Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyibe kerul egy autista...

Mennyibe kerul egy autista kisgyermek felnevelese?

Figyelt kérdés
Gondolok ezalatt peldaul a fejlesztesekre. Mennyire tamogatja az allam a serult kicsiket es szuleiket?

2018. jún. 23. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem az autizmus kerül a legtöbbe. De általánosságban szinte semennyire nem támogatja az állam a kellő fejlesztéseket. Nálunk ha kivárjuk az állami terápiát, seholse járna a gyerek, illetve szó szerint nem tudna járni. 13 hónapos korában jutottunk be az állami gyógytornára a várólistáról.
2018. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Az én autistám 10 éves. Hogy mennyibe kerül? Hát annyiba, amennyit szánni tudsz rá, ha van pénzed a határ a csillagos ég, nagyon jó magániskolák, fejlesztések vannak, ha meg tudod fizetni. Az állam részéről a segítség aképpen fest, hogy magasabb összegű családi pótlékot, 10 éves korig meghosszabbított gyest, utána ápolási díjat folyósítanak utána, van MÁk kártya, amit utazáshoz használhatsz fel, parkolási igazolvány, közgyógy, ha gyógyszert szed, más nem jut hirtelen eszembe. Persze ez szép és jó, bár összegszerűen nem sokat ér(kb. úgy 50 ezer ft-ról beszélünk), ha teszem azt a spektrumnak a "rosszabbik" felén van és integráltan nem oktatható, vagy csak részmunkaidőben, esetleg még úgy sem tud a szülő dolgozni mellette. Az állapot súlyosságától függ, mennyibe kerül az ellátása, fejlesztése és gyakorta hiába volna szükség többre, nem tudja megoldani a szülő. Ha valakinek a lurkója magasan funkcionáló auti és heti 4 óra fejlesztéssel elvan integrált suliban, persze akkor sem lesz egyszerű, de ugyanolyan elbírálás és támogatás alá esik avval az autisával, aki önellátásra sem képes (ez esetben kiemelt ápolási, de más különbség nincsen)és fokozott fejlesztésre szorul. Nem egyszerű az biztos, bárhogy is legyen, ráadásul a legtöbb spéci gyermeket nevelő szülő statisztika és tapasztalat szerint is magára marad, minél súlyosabb az eset, annál hamarabb (igen, vannak kivételek, de az a ritkább), a mi EGYMI-nkbe járó 120 gyerek szülei 95 %-ban egyedülállóak. Nekem jó szakmám volt, idegenforgalomban dolgoztam a második fiam születése előtt, mellette ez már nem kivitelezhető, jelenleg 4 órában tudok csak, szintén egyedülállóként, ha leírnám mennyi pénzből gazdálkodom ki hármunkat, többen a szívükhöz kapnának, de mit lehet tenni, próbálom a tőlem telhető maximumot optimistán, bizakodva, jó kedvvel, másként nem lehet sajnos. Természetesen a jelenlegi bevételünk háromszorosát is úgy el tudnám költeni szükséges dolgokra vidáman, hogy még akkor is csak "normál" szinten élnénk. Fejlesztem magam is, tréningekre járok, amikor tudok, mentorszülő is lettem menet közben, autodidakta módon és szakszerű segítséggel is tanulok amit csak tudok, hogy könnyebbé tegyem, jómagam is fejleszthessem pluszban a szakemberek mellett. Megvagyunk, de hazudnék ha nem ismerném be, hogy gyakorta pokoli nehéz.
2018. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miert lett mindket valasz lepontozva? Nem latom at a temat, most kezdtem vele foglalkozni. Szerintem mindket valasz informativ volt. Mi veluk a problema? O.o
2018. jún. 23. 12:34
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sokba. Az állam lényegében az emelt cspn kívül semmit nem ad csak egy papírt amivel végképp tönkre teszik az életét mert ha nem rendes magán suliba viszed valahogy a nyolcosztályon cégig tolják és ennyi.

Magán ovi 80-100ezer havonta, fejlesztés 50ezertől felfelé, de inkább 100 körül havonta.

2018. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Es ha valaki nincs olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megengedheti maganak, pl egyedulallo anyak? Akkor milyen jovo var a gyerekre? Vagy, ha egyedul sem lehet hagyni nagyobb koraban, akkor mit tehet egy csalad? Gondolom a bentlakasos otthonok sem ingyenesek. Nem hiszem, hogy egy egyedulallo szulo megengedheti maganak. Biztos van kivetel, de nem hiszem, hogy a tobbsegnek beleferhet.
2018. jún. 23. 12:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor semmi fejlesztést nem kap, az iskolában végképp tönkre teszik és amikor már nem élnek a szülei egy szociális otthonba kerül ahol leszedálják.
2018. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2018. jún. 23. 13:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem midegy hogy a spekrumon hol helyezkedik el egy autista gyermek...vannak sulyosabb esetek de valakinél szinte észre sem veszed hogy autista,szoval innen indul a különbség
2018. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem tul sokba es az egesz feleslegesen kidobott penz.dehat ugye Sparta mar nem aktualis.
2021. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9, egy hároméves gyereket ledobnál a hegyről spártai módon?
2021. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!