Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire abnormális hogy így...

Mennyire abnormális hogy így gondolkodom a gyerekekről, a gyereknevelésről és ez riaszt el?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam mindazokon amiket a gyerekáldással, gyerekneveléssel, gyerekekkel kapcsolatban szokás mondani. Például ők az élet értelmei és nem feltételei, a legcsodálatosabb dolog, feltétel nélküli szeretet stb.

Nade a feltétel nélküli szeretet igazából csak az anyában van meg,nem? A csecsemők például még primitív, ösztönösen cselekvő emberek, akiket mindig ki kell szolgálni, a szülő egyfajta önkéntes rabszolgája lesz a gyereknek, mégha ezt szépen bújtatva el is mondják, hogy dehát ez az élet rendje. A másik aggályom az, hogy hosszú évekig neveli, feláldoz sok mindent a szülő aztán eléri a kamaszkort a gyerek, aki már alig várja hogy szinte már megszabaduljon a szülőktől, vagy legalábbis lázad, hála nélkül él még a szülőkkel, de még mindig követel. Tudom hogy sokan ezt nem így látják, de szeretném azt is megérteni én miért látom így, hiszen én is szeretném a gyerek kérdést pozitívabban látni. Nagyszerű dolog példás szülő-gyerek viszonyokat látni, de legtöbbször nem ez az amit látok.



2018. jún. 29. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Jól gondolod, csak ezt nem szokás így hangoztatni. Az anyák általában mindig mondogatják, hogy a gyereküknek ő a legfontosabb, feltétel nélkül szereti őket, de igazából ha az apa lenne vele mindig, akkor ő lenne, ha meg egy teljesen idegen, akkor ő. Az elsődleges gondozóhoz kötődnek, nem az anyához. Másik oldalon meg persze azt mindig elmondják, hogy pl. Amerikában a gyerek a dadushoz jobban kötődik, mint az anyjához, mert mindig ő van vele. :D

A gyereknevelés, vállalás távolról sem idilli, bőven több a rossz benne, mint a pozitívum. Az egyetlen előny, amit fel szoktak hozni, hogy ha "azt mondja anya szeretlek akkor minden meg van bocsátva" de igazából szerintem ez bullshit.

2018. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Igen, sajnos minden úgy van, ahogy leírtad - a többi cukormáz.
2018. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Sok igazság van abban, amit írsz. Sok anya nem fegyelmezi, mert valaki kitalálta, hogy akkor sérül a gyerek lelke. Később pedig a gyerek jogai fontosabbak a korlátozásáná. Ma már nem menő tisztelni a szülőket, tanárokat, öregeket.
2018. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Metionin ***** válasza:
76%
Szerintem sokszor saját maguknak bizonygatják az anyák hogy a gyerek milyen csodálatos. Ez ad erőt nekik amikor már 2 éve nem alszanak és mindenüket a gyereknek rendelik alá. Minden tiszteletem az övék de én nem csinálnám ha ütnének se.
2018. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Csak azt tudnám, a gyerekvállalásban mit lebzsel ennyi Nemakarokgyereket Gizi?!
2018. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Azért ha jól neveled a gyereket, kamaszkorában sem fog gyűlölni.

Nekem tök mindegy ki vállal gyereket és ki nem.

Sok barom járja az önismereti tréningeket, szilát mászik, siklóernyőzik, vízesésen raftingol/hátha ott marad, de gyereket nem mer vállalni.

Tényleg igaz, hogy nem könnyű, de olyan önismeretet ad amit sehol máshol nem szerzel meg.

2018. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Ne agyalj ezen, Kérdező, és ne hallgass az előző válaszolókra sem. Vagy nincs gyerekük -akkor bocs, de mit tudhatjátok?-, vagy nem kellett volna, mert egyértelmű megbánás minden szavuk.


Nem kellene még ezen gondolkodnod, mert nyilvánvaló, hogy neked nem kell még gyerek. Ha azt éreznéd, hogy jaj, mennyire szeretnék, nem ezek a negatívumok jutnának eszedbe.


Igen, a gyereknevelés nem cukormáz, sok lemondással jár (HA JÓL CSINÁLOD!!), a kölök sokszor hálátlan, minél nagyobb, annál inkább érezheted ezt, ha irreális elvárásaid vannak felé (lásd fent). Viszont ha normális vagy, akkor tudod, hogy a gyerek egyszer leválik, éli a saját életét, mert nem azért született (jó esetben), hogy a szülei csicskája, udvari bolondja, boxzsákja legyen.

Ezt el kell fogadni, vagy nem kell gyereket vállalni.


És ez nem jelenti azt, hogy ne kellene téged tisztelnie, ne adna vissza a szeretetből, ne lenne hálás stb.

Ezt a hányatott helyről jövő gyermektelenek gondolják, mivel ők sok esetben nem érzik a fentieket -jogosan!


Gyereket vállalni önzetlenül kell, nem úgy, hogy elvárok magamnak mindent, de én magam semmit nem adok, aztán csodálkozom, hogy a kis s..aros nem tisztel, meg szeret.

Nekem kell először szeretetet, tiszteletet adni, nekem kell megmutatnom, mi az, hogy hála és önzetlenség. Ez nem egyenlő azzal, hogy a gyerek a fejemre nől; én tartom magam ahhoz, hogy sokat adok, de sokat is várok.


A magad gyereke más, mint az utcán, játszótéren, bev.központban, orvosnál látott sok üvöltő kis vadember :D.

Amíg nincs sajátod, ez nem érted meg.

Én is úgy voltam régen, hogy szép-szép, meg aranyos, cuki ésatöbbi, de abszolút nem érintettek meg. Büdi kis méregzsákoknak láttam őket, ha egyáltalán észrevettem.

A sajátom viszont más. Imádom, meg tudnám zabálni mindkettőt, még a büdi v@l@gukat is :D. És ez akkor is van igaz, mikor üvöltözök velük, mert kihúzzák a gyufát, mikor emberölő hangulatban vagyok, mert nem alszom hetek óta, mikor néha ordítva veszekszem az apjukkal, mert 3 hónapja megy a betegség, kórház, rota, sérülések végeláthatatlan sora.


A gyereknevelés nem idill. Ahogy nem az egy párkapcsolat mindennapjai sem. Aki ezt várja, az csalódni fog.

De úgy nem lehet szeretni semmit, ahogy azt, amikor a kicsi gyereked átölel a koszos gyerekmancsaival vagy azt mondja, szeretlek.

Rajtad múlik, milyenné neveled. Olyan, mint a tükör: azt fogja visszaadni, amit te adsz neki!

2018. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

"De úgy nem lehet szeretni semmit, ahogy azt, amikor a kicsi gyereked átölel a koszos gyerekmancsaival vagy azt mondja, szeretlek."


Hát nem tudom, én a férjem ölelését is ugyanúgy szeretem.

2018. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként a 7-es pont azt mondta el, mint az 1-es. Szívás az egész, de jajj, ha azt mondja, hogy szeret, elfelejtem, hogy mekkora sz.r.
2018. jún. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Egész jól látod, de azt a kört kifelejted, hogy a kamaszkorban lázadó és eltávolodó gyerek, ha jól nevelték (és szerették) addig, akkor később "visszatér" és újra szerető gyereke lesz a szüleinek, sok örömöt adva felnőttként is.

Nálunk így van.

2018. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!