Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiúnk azt mondta az anyjának...

A fiúnk azt mondta az anyjának hogy utálja és nem szereti. Teljes mértékben ignorálja napok óta, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Ikergyerekeink vannak, egy fiú és egy lány, 4 és fél évesek. A vita egy hiszti miatt pattant ki mert az anyja megtiltott neki valamit. Azután vágta a fejéhez ezeket, annyira kihúzta a gyufát, hogy bár szégyellem de kapott egy pofont. A páromat nagyon szíven ütötte. Mondtam neki, hogy csak egy gyerek és nemtudja még mit beszél, de csak csak azt kérdezte, hogy szerintem hol rontotta el ilyen korán. Tudni kell a két gyerekrôl, hogy bár ikrek teljes mértékben olyanok mint két szélsôség. A lány az empatikus, a szófogadó, a jó lelkû, a fiú pedig az az igazi "rosszgyerek" ha mondunk valamit azért sem. Mit tegyünk? Gyerekpszichológus? Ki tud segìteni ilyen helyzetben?
2018. máj. 8. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a korban ezt meg nem kell veresen komolyan venni. A gyerekek sok mindent mondanak, bar az is igaz hogy oszintek. Mitol o a “rosszgyerek”? Lehet hogy a rosszassag figyelemfelhivas amire nem ugy reagaltok mint ahogy o szeretne es ezert meg lazadobb, esetleg amugy nem is biztos hogy komolyan gondolta csak meg akarta bantani mert az anyja is megbantotta ot. Most a tiltastol fuggetlen.

Azt kellene tudni hogy alapjaraton milyen szemelyiseg. Mik a valos igenyei? Pl onallobb tipus es nem szeretik ha korlatozzak. Ami nyilvan kell de egy szabadabb gyereknek hatarokon belul tobb mindent meg kell es lehet engedni. Vagy mi a szeretetnyelve? Hogyan fejezi kiha szeret valakit es ugymond hogyan varja vissza? Ugy kapja ahogy neki jelenti a szeretet? Stb..stb..nem erezheti e ugy hogy a tesojaval esetleg kivetelezes van mert o jo es o meg rossz es akar ilyen teren erzodik is az eles hatar a reszetekrol?

2018. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tôlünk telhetô legjobv módón próbáltuk mindig is a legegyenlôbbként kezelni ôket. A rosszaság annyit tesz, hogy az óvodában is rosszalkodik, sok mindent tönkretesz, kötekedik más gyerekekkel. Önfejû és makacs, folyton olyan dolgokat akar amiket nem szabad, nekünk pedig kordában kell tartanunk és fegyelmeznünk kell, hogy értse meg, hogy azokat a dolgokat nem szabad. A szeretetét nem nagyon szokta kifejezni, fôleg az anyjával szemben zárkózott, engem néha még húz, hogy menjek vele játszani. Testvérével sincsenek nagyon egy hullámhosszon mivel nem megy bele azokba a dolgokba amikbe ô igen. Mintha csak a rosszat örökölte volna mindkettônkbôl. Nem értem, hogy lehet két testvér ennyire szélsôségesen különbözô.
2018. máj. 8. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Egy 4 és fél éves gyerek nem tud rossz lenni.

Maximum fáradt, figyelemhiányos stb.

Sok dolgot a lányok előbb csinálnak (mozgás, beszédfejlődés, de még a foguk is előbb jön ki). Szóval lehet, hogy úgy érzi, ő sosem tud első lenni, az ő produkciója sosem olyan érdekes, hisz a vele egyidős másik testvér más korábban megcsinálta ezt.

Én keresném azokat a dolgokat, amikben ő egyedi, ami az ő speciális értéke, és abban nagyon sokat dicsérném.

Igyekeznék apa-fia programokat csinálni, amiknél a teljes figyelem őrá irányul.


Nyilván nem látunk bele a hétköznapjaitokba. Van egy olyan sejtésem, hogy a szófogadóbb, bújósabb kislány anya kívánsága szerinti gyerek, míg a fiú ezzel összehasonlítva mindig rosszabb és ezt tudat alatt érzi a kisfiú. Őt nem tudja feleséged a maga öntörvényűbb, konokabb természetével elfogadni.


Nálunk a kisfiú ugyanennyi idős, a kislány még pici (1 éves), de a fiúnkkal a feleségem aránytalanul nehezebben bír és többet veszekszik, mint én. Mondjuk a kisfiam nem olyan, mint a tiéd, de ő is öntörvényű, kihajtja a maga követelését, keményen tud durcizni - amellett viszont hihetetlenül érzékeny és vágyik a dicséretre, az ölelésre, simogatásra.


Azzal rosszat biztos nem tesztek, ha felkerestek egy gyerekpszichológust.

2018. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell minden hisztis dacos gyerekkel azonnal pszihologushoz rohanni, ha kiveri a hisztit csak mert nem úgy van ahogy ő elképzeli. Fel kell állítani a szabályokat, és el kell magyarázni ha kell 10 ezerszer is neki, hogy mit miért és mit miért nem. A hisztire meg az ilyen beszédre pedig nem kell oda figyelni. Nem hiszem hogy komolyan mondta amit mondot. Az én gyerekem is vágott már ilyet a fejemhez mikor megbüntettem mert rossz volt. Lazán közöltem vele, hogy jó én se téged. Úgyhogy pakolj költözöl másik anyukához. Késöbb leültettem és szépen elmagyaráztam neki, hogy akár milyen mérges ilyet nem szabad mondani mert rosszul esik, ahogy neki is rosszul esik ha bántják. A gyerekkel nem dilidokihoz kell rohanni, hanem nevelni kell. Szeretni tanítani és bizony fegyelmezni is ha szükséges.
2018. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ti menjetek pszichológushoz a feleségeddel. Az, hogy egy 4,5 évest rossznak tartotok, az nem azért van mert vele van a baj. Miért akarjátok, hogy olyan legyen mint a tesója? Joggal érezheti úgy, hogy nem szeretik.

Más gyereknek más feltételek kellenek. Valahogy ki kell lépnetek abból a szerepkörből, hogy ő egy rossz gyerek, és az írásodból az derül ki, hogy ez egyedül nem fog menni. Ha a szülei megváltoznak a gyerek is változik.

2018. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!