Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Melyek a jelei annak hogy egy...

Melyek a jelei annak hogy egy gyerek beszédfogyatékos?

Figyelt kérdés

A lányom lassan 2.5 éves. Nem beszél. Illetve csak döngicsél mint a méhecske. Fülorrgége pipa. Tsmt torna, gyógypedagogus, jelenleg dévényeshez jarunk laza/feszes arcizmok miatt. Testvére is van 20 hó a különbség. Szereti az öccsét olyan kis gondoskodó nővérke :)

Költöztünk is a tesó születése előtt. Tudom hogy ez mind sok volt, bár a költözéssel nem igazán vesztett. Mostanában sokat motoszkál a fejemben a beszédfogyatékosság. Olvasgatok neten tudom hogy ennek több foka van és hogy csak szakemberek mondhatják ki. De mégis milyen jelei vannak (azon kívűl hogy nem igazán akar beszélni, szavakat kimondani) a beszédfogyatékossagnak?



#Beszédfogytékos
2018. jún. 19. 15:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Még csak 2.5 éves!

Fiam 3.5 évesen kezdett el beszélni.

2018. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Tsmt, gyógypedagógus, dévényes nem mondják neked, hogy mi van vele? Csak komolyabb véleményük van, mint a net népének.
2018. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Olvasd át, hogy képet kapj!

[link] [link]

2018. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

4, mégse lettél okosabb. ;)

A beszédfogyaték nem az értelmi fogyaték tünete. A beszédfogyatékos gyerekek többsége normál vagy magasabb IQ-val rendelkezik.

2018. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

[link]

Én csak ez alapján gondolom hogy mindenképp megkésett a beszédfejlődése! Mellesleg a padlás tele van a 3 éves kora után kezdett el beszélni... sztorikkal. Azt se mondja apa vagy anya. Nem azt várom hogy szavaljon. A gyogyped és tsmt gyógytornász szerint értelmileg rendben van a gyerek.

2018. jún. 19. 15:53
 6/18 A kérdező kommentje:
3as a linkek nem működnek :(
2018. jún. 19. 15:55
 7/18 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém is dettó, mint a lányod, konkrétan semmi mama baba meg ilyeneket nem mondott, csak mutogatás. Három évesen kezdte amit kb a másfél évesek csinálnak. Szóval nem vagy egyedül!
2018. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi de ez annyira nem vigasztal :(. A lanyomnal volt bababab meg papapa meg mamama is. Halandzsa is. De inkább mutogatassal kommunikál vagy hangutanzással (pl inni úgy kér mintha szürcsölne). És az unokaöcsédnél.beindult a beszéd és minden ok?
2018. jún. 19. 19:08
 9/18 Carragher_x ***** válasza:
0%
Neked is csak ugyanazt tudom javasolni, mint egy másik versenyeztetőnek: Jóval kevesebb baba-mama fórum! Mivel egy mondatban sem írtad, hogy a gyerekorvos bármit is javasolt volna vagy bármilyen rendellenességet megállapított volna, így nyugodt szívvel kijelenthető, hogy mindenféle teljesen felesleges baromságra hordod az egészséges gyereked.
2018. jún. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én nem versenyeztetem a gyermekem! A védőnő is mondta ősszel nevelési tanácsadóhoz kell vinnem és csak azért ősszel mert nyáron tölti a 2.5 felet amikor is a nevtannál is szünet van. Volt savós fülgyulladása az arcizmai pedig hol túl feszes hol pedig lazák ezt rendezzük a dévénnyel. Ezenkívűl az orrjáratai baromi szűkek voltak, de sajnoa úgy veszem észre ezzel lesz egy újabb körünk a fülorrgégén. A fentebb belinkelt honlapon egyértelműen olvasható fél éves eltérés is megengedett beszédfejlődésben de az hogy 2.5 évesen egy szót sem használ rendszresen az durva késés!
2018. jún. 20. 06:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!