Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet reagálni egy...

Hogyan lehet reagálni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van a sógornőmnek egy 22 hónapos kislánya. Körülbelül 9 hónapos kora óta heti szinten, egész napra le van adva a nagymamához vasárnaponként. Nála van ilyenkor vagy 9 óra hosszát egyhuzamban. Ilyenkor mindent ő rendez, etetés, altatás, pelenkázás, stb. Anyósom ezt önként vállalja, szeret a gyerekkel lenni. Eddig nem is volt probléma, de pár hónapja a kislány egyre akaratosabb, és nehéz dűlőre jutni vele.


Múltkor én és a párom is a család nyaralójában töltöttük a vasárnapot, meg anyósom is. Én nem is tudtam, hogy hozzák a sógornőm kislányát is. Mi akkor egész nap kerítést festettünk.


A kislány nagyon kajla volt, nem akart enni, aludni, anyósom alig tudta elaltatni, és ebédeltetni is csak keservesen. A kislány folyton elszaladt volna, meg röhögcsélt közben. Délután jöttek érte sógornőmék, van egy 3 hónapos kisfiuk is. Ő pont szoptatott volna, anyósom meg megint csak nem tudta megvacsoráztatni a kislányt, mert állandóan bohóckodott. Ott volt a sógorom is, ő sem tudta igazán kezelni a dolgot. Sógornőmnek kellett lerendezni a gyereket, de nagyon dühös lett, mert meg kellett szakítsa a másik szoptatását. Végül közölte a kislánnyal, hogy akkor vacsora nélkül fekszel le. Anyósommal meg 20 percig kiabált, hogy mi az, hogy mi nem tudunk bánni a gyerekével, nem tudunk parancsolni neki, hogy lehetünk ennyire határozatlanok.


Hozzáteszem, hogy én meg a párom dolgozni voltunk kint aznap, és egyébként sem ismerjük annyira a kislányt, mert nem vagyunk vele olyan sokat. Én havonta látom pár órára.


A párom végül megunta a sógornőm kiabálását, és kicsúszott a száján, hogy elsősorban a szülő dolga megnevelni a gyerekét, nem a rokonságé. Ő ismeri a legjobban, hisz ő van vele napi szinten. Ha meg nem tetszik, ahogyan itt "nem tudnak bánni vele", akkor ne passzolja le ide egész napra.


Sajnos ebből óriási sértődés lett. Hogyan kéne egy ilyen szép helyzetben viselkedni?


Teszem azt hozzá, hogy én sem szívesen kiabálnék más gyerekével, és nem mondanám neki kapásból, hogy akkor vacsora nélkül fekszel le. (Sógornőm végül így rendezte le.)


Ti egyébként otthagyjátok a gyerketeket egész napra anyósnál, apósnál?


2018. júl. 17. 13:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Kicsit problémás gyerekem van (főleg etetés szempontjából), így a legnagyobb nyugalommal és jóindulattal egyetlen dolgot mondok neked: ne szólj bele.


De ha részletesen szeretnéd: egy 22 hónapos kajla. Ez van. A 3 hónapos mellett a csajnak éppen elege lehet (tudom-tudom, ő vállalta). Amúgy ordít rólatok, hogy nincs gyereketek, amellett a párod volt a bunkó.


Le lehet pontozni.

2018. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem pontozlak le:). Én ott nem szóltam semmit, jobbnak is láttam, ha csendben maradok. Sógornőmnek tényleg sok ez egyszerre. De éppen arra lennék kíváncsi, hogy ilyenkor hogyan kell kezelni a gyereket, ha nem akar enni? Tényleg nem tudom, mert nekem még nincsen.
2018. júl. 17. 14:08
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Mivel megtömni nem tudod (az lenne csak a gyerekbántalmazás), hagyod hogy ne egyen. Mi más?


Egyébként ez NEM problémás gyerek kategória, hanem normális dackorszakos viselkedés.


Nem kell könyörögni neki, futni utána. Nem eszik, nem eszik, nem hal éhen a következő étkezésig.

2018. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És ha nem akar aludni, akkor azt is jobb nem erőltetni, és hagyni, hogy fent legyen? (Délután van neki egy óra alvás idő.) Mert aznap nagyon nem akart, anyósomnak nagy küzdelmébe került, hogy rávegye egy kis alvásra.
2018. júl. 17. 14:16
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
Először is neked meg a párodnak semmi köze ahhoz, hogy ők hogyan nevelik a gyereküket. Ha az anyóssal úgy állapodtak meg, higy a gyerek ott van vasárnaponként, akkor az rajuk tartozok, nem rátok. Nevelni alap esetben a szülő neveli a gyereket, amikor viszont rábízza valakire, akkor az k dolga a nevelés és a fegyelmezés
2018. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Sajnos az is volt a probléma, hogy anyósom is megsértődött egy kicsit, és azt is mondta, hogy inkább köszönnék meg neki, hogy minden héten vigyáz a gyerekre, és nem tehet róla, hogy nem tudja mindig az anyjának tetsző módon fegyelmezni. Mondta, hogy nem gondolja, hogy az állandó felügyeletekért cserébe kiabálást érdemel.

Tehát lett egy nagy adag feszültség anya-lánya között.

2018. júl. 17. 14:28
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Biztos lehetsz benne, hogy az a gyerek otthon nem így viselkedik, nem "neveletlen".


A gyerekeknek nagyon jó radarjaik vannak, megérzik a következetesség hiányát és "megkergülnek" tőle.

Ha anyósod egész nap üngyüli-büngyülimezett neki ("egyél szépen, kérlek... "), akkor persze, hogy nem hallgat rá altatáskor sem.


Egyébként az altatás nehéz dolog, de egy ekkora gyereknek szüksége van rá, különben előfordul hogy még jobban felpörög, hisztis lesz, ezért otthon is megtesz mindent az ember, hogy aludjon a gyerek és max. akkor adja fel, ha hetek óta nem megy.

2018. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

*ja a kérdésedre:

nem, nem szoktam egész napra anyósomra bízni, mert sok lenne neki.

2018. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

A kislánnyal semmi baj, ilyen egy 22 hónapos. Ugyanakkor az anyja tényleg tapló volt, hogy nekirontott a családnak, hogy nem tudnak hatni a gyerekre. Abban igaza van a párodnak, hogy akkor nem kell odaadni és ennyi, azért nehogymár...

Nekem 3 éves lányom van, igen, szokott heti szinten egy napot anyósoméknál lenni, már szerintem egy éve legalább. A gyerek szeret náluk lenni, ők szívesen viszik, ők szokták elkérni. Nincs ezzel semmi baj, ha mindenkinek jó, a nagyszülei, persze, hogy engedem, hogy velük legyen, nem utasítom el őket csak azért, hogy verhessem a mellem, hogy én nem "passzolom le" a gyereket. De soha eszembe nem jutott anyósomat leordítani azért, mert a gyerek nem akart enni, vagy éppen aludni. Megpróbálta, nem jött össze, ennyi, majd eszik, ha éhes, alszik este korábban. Mondjuk ha ilyen cirkuszt levernék, esélyes, hogy nem is vinnék inkább többet.

2018. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanilyen a fiam épp.

Ilyenkor nem adok neki enni, fölösleges, a földön végezné. Arra figyelek hogy inni igyon. Aztán újra megpróbálom pár óra múlva. Viszont akkor se pufi se keksz se semmi nincs közben.

Az alvás meg.. Nehéz. Ha mamánál vagyunk mi is, simán elvan egész nap alvás nélkül. Vitatkozni nem fogok vele, olyankor velem van a hordozó és ha látom már nagyon fáradt, magamon elaltatom. Legtöbbször sikerül. Otthon úgyis meg van a rend, az alvás ideje meg az evés rendje. Arra az egy napra “kimenője” van a fiamnak, nem tudok mit csinálni.

Képzeld el a helyzetet: otthon megvan az etetőszék, a kedvenc tányér vagy villa, az otthoni szokások. Egy másik helyen, ahol nem ugyanolyan székben eszik a gyerek, le tud szállni az asztaltól stb, mégis miért maradna ott? Lekötözve meg lehet oldani, de annak semmi értelme..


A sógornődnek biztos nehéz dolga van most. Tudod a tej termelődést sem segíti az ilyen stressz és megszakítás. Nekem így ment el a tejem mert mindig másra kellett figyelnem. Az agyam nem tudott figyelni a feladatára.

Amikor ott van a kislány, hagyni kell kicsit hogy tomboljon. Majd elfárad és megéhezik valamikor.. Ebben a melegben egy kerti kád víz pl jó energia leszívó dolog! :)

2018. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!