Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi az oka a Tikk-nek? Van egy...

Mi az oka a Tikk-nek? Van egy 8 éves kislány unokám. Kb.6 éves korában elkezdett TIKK-elni, és a mai napig is "csinálja". Van amikor szelídebben, de van amikor elég erősen jön ez elő nála.

Figyelt kérdés
Szerintetek mitől jöhetett ez elő, egyáltalán mi okozhatja, és lehet-e tenni valamit ellene? Tudunk-e neki segíteni abban hogy elhagyja, mert az iskolában már csúfolták érte. A neten már rákerestem, de inkább olyan valakitől kérnék véleményt/segítéget, akinek a gyereke szinten ebben a betegségben van.
2018. júl. 6. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
2018. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm kislánya is pont 8 éves volt mikor elkezdte. Kiderült, hogy nagy a nyomás az iskolában, nem is figyeltek oda rá (gondolom a többire sem, csak ő nehezebben bírta). Elköltöztek közben ezzel új iskolába ment,imádja, megszűnt a tikkelése.
2018. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég valószínű, hogy stressz okozza.

De kérdező! 2 éve tikkel, és az anyukának eszébe sem jutott, hogy elvigye vele orvoshoz?????

2018. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvos diagnosztizálta, hogy tickel?

Egyébként az én kisfiam tickjeit epilepszia okozta, gyakorlatilag egy tick volt egy roham.

2018. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyenge idegrendszer. Alvás oxigénvizhiány ha látszolag eleget alszik sem elég. Vagy ejszakai tv, zavart alvás stb
2018. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kb. Nekünk már óvodában kezdődött, ha valamilyen lelki problémája volt, negyedik osztályban volt a csúcs, akkor egy tanár volt rászállva a fiamra, majd ötödiktől új közösségbe került, egyre ritkult, majd 12-13 éves korától teljesen elmúlt, az orvos szerint kinőtte, gyermekkori tik volt.
2018. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Stressz okozza.Lehet az iskolai megfelelni akarás hozta ki.
2018. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig tavasszal jön elő és 2 hónap és elmúlik. Idén azért ijesztő volt, de láttam, hogyha fáradt, akkor jön elő durvábban. Most nyári szünetben teljesen alábbhagyott.
2018. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fiamnak vannak időnként tikkelős időszakai (sőt mi több, enyhe dadogás is). A férjem családjában majdnem minden gyerek tikkelt időnként, amit kamaszkorukra-felnőttkorukra „kinőttek”, ezért talán egy kicsit lazábban tudom venni a kérdést, mint egyébként tenném.

Persze nyilván ennek is vannak fokozatai, és véletlenül sem akarom azt mondani, hogy ne vigyétek orvoshoz az unokát! (Pláne, ha zavarja őt és még csúfolják is miatta – ez nálunk sosem fordult elő szerencsére.)

Mindenesetre leírom, nálunk hogyan alakult ez, és bár bizonyítani nem tudom, gyanúink vannak a kiváltó okokra nézve is. A fiamnál óvodában kezdődött (amolyan erős pislogásnak tűnő tikkel), azután, hogy egy új óvónő érkezett (aki valljuk be, nem volt túl gyerekbarát). Pár hétig tartott, majd elmúlt… aztán időről időre visszatért egész alsó tagozatban, változatos formákban, de nála mindig az arcához/fejéhez kötődött.

Felső tagozatban már csak max. kétszer vettem észre, akkor is nagyon enyhe „hunyorgás” formájában, majd – lekopogom – úgy tűnik, teljesen elmúlt.

Mint írtam, nem esküdhetek meg rá, miért volt, és miért múlt el, nyilván egyrészt hajlam, másrészt a fiam egy elég érzékeny lelkű gyerek, nehezen viseli a pedagógusok gondoszkodásait, márpedig abban alsó tagozatban nagyon sokat kapott sajnos. Mivel nem egy állandó problémáról van szó, és hosszú távon nézve mindig lehetett találni egy-egy kritikus időszakot, ami megelőzte a megjelenését, azt gondolom, a környezet, a gyereket érő stressz nagy hatással van ezeknek a dolgoknak a kialakulására.

2018. aug. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!