Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg szint alatti a fiam?

Tényleg szint alatti a fiam?

Figyelt kérdés
A kisfiam 7 éves.Teljesen értelmes,átlagos gyereknek létom,én és a környezetem is.Leir szavakat,sok betüt ismer,10-ig tud összeadni,kivonni.Nagyon bő szokincse van,nagyon figyelmes,nyugodt,minding szot fogad.Mégis a pedagogus és a gyermekorvos szerint közép szint alatt van...amikor feladatokat kell megoldania,mindig megilletödik,és kell neki egy kis rávezetés,h azt megoldja...ezek logikai feladatok.Azért nem igazán hiszem el,h ez miatt szint alatt lenne.Másnak a gyermekére mondtak e már ilyet,és tévedtek e benne?mennyire volt gond a suliban?Kicsit félek,hogy tényleg igazuk van,és nem tud majd a társaival haladni.
2018. júl. 1. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig mindenben szint alatt voltam, örökké.

Mára tolmács-szakfordító lettem, 3 diplomával, és nagyon választékos szókinccsel.


Az ilyen úgymond logikai feladatok viszont sose mentek. S bár még messze nem vagyok az aktív életpályám végén, sőt(36 vagyok), szóval az elején, de azt gondolom, azt már most kimondhatjuk, hogy ember lett belőlem, nem kallódtam el.

2018. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a feladat stresszt okozott nála, ezért teljesített rosszabbul. Ne aggódj, próbáljátok meg játékosan gyakorolni a logikai feladatokat! Matektanár ismerősöm mondta, hogy a legózás nagyon-nagyon fejleszti a matematikai gondolkodást. A gyerek rá sem jön, hogy fejlesztik, csak önfeledten játszik. A kirakós, társas játékok is sokat segíthetnek! Főként, ha élvezi!
2018. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most végzett az elsővel? Nálunk első végére minden betűt megtanítanak (írni és olvasni is), valamint 20-ig megy az összeadás és kivonás. Ha ez volt a követelmény, és nem sajátította el, akkor tényleg szint alatt van.

A feladatokra meg majd rájön. Sokat kell gyakorolni.

2018. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még csak most indul elsöbe!
2018. júl. 1. 23:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát,ugy tudja ezeket a dolgokat,hogy az iskolát még el sem kezdte.
2018. júl. 1. 23:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor semmi baj nincs vele.
2018. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%
Azt nem tudom, hogy szint alatt van e, de a fiamnak ezek 4 évesen már mentek, és nálunk is mindig elmaradásról beszélnek. Folyton vizsgálatokra küldenek, hol az ovi, hol az orvosok, ahol mindig azt állapítják meg, hogy semmi gond.
2018. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!