Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet elérni, hogy szót...

Hogy lehet elérni, hogy szót fogadjanak?

Figyelt kérdés

Nagyon elszúrtuk a gyerekeinket, a nagy 5, a kicsi 2,5 éves.

A nagynál néha el tudjuk érni amit szeretnénk (pl pakoljon össze), de amúgy iszonyatosan hisztis, akaratos, visszabeszél... pl wc után nem hajlandó elmenni kezet mosni, pedig a szobatisztaságra neveléssel együtt ezt is beépítettük, hogy bili - wc után kezet KELL mosni! Erre ha rászólunk, hogy menjen akkor elkezd visítani és rángatja magát... próbáltuk már másfajta szappannal is ami tetszik neki hogy majd magától megy, az első pár alkalommal jött be, odavittük már mi is és határozottan megmostuk a kezét, nem jött be, az 'addig nem jösz ki amíg nem mosod meg' szintén nem.

Csináltam egy jutalmazásos rendszert, pontokat ragaszthatott be magának pl kéz és fogmosásért, pakolásért stb ha több volt a jó pont, mint a rossz, napi és heti jutalom is lett volna... 3 hét után belefáradtam, mindössze 1x jutott el a napiig, de még ebből a táblázatból is hiszti volt, hogy nem akarja csinálni, nem érdekli a jutalom. A "bünti" széken is végig ordít, ha eljöhet onnan sokadjára esetleg kegyeskedik valamit csinálni, de rohadt nehezére esik akkor is és többnyire nem is csinálja. A játékaik legnagyobb része már el van kobozva tőlük a nem pakolás miatt, de nem érdekli őket, nem hiányolják. Volt, hogy mindent elvettünk, akkor jött a millió zsepicafat 2 szobában elterítése, zoknis-bugyis fiókok kirámolása - sajnos már a fiókzárat a kicsi is lazán kinyitja. Mese nincs, játszótér nincs (ezekért sem fogadnak szót), az udvaron játszhatnak csak. A kicsi mivel folyton a nagyot utánozza persze, hogy ő is így viselkedik! Nagyon el vagyunk már keseredve, nem akarjuk hogy ez így folytatódjon!


2018. aug. 14. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Igyál egy jò koktélt és nyugodj meg. Nekem 3 és fél èves a fiú, 2 éves a kislány. Épp ma beszélgettem anyukánmal, hogy én már nagyon szelektálok, min érdemes bosszantani magam és min nem. Én azt figyeltem meg, hogy minél akaratosabban akarok elérni valamit, annál erősebb az ellenállás. Játékok: válogasd ki a játékokat! Mik azok, amikkel tényleg játszanak? Amit nem hiányolnak, tulajdonképpen minek tárolod? Dobd ki a francba, annyi lommal kevesebb. Az egyéb dolgokért (pl.gyere öltözni) kétszer szólok, harmadjára megfogom a gyereket és felöltöztetem. Ugyanez a kèzmosással: szólj kètszer, harmadjára mosd meg te a kezét. Nyugi, ez is csak egy múló dili, túl lesztek rajta. Máshol is tökugyanez a cirkusz megy, sőt, mi is pont ezt csináltuk a szüleinkkel.
2018. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

'Igyál egy jò koktélt és nyugodj meg."


Áh, ez mekkora :D


De amúgy igen: igyál egy koktélt, vedd magad mellé egyszerre csak az egyiket és próbálj elbeszélgetni velük külön-külön. Kérdezz és csak hallgasd meg őket. És öleld is meg őket sokszor, többször, mint szoktad. Apuka szintén!

2018. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hol ezt csinálod, hol azt, nem tartasz ki következetesen az egyik módszer mellett, amint nem válik be azonnal, vagy 1-2 napon túl. Ez a tipikus következetlen szülői magatartás. Gondold át, melyik módszer mellett tudnál hosszabb távon következetesen kitartani, és csináld, fontos, hogy ő engedjen először, függetlenül attól, mekkora rumlit csinál. Előbb a nagynál kell sikert elérni, mert ahogy írtad, a kicsi amúgy is utánozza, meg erre még a dackorszak is rásegít. Amúgy a következmény-módszer jó, tarts ki mellette. Egyébként nekem is sokat kellett küzdenem a lányommal, de aminél fejben elhatároztam, hogy meglesz, mert fontos, ott kitartottam, aminél nem, ott persze feladtam én is. Pl. úgy rászoktattam a kézmosásra, hogy még a barátnőjére is rászól, ha az nálunk van. Ugyanígy az esti és reggeli fogmosás elengedhetetlen. De azt nem vittem végig következetesen, hogy ő lássa el a kisállatait, mert annyira lassan csinálta, hogy elment más fontosabb dolgok helyett az idő, egyszerűen egyszerűbb volt, hogy én csinálom. Most akarom visszaszoktatni.
2018. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kötelező csak egy lehetőség :

Szénhidrátból kevesebbet.

Napi max 120 gramm szénhidrát.

Sok zöldség, hús.


Meg napi 3x2 szem omega3 ha lehet Bioco márka.


1.5 hónapig próbáld ki, aztán írd le mi változott.

Meg fogsz lepődni.


Meg Igen következetesen 1 módszer mellett kitartani hónapokig.

2018. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!