Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ép értelmű autista iskolázása?...

Ép értelmű autista iskolázása? Nálatok mit jelent? Hova jár?

Figyelt kérdés
Nehezen dolgozom fel,hogy a tanulmányait tekintve 4 5 jegyekkel kicsinálta a tanár. Mondtuk,hogy szivesen elvinnénk,ha lenne a közelben olyan iskola,de nem érdekelte. Most elkeseredésünkbe egy csökkent értelmi képességűek sni tagozatába írattuk. Próbálom nyugtatni magam,hogy jól döntöttünk, de néha elkap a sírás,hogy elvágtuk a jövőjét ezzel. Viszont lelkileg egy nyugodt környezetben lesz. Nálatok hogy van? Hogy megy a suli? Most lesz harmadikos a gyerekem.

2018. aug. 7. 17:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Mi az a csökkent értelmi képességüek sni tagozata? Mondjuk az első két mondatodat sem értem!! Milyen tanár csinálta ki? Hogyan? Milyen iskola lenne a közelben? Kit nem érdekelt? Mi nem érdekelt?
2018. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Integráló iskolában az ofőt nem érdekelte,hogy nincs a közelben ép értelmű autiknak iskola. Azon volt,hogy elvigyük,ezért kicsinálta a gyereket. Pl kör közepére ültette az órákon. Nem dicsérte,elutasító volt vele stb. Csökkent értelmi képességű az,aki 70IQ alatt van azt hiszem. SNI tagozat. Sajátos nevelést igénylő kislétszámú csoport. Mérsékelt tanmenettel haladnak. Pl nem harmadikban kezdik az angolt,hanem hetedikben és a vannak tantárgyak,amiket nem tanítanak olyan ütemben,mint egy normál iskolában.
2018. aug. 7. 18:17
 3/36 anonim ***** válasza:
84%

Fordított integrációban lesz? Tudja az iskola, hogy ép értelmű, s más tananyagot kell neki tanítani?

Ha nem akkor tényleg van min aggódni?

2018. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Iskolát váltottunk az ofő miatt,mert kicsinálta. Szorongott a gyerek és egyfolytában azt mondta,hogy nem integrálható. Az új iskolában van az SNI tagozat. Ez a bajom,hogy az ofőnek mondtuk,hogy oké elvinnénk,de nincs normál IQ jú auti csoport a közelben,csak csökkent értelmi képességű és oda nem akarjuk elvinni. Végül,miután üvöltött velünk az ofő és az igazgatónő ,úgy döntöttünk elhozzuk és inkább oda íratjuk amit írtunk,minthogy ilyen környezetben legyen. De ez az én történetem. Arra lennék kíváncsi,hogy akinek ép értelmű auti gyereke van,hova járatja suliba?
2018. aug. 7. 18:56
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Ni felénk Waldorf iskolába íratják őket.
2018. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%
Arra nem válaszoltál, hogy hogyan lesz az új iskolában? Benne van az alapítójukban, hogy ép értelmű autistát is felvesznek? Ha nem, akkor mindenképp hátrányt szenved, mivel neki normál tananyag szerint kell haladni, ha erre nincs felkészülve a suli, akkor a középiskolánál nagy gondok lesznek.
2018. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Felvették,de a normál autikat ötödikbe kiintegrálják a körzeti suliba,ami azt jelenti,hogy jöhetnénk is vissza. Ezért a csökkentett tanmenetet választottuk,mert úgy itt maradhat nyolcadikigremélve,hogy megszereti a tanulást és különbözeti vizsgát fog tenni.
2018. aug. 7. 20:33
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén ilyet még nem hallottam. Melyik megye ez? Hatalmas a különbség a két tanmenet között. Mennyi az IQ-ja? Én nehezen tudom elképzelni, hogy be tudná hozni a lemaradást még 5. osztályra se, nemhogy középiskolára.
2018. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Az IQ-ja 100,mert a szociális része lehúzza. A tanulmányi eredménye 4-5 lett volna,ha a tanár beírta volna az összes 5 és felfele kereketít,ahogy azt félévkor ígérte. 3 évesen ismerte a betűket. A szorzótáblát se kellett nagyon tanulnia. Ezért kérdezem,hogy mások is vannak így,hogy van egy "okos" autijuk és nem tudják integrálni? Hova jár iskolába?
2018. aug. 8. 08:01
 10/36 anonim ***** válasza:
86%

Komolyan kérdezem: és jobb egy csökkent értelmi képességű közösségben egy ép értelmű gyereknek, mint egy olyan helyen, ahol a jegyeit lehúzzák? Ha az eddigi suli alapító okiratában benne volt, hogy integráló intézmény és fogadták a gyerekedet, akkor én nem hoztam volna el. Lesz*rtam volna a tanárt, vagy esetleg párhuzamos osztályba kértem volna... vagy megbeszéltem volna az intézményvezetővel, hogy had maradjon vissza 1 évet, hogy új tanítója lehessen, új osztályközösségbe kerüljön.

Ha tud olvasni, számolni annyira, amennyire írod, szerinted nem fog szorongani egy olyan osztályban, ahol mondjuk még 10 évesen is gondot okoz a 10es számkör?


nagyon sajnálom a helyzetet :( Az én fiam "csak" adhd-s, de abszolút pozitív a hozzáállás a suliban. (másodikos lesz)

2018. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!