Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Én is felelős vagyok a baleset...

Én is felelős vagyok a balesetért?

Figyelt kérdés
Tegnap átjött hozzánk a kisfiam barátja (mindketten 12 évesek) és elkérezkedtek biciklizni. Sajnos a másik gyerek felment egy dombra biciklivel, hiába mondta neki a kisfiam, hogy onnan veszélyes legurulni. Szóval, a gyerek gurulás közben leesett a bicikliről és megütötte magát. Egy ott tartózkodó felnőtt mentőt hívott és értesíteni kellett a szülőket is. Kiderült, hogy a kisfiú karja eltört... Nagyon rosszul érzem magam emiatt, bár a fiúk sokszor elmennek együtt bicajozni. Lehet, hogy nem kellett volna őket elengedni?

2018. máj. 14. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

A szülők hogy engedték el a gyereket? Mehetnek bringázni a fiaddal, vagy nálatok legyenek?

Ha elengedték őt a szülők bringázni, akkor nem vagy felelős. Ilyen előfordul. Hazafelé is történhetett volna vele bármi, ha egyedül megy tőletek haza.

2018. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Én is úgy gondolom, ahogyan az első válaszoló. Ha hozzátok engedték el, akkor felelős vagy.
2018. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

De most ez nálatok történt ("átjött hozzánk"), vagy tőletek még elmentek valahova a gyerekek ("egy ott tartózkodó felnőtt") - gondolom nem a kertetekben tartózkodott ott egy idegen. Ha nem voltál velük, pont annyira vagy felelős, mint a gyerek szülője, semennyire. Miért lennél nála felelősebb, nem is értem... Elmentek bicajozni, elesett, megsérült. Mivel van több közöd hozzá, mint a SAJÁT szüleinek?


Amúgy meg történnek balesetek, akkor is, ha a hátuk mögött állsz, nem lehet kivédi mindent. Nekem is volt gipszben a lábam gyerekként, egyszer gödörbe léptem, egyszer leestem egy farakásról. Senki nem felelős, ezt hívják balesetnek. Azért történt, mert nem egy kipárnázott gumiszobában neveltek fel hála Istennek. :) Senki nem "hibás", kivétel nélkül minden balesetre lehet azt mondani, hogy nem történt volna meg, ha a gyerek ül egy széken és sudokuzik. De az élet nem erről szól.

2018. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt a szülők is tudták, hogy bringázni fognak menni a gyerekek.
2018. máj. 14. 09:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont pláne nem értem, hogy miben áll a te többletfelelősséged a gyerek szüleihez képest?
2018. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy picit engem is hibáztatnak.
2018. máj. 14. 09:59
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2018. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te gyereked töri el a kezét, akkor te felelősnek tartod a másik gyerek szülőjét???


Csak azért lennél felelős, mert tőletek indultak???

Ha a másik szülők tudták, hogy kettesben fognak bringázni a fiúk, és ezt megengedték nekik, akkor semennyire nem vagy felelős.

2018. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szlory ***** válasza:
82%

Kérdező, ez emberfüggő. Ösztönös viselkedés a másikat hibáztatni, mert azzal nyugtatod magadat. Nem csak szülők körében gyakori ez. Viszont a kulturáltság és felelős gondolkodás ezt árnyalja (kéne!!) mindkét részről:

1) részedről remélhetőleg nem abban merül ki a bűnbánat, hogy ide írod, hanem valami valós életbelin is. pl. meglátogatjátok majd vagy egy tortasütés, valami (a gyerek részére) és a szülő részére pedig egy őszinte bocsánatkérés, ahol a fent leírtakat ecsetelheted

2) az ő részéről pedig abban, hogy képes felfogni, hogy ezt ő sem tudta volna megakadályozni, ha pl. fordítva történik.


Aki van olyan hülye, hogy utólag okoskodik, azzal ne foglalkozz bűnbánatból. Ha tisztán tud majd látni (gondolom kis idővel), akkor kell majd erre sort keríteni. Ne legyen nagyobb bűnbánatod. A gyerekkel foglalkozz, hogy szegénynek nyár eleje így indul, legyen már egy kis jó hangulata is - mégha ő volt a tettes, akkor is. Tudod, mi is voltunk gyerekek. A fiúk ütik verik magukat, de általában még a fejük is visszanő. :D Én általános iskola végéig voltam gipszben, sínben, egy fogam is félbetört. De tulajdonképpen mindent túléltem és nem éppen megengedő szüleim voltak (a többiekhez képest).


Tényleg inkább az zavar a sztoriban, hogy a másik szülő mikor kap észbe, hogy ez rohadtul nem járja, hogy utólag okoskodik. De érted, természetes reakció. Csak elvileg nem vagyunk már sem majmok, sem ősemberek, hogy itt megrekedjünk..

2018. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy hibás, hiszen ők is tudták, hogy biciklizni mennek a gyerekek, az, hogy tőletek indultak, na bumm. Semmi joguk hibáztatni téged.
2018. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!