Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20 honapos: harap, csip, ut....

20 honapos: harap, csip, ut. Mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés

Mondtam mar neki, h nem szabad, a szobajaban is volt buntetesben, de semmi nem hasznal, egyre durvabban csinalja....

Mit csinaljak, h abbahagyja?


2018. aug. 21. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Feszegeti a határait, ezen mind átmentünk. A legegészségesebb, ha kitartóan megfogod a kezét és eltolod, mondod, hogy ez nagyon fáj neked, időnként(!) mérgesen otthagyod, nagyritkán(!) visszacsípsz egy-két illusztratívat, kérdezed, hogy jól esik? (Ha jól csinálod, az arcodba nevet, ilyenkor tökugyanoda egy kicsit határozottabb csípés megváltoztatja a nevetés tónusát, csak kérdezd, hogy ezt akarod, így kell együtt játszani ezentúl?)


A lényeg, hogy azonnal határozottan előzd meg a bajt, meg se tudjon csípni, ezzel értelmét veszti az egész és látja az erődet. Ettől biztonságban érzi magát, nagyon fontos neki ez. Macera hetekig résen lenni, de megéri.


Ha elalvás előtt agresszív, akkor figyelj jobban a mozgásigényére! Ki a szabadba, fürödni, pörögni! Esni-kelni, tönkre tenni, amit lehet, este meg külön ügy lesz ébren tartani vacsi után. :)

2018. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én rászóltam annak idején, kinevetett, nem használt. Nála az egyetlen módszer volt a visszacsípés/harapás. Nem erősen, csak épp annyira, hogy érezze. A fiam igy hamar leszokott róla 2-3 alkalom után már nem volt vicces neki.
2018. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt akkor csinálta a fiam mikor az éjszakai szoptatásról szoktattam le. Hihezetlen nagy önuralomra volt szükségem,hogy ne üssek vissza. :) Persze nem tettem, de teljesen az idegeimre ment. Én is azt csináltam,mint az előttem szólók is írták, hogy megfogtam a kezét,és mondtam,hogy nem szabad. Ha rúgott,eltoltam magamtól. Kb egy hétig tartott,azóta semmi ilyet nem csinál. Harapni szerencsére csak játékból szokott, de mióta vannak fogai az sem olyan vicces,arról a férjem szoktatta le úgy, hogy visszaharapott kicsit, így megtanulta, hogy fáj. Normális dolog, ezen át kell esni. Egyrészt feszegeti a határait, másrészt még nem tud mit kezdeni a dühével, így vezeti le.
2018. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!