Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus diagnosztika az...

Autizmus diagnosztika az Autizmus Alapítvány Ambulancián?

Figyelt kérdés

Kisfiamnál felmerült, hogy lehetséges, hogy Asperger szindrómás. Az Autizmus Alapítvány Ambulanciájához (Delej u.) fordulunk, hogy diagnózist kapjunk. A honlapjukon megtaláltam a jelentkezéshez szükséges dokumentumokat, de nem teljesen egyértelmű, hogy a térítési opciók közül melyik milyen lehetőségekkel jár. Értem ez alatt, hogy van 2 opció, az egyik, hogy a térítési díjat vállalom (37 800 Ft) vagy a teljes költséget megtérítem (126 000Ft). A teljes költség eléggé megterhelné a családi kasszát, így az első opciót választanánk, a kérdésem az lenne, hogy ez esetben kb mikorra várható, hogy időpontot kapjunk? Elég sürgős lenne, hogy diagnózishoz kussunk, ha nagyon hosszú a várólista és esetleg több hónapot kellene várni, mire sorra kerülnénk, akkor esetleg mégis megpróbálnánk valahogy megtéríteni a teljes költséget, de azért nem mindegy...

Ezen kívül érdekelnének konkrét tapasztalatok és vélemények is a vizsgálatról, hogyan zajlik, mennyire voltak alaposak, stb.

Előre is köszi a válaszokat.



#autizmus #Asperger #Asperger-szindróma #Delej utca #autizmus diagnosztika #autizmus vizsgálat
2018. júl. 2. 04:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket. Feltételezem, az első ár akkor él, ha beutalót visztek, nem csak ti gondoljátok, hogy van valami.
2018. júl. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak ők fogják tudni megmondani, hogy a ti estetekben mennyit kell majd várni, ha írsz nekik egy emailt, fognak adni egy körülbelüli várakozási időt mindkét fizetési opció esetére. Az én fiamat nem ott diagnosztizálták, de sokakat ismerek, akiket igen és mivel több szülői csoportban/fórumon is tag vagyok, így azt tudom neked mondani hallott információk alapján, hogy ha a teljes összeget vállalod sem valószínű, hogy belefértek 4-5 hónapon belül. Egy ismerős anyuka a kevesebb térítési díjat vállalva év elején novemberre kapott időpontot. Előfordulhat, hogy ha valaki kiesik, akkor beszúrnak mást a helyére és felajánlanak korábbi időpontot a beígértnél, de ott is a jelentkezés sorrendjében történik mindez. Most itt a nyár is, ha azonnal jelentkezel a teljes díj fizetésével sem fogtok ősz végénél előbb sorra kerülni valószínűleg. Rengetegen várnak vizsgálatra, borzasztóan leterheltek és évről-évre egyre jobban. Ha tájékozódni szeretnél, lépj be egy autizmussal foglalkozó csoportba, rengeteg van, jómagam az "autizmus szülői szemmel"-t ajánlanám, ott naprakész infókat/tapasztalatokat kaphatsz érintett szülőktől, válaszolnak majd többen arra kérdésedre is szívesen, hogy miképp is zajlik pontosan a kivizsgálás menete. Máshol is van profi diagnosztika, például ott a Bethesda Kidsz és még sok más hely, érdemes tájékozódni a lehetőségekről. Az alapítványnál tényleg nagyon alaposak és profik, de ha sürgős, akkor sajnos nem az lesz a ti helyetek, legalábbis a tapasztalatok ezt mutatják.
2018. júl. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Továbbá igen, ahogy az első válaszoló rámutatott, a csökkentett ár a TB támogatott kivizsgálás összege, ami beutaló-köteles és kilométer-hosszú a várólista.
2018. júl. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3 eve erdeklodtem naluk es akkor azt mondtak, hogyha a teljes osszeget kifizetem, akkor kb 2-3 honap a varakozasi ido. Minden honapra szabadon hagynak 3 (mar nem emlekszem pontosan) idopontot es oda azokat rakjak be, akik kifizetik a teljes arat. Viszont ezekre a helyekre is varni kell.

A tamogatott idopontokra ennek megfeleloen joval tobbet kell varni. Nem mondtak konkretan, hogy mennyit, de fel evtol tobbet.

Egy ismerosom gyermeke autista, ot mashol diagnostiszaltak, de mivel tizen eve szuloi csoportokba jar, igy sokat tud/hallott. O is ezt erositette meg, hogy a teljesarasra viszonylag hamar be lehet kerulni, a tamogatottra nagyon sokat kell varni.

Egyebkent o a Vadaskertet javasolta inkabb, ha nem fizetjuk a teljes arat az alapitvanyhoz.

Vegul egyikre sem kerult sor, mert ahol elunk (kulfold) egesz jol haladtak a dolgok es megkezdodtek a vizsgalatok ott. Csak eleinte ott is azzal remisztgettek ismerosok, hogy evekig tart es egy-egy vizsgalat kozott fel ev-egy ev a varakozasi ido, ezert neztem Magyarorszagon is helyet, mert ket nyelvu a gyerek.


Mindenkepp hivd fel oket, ki tudja, hogy azota mi a helyzet.

2018. júl. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Helyedben egy jobb helyet keresnék. Nagyon nagy gázok vannak az alapítvannyal az elmúlt években szakemberek szerint. Csak a pénzre mennek. Jelentkezzezek inkább a SOTEra megbízhatóbb hely. Várni mindenhol kell pár hónapot.
2018. júl. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen nem csak úgy hasraütés-szerűen szeretnénk elmenni a vizsgálatra, a kisfiam pszichológushoz járt, és ő javasolta, hogy érdemes lenne diagnosztizáltatni, mert neki egyértelműen az a véleménye, hogy a fiam magasan funkcionáló autista. Ő ugyan beutalót nem adhat, de majd fogunk beszélni a gyerekorvossal, biztos vagyok benne, hogy nem lesz ellenvetése, tehát beutalónk lesz.

Vidékiek vagyunk, így annyira nem ismerjük a profi diagnosztikai helyeket, a pszichológus és még néhány netes forrás az Autizmus Alapítványt ajánlotta leginkább, ezért preferáltuk őket. A Vadaskertről azt hallottam, hogy ott be kell feküdni a vizsgálathoz, ez nekünk több okból is elég problémás lenne, ezért ezt szeretnénk elkerülni.

Ha esetleg valakinek van még javaslata, hova érdemes fordulni, ahol befekvés nélkül profi diagnózishoz jutunk viszonylag hamar, (és lehetőleg nem százezres összegért), akkor kérem írja meg.

Köszönöm a facebook csoportos javaslatot is, már jelentkeztem az említett csoportba, majd ott is felteszem a kérdést.

2018. júl. 3. 00:26
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Sote gyerekpszichiátria.


Azért a diagnózist gondokd át? Egész iskolásra korára egy bélyeget akarsz rá?

2018. júl. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem bélyeget akarok rá, csak szeretném tudni, hogy mi a helyzet. Ha másért nem, már csak azért is, hogy majd a tanárait tájékoztathassuk az állapotáról, nem mindegy ugyanis, hogy az esetleges furcsa dolgait neveletlenségnek, vagy egy tünetnek tudják be.

Ezen kívül úgy gondolom, hogy ha fejlesztésre van szükség, és valóban eredményt érhetünk el vele, akkor minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki a helyzetből.

2018. júl. 3. 02:19
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Fejlesztés kell persze, de ha hivatalos diagnózis is lesz és utána sni kód is akkor az nagyon nagy hátrány, mert a tanárok 90%nak csak teher lesz. De nem is mehet akármilyen suliba.
2018. júl. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

"Fejlesztés kell persze, de ha hivatalos diagnózis is lesz és utána sni kód is akkor az nagyon nagy hátrány, mert a tanárok 90%nak csak teher lesz. De nem is mehet akármilyen suliba."


Az még, hogy valahonnan van egy hivatalos diagnózis, nem ok az SNI-re. Csak ha az iskola kéri, hogy vigyék el a Nevelési Tanácsadóba, és ők is azt mondják. Vagy a NevTanban megmutatják a papírt.

Addig csak a család tudja. És az iskola nem.

2018. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!