Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez rendben van igy vagy...

Ez rendben van igy vagy orvoshoz kell vinnem a gyereket? Első gyerekes anyuka

Figyelt kérdés
22hónapos a kisfiam nem ül le játszani állandóan jön megy játszótér kizárva hisztizik elveszi másoktól a jàtékot nem fogad szót nem is enged semmit a kezem nem fogja ha "sétálni"indulunk tehát csak az udvarban vagyunk kezdek aggódni hogy baj van???vagy normális ez igy?ennyi idős gyerekeknél ez alap:( ha rászolók mégrosszabb,elmegyek vele boltba futnom kell mert vergődik a babakocsiba végig hisztizi az utat ,ha kiveszem elmegy már nem tudom mit tegyek ,kb.megvan kötve a kezem szó szerint
2018. jún. 1. 06:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
normális. az én 21 hósom se áll le egész nap. ha tehetné egész nap az udvaron szaladgálna. mondjuk ő szereti a babakocsiját.
2018. jún. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Mi az ami erdekli? Vasarlasba nem lehet esetleg ugy bevonni hogy gyere hozd ide ezt vagy hozd ide azt. Igy mehet es segit is neked.

Lehet ki kene talalni neki valami olyan faraszto jatekot ami olyan mozgas amiben rendesen kifarad. Lehet csak tul sok az energiaja amivel nem tud mit kezdeni es nem tudja levezetni. Es ha mar kifaradt akkor ugy elmenni vasarolni pl.

2018. jún. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Otthon sem köti le semmi, pl. pakolás, szerelés, evés? Ha van olyasmi, amiben el tud pár percre merülni (mondjuk ilyen 2-5 perc csak az "elvárás" e korban), akkor nem kóros azért, csak ő ilyen nagymozgásos, felfedező típus.

Dackorszakos, a hisztiket meg sajnos muszáj vele bevállalni, még ha idegtépő vagy ciki is. Ha nem mentek sehová emberek közé, nem fogja megtanulni, hogy de igenis kérni kell a játékokat és muszáj fogni anya kezét. (Nagybevásárlásra persze nem muszáj vinni, ha máshogy megoldható.) Ez egy folyamat, a legtöbb gyerek nem úgy születik, hogy magától nemszeretem dolgokat követne, és habitustól függően kisebb-nagyobb harcokkal jár a szabályok megtanítása. És nyugi, ezt a többgyerekes vagy már legalább 3 éves gyerekkel rendelkező anyukák is érteni fogják a játszótéren :) De ha van olyan lehetőség, park, kirándulóhely, ahol jó nagy szabad térben futkoshat, bogarászhat, akkor oda járjatok sokat, hadd fedezzen fel és fáradjon csak, aztán hazafelé már szimpatikusabb lesz a babakocsi is.

2018. jún. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem neveled meg? Ha hagyod hisztizni, és hogy azt tegye, mit ő akar. akkor még rosszabb lesz.
2018. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első két gyerekemmel semmi ilyen gond nem volt. Bármit meg lehetett mellettük csinálni. Aztán jött a harmadik. Most 16 hónapos, és teljesen kivagyok tőle.Jóformán semmit nem lehet tőle csinálni. Semmi nem köti le csak a "rosszalkodás",a babakocsiba ketten alig tudjuk bekötni.Mindenhonnan kihajigál mindent, mindenhová felmászik,csak a számára veszélyt jelentő dolgok érdeklik. Ráadásul kismama is vagyok, 31 hetes. Az egész napom abból áll lassan, hogy utána szaladgálok.Ja és folyamatosan durva hisztit vág, ha vmit nem engedek, márpedig az elég gyakori, mivel csak a marhaságon jár az esze.Én csak imádkozom már, hogy javuljon a helyzet...
2018. jún. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is normális, csak kicsit nehéz eset. De mindenképp vidd játszótérre, boltba, sétálni, különben sose tanulja meg hogy kell viselkedni. Volt, hogy én is úgy sétáltam a 21 hónaposommal, hogy a csuklóját szorítottam, már attól féltem leáll benne a keringés :) de folyton ki akarta tépni magát a kezemből olyan helyen, ahol veszélyes lett volna. Vittem haza játszi-ról a hónom alá csapva a rúgkapáló gyereket. Visított végig vásárlást Tescoban. Kellemetlen, de ne foglalkozz ilyenkor másokkal, én is azt szoktam tenni :) ja, meg nagyobb boltban szoktam adni neki egy kiflit majszolni, azzal jól elvan, ez sokszor beválik. Amúgy túl kell élni ezt az időszakot, szerintem mást nem tudsz tenni. Ha meghátrálsz, okos gyerek hamar rájön mivel lehet téged irányítani, ezért ne foglalkozz a hiszijével.
2018. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen nehéz eset gyerekek ebben a korban. Lányom volt hasonló, 3 éves korában kezdett javulni a helyzet. Kitartást!
2018. jún. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

régen nem volt ilyen dackorszak, csak a mai szülők elnevelik a gyerekeiket és emiatt már normális ez a viselkedés. Nincs fegyelmezés ha igen akkor azt hallom " kérlek, anyu szépen kéri" és ezzel a fegyelmezés le van tudva. Vagy a kedvencem " ha jó lesz akkor..." és nem azt nevelik ezzel belé, hogy nem szabad valamit, hanem még a szülő hálás amiért jó a gyerek. Ergo szülő szolga szerepbe kényszerül.

Van persze ritka kivétel amikor látom hogy anyuka határozottan mondja " nem mehetsz olyan messze, jössz vissza" és gyerek már jött is (persze itt tudom, hogy anyuka soha egy percre sem engedte, hogy a gyerek diktáljon).


A mai szülők alárendelődnek a gyermekeiknek és a gyerek ezt tudja és ki is használja.

Persze mivel mindenki azt írja ez normális ezért elfogadott is lett.

2018. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

imáádom legalábbis amikor azt mondják " kérlek anya, nagyon szépen kéri, nem kérem még egyszer" és ha ez nem válik be akkor sincs következmény. Csak mint egy papagáj elölről kezdik a szöveget, hátha megérti. Vagy le guggolnak mellé és megölelik, ezzel mintegy egy szintre kerülve gyerekkel.


A mai világban az az íratlan szabály, hogy legyünk a gyerek barátja, csakhogy ez téves. A gyereknek egy szülő kell aki vezeti és biztonságot ad és határokat. Ha nincs biztonság minden bizonytalan és jön a hiszti.

2018. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, milyen régre gondolsz, de a mai nagymamáknak erőst ajánlott Dr. Spock-féle, az 1970-es évek elején kiadott "Csecsemőgondozás és gyermeknevelés" c. könyvben már szerepel a dackorszak.
2018. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!