Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen érveket tudsz felhozni...

Milyen érveket tudsz felhozni az mellett, hogy lehessen engedni, hogy egy négyéves gyerek alpárian beszéljen?

Figyelt kérdés

Nálam jóval idősebb bátyám külön él a párjával és a gyerekükkel. A gyerekük, az unokaöcsém rendkívül sokat van nálam és a szüleiméknél, bátyáméknak nincs idejük rá. Nem az én gyerekem, mégis, szinte kaptam egy gyereket középiskolás koromra.


Alapvetően nem szeretem a gyerekeket,de mégis, mivel nagyon nincs más, sokat törődöm vele. A szüleitől és az én szüleimtől van, hogy fél.


A szüleim és az ő szülei rettentő ordenáré módon beszélnek, és ezt a gyerek eltanulja. Tudom, azt mondja csak, amit hall. Mégis, olyan hangsúllyal szokott csúnya szavakat használni, amiből sokszor azt hiszem, érti ő a dolog jelentését, vag legalábbis azt, hogy ezzel valamilyen fájó, bántó dolgot mond. Ha valamilyen szót nem ismer, azt elnevezi "az a b* izé"-nek, és szinte minden mondata valami undorítósággal végződik. Vizet is úgy kér, hogy "adol nekem vizet, b* meg?", tehát ezt a számomra rettentően irritáló "ol"-t is használja. Kétévesen, amikor még beszélni tanult, még nem volt ilyen, most már elég régóta az.


Ezek miatt borzasztó gyűlölet van bennem a gyerek iránt, aki mégiscsak egy kisgyerek. Szeretném rávenni magam arra, hogy ne utáljam szegényt.


2018. júl. 11. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Az a problema hogy igen eltanulja. Es nyilvan te is tudod hogy errol nem o tehet, hanem kizarolag a szulei!

Nagyon szomoru hogy egy 4 eves ilyen csunyan beszel, azert mert a szulei sem tudnak szebben es nem is erdekli oket hogy beszel a gyerek.

Nyilvan visszas ez egy kisgyerek szajabol, de nem ot kell utalni miatta. Esetleg amikor ilyet mond, pl mikor vizet ker, mond meg neki hogy kap de szepen beszeljen es mond el mit mondjon helyette. Nyilvan nem te fogod ezzel megvaltani a vilagot sajnos de ha ezt bevezeted hatha ra ragad valami.

Es miert felhet a szuleitol? Es a tiedtol?

2018. júl. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Jó nagy tirpák család.
2018. júl. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Semmilyet.


Ha velem igy beszelne egy negy eves mindig azt felelnem, amig csunyan beszelsz en nem jatszok veled, nem beszelgetek veled szammra te levego vagy, nem ertem ezeket a furcsa, csunya szavakat. Es igy is tennek.

Aztan ha vegre megerti velem nem beszelhet ugy, hogy basol es a tobbi, akkor meg eleve nem fogod mar ugy utalni, masreszt megtanul tisztelni es veled maskepp is fog viselkedni :-).


Van kisgyerekem es nekunknis voltak csunyaszavas gondjaink, en ragsszkodtam ahhoz, hogy nem hallottam a varazsszot (kerem, kerlek szepen, koszonom, szeretnek, legyszives) es amig azt nem hallom eszre se veszlek. Ugyanezt a csonya kifejezesekre. Utalta, hogy levegonek nezem vagy nem akapja meg, amit szeretne es nagyon hamar rajott a hiszti se segit rajta es vegul s leszokott a csunya szavakrol es szepen tud kerni is:-). A legjobb, hogyha engem meghall csunyan beszelni odajon es kozli anya racsapok a kezdre, miert beszelsz csunyan? Vagy Anya szamolom, meg ket ilyen es nem allok veled szoba! (Megjegyzem sose csaptam ilyen miatt a kezere, igy ezt nem tudom honnan szedte:-)).

2018. júl. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet, de sajnos sokszor tanulja el a gyerek az ocsmány bszédet.


Ez van, én a helyedben nem vigyáznék rá egy percet sem. Ugyanis te NEM nevelheted meg, mivel sem eszközöd, sem jogod nincs rá, ők meg leszarják.


Mellesleg neked 14-15 évesen rhadtul nem dolgod más elcs.szett kölykét nevelni.

2018. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek ne beszéljen csúnyán semmilyen körülmények között sem, de ha ezt hallja akkor érthető miért teszi sajnos.


Annyit tudsz tenni, hogy mikor nálatok van, nem durván de tudatosítod benne, hogy ez így nem. Pl ha két valamit és megcifrázza valami csúnyával, elmondod, hogy amíg nem szépen kéri bizos, hogy nem, de nagyon szívesen ha szépen kéri/megköszöni stb. Legalább tőled lásson jó példát és valószínű meg is tanulja hamarosan mit szabad nálad.

Otthon meg valószínű ugyanúgy beszél majd :S


Egyébként az én fiamnál is volt ilyen időszak (ugye oviban sem csak jót tanulnak), tudom milyen...De leszoktathatóak :)

2018. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

pff sógoromék ugyanezt csinálták(csúnya szavak nélkül) tojtak a gyerekre és a nagyszülőkre dobták MINDEN hétvégén péntektől vasárnap estig. Amikor mondtam a nagyszülők hatszázadik nyafogására, hogy jaj miért ilyenek, közöltem, talán nem kéne alájuk tenni a lovat és engedni ezt nekik. Persze én voltam a szemét, gonosz és azóta is minden hétvégén(akkor is ha beteg a gyerek vagy a nagyszülő!) ott lógatják a lábukat, szó szerint, volt olyan hogy délután 3-ig nem keltek fel-.-"

ebben a szülő a legnagyobb ludas,de az a nagyszülő aki hagyja meg is érdemli. Jelen esetben te is megérdemled, ha hagyod magad.

2018. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én látványosan elszörnyedek, nyomatékosan leszidom, hogy ne mondjon ilyet, és ha valami felszólítás lenne, akkor nem figyelnék rá, tudatosítva, hogy miért is teszem ezt. (Szerencsére ő így nem kapcsolja össze a szavakat, de ha csak a "varázsszó" hiányzik, akkor is kivárom).

Sajnos az "apa is így beszél" érv tényleg elég faramuci, mert nem vagyok olyan helyzetben, hogy előtte kritizáljam az apját, de én azt szoktam kiemelni, hogy felnőtt szájából se szép, de gyerekéből kifejezetten elfogadhatatlan, illetve arra fogom, hogy az apja feszültsége nem összemérhető az övével, és emiatt káromkodik. (Nem így gondolom, csak próbálom menteni a menthetőt.)


Viszont ez a kisfiú már idősebb, egyértelműen érti az összefüggéseket, és alapvetően értelmiségi a család. Ha az egész környezet ilyen, a gyerek meg ilyen pici, nem tudom segít-e bármilyen magyarázás. Mindenképpen próbáld meg, és legyél következetes. Az is sokat segít, ha a gyerek megtanulja, hogy nem mindenhol lehet így beszélni, van, ahol vannak szabályok.


(Nem tudom hova valósiak vagytok, (te és a gyerek) , de az adol még mindig élő tájszólás, és mint ilyen, nehezen íródik felül, pláne egy kisgyereknél, aki még közoktatásban sincs. Persze jelen esetben a mondat végéből sejtem, hogy ebben a családban nem valami ékes hagyományőrzésről van szó.)

2018. júl. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!