljük, hogy hogy nem jó felhívnia a figyelmemet.


2,5 éves, nyakig vagyunk a dackorszakban őrült hisztikkel, de ha nem vagyok teljesen fáradt, kezelhető.

2018. ápr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Lehet ez ilyen anyahívó rosszalkodás :) Először is lássa rajtad, hogy mérges vagy érte (el is lehet túlozni: leguggolsz, a szemébe nézel, mély szigorú hangon mondod és nagyon durcás képet vágsz); másodszor - amit előttem írtak - ajánlj fel neki helyette valami más érdekeset, amit viszont szabad csinálni; harmadszor néha azért is dicsérd meg, ha épp el van egyedül (ne az legyen mindig a jógyerekségért a "jutalom", hogy lesunnyogsz mosogatni:)). Szerintem az sem baj, ha végül a kiságyban köt ki (az ágy mondjuk nem biztos jó, ha büntető helyszín, de ha csak nyugtatónak fogja fel, az nem gond) vagy másképp vonod ki 2 percre a forgalomból, pl. etetőszékben magad mellé rakod.
2018. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem elég dumálni, meg kell fogni, odébb vinni, a figyelmét elterelni, stb. Leghamarabb négy éves korban lehet kizárólag szóval irányítani egy gyereket, ha addig odafigyeléssel nevelve lett, és szabályokat a korához illően folyamatosan tanítgatták meg neki. De még akkor is csak akkor, ha éppen jó passzban van, és alapvetően nem túl temperamentumos.
2018. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Feleségem mindig is sérelmezte, hogy bár ő van többet a gyerekkel, mégis nekem fogad szót inkább.

De én inkább a bajt megelőzni szoktam, és nem a tiltással értem el soha eredményt. Ha egy tócsa előtt vagyunk, akkor nem azt mondom, hogy NE menj a tócsába, hanem azt, hogy balról kerüld ki a tócsát. De, ha reggel korrekt időjárás jelentést néztem és biztosan tudom, hogy eső lesz, akkor viszem a gumicsizmáját mikor érte megyek a munkából, és azt adom rá, - hogy beleléphessen a tócsába, és ne kelljen szólítgatnom.

2018. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!