Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudtok ajánlani valamilyen...

Tudtok ajánlani valamilyen megoldást szorzótábla tanulásához?

Figyelt kérdés

Fiamnál figyelemzavart állapítottak meg, ami miatt a matekkal nagyon küzdünk. csak jóindulatból engedték át harmadik osztályba.

A heti fejlesztés kevésnek bizonyul, annyira szórt a figyelme. A legnagyobb problémánk a szorzótábla.

Tudtok segíteni valamilyen praktikákkal?

köszönöm előre is!



2018. aug. 27. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ritmusos gyakorlattal könnyebb [link]
2018. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A számsorokat gyakoroljátok először csak felfelé, ha ez tökéletesen megy (hibátlanul és gördülékenyen bármikor), akkor jöhet ugyanez lefelé. Csak ezután kezdjetek el szorzótáblázni, az osztást pedig csak akkor volna szabad behozni, ha a szorzások már tökéletesek.

A harmadik egyébként nem szívás matekból, ismétlik a másodikos anyagot és nagyobb számokkal dolgoznak.

2018. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon érdekeltek a számok, valamilyen kártyajátékkal tanultam meg a szorzótáblát.
2018. aug. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

magolás nélkül, játékban...


gyufás skatulyák és gyufák kitéve... Pistike, a háromszor kettő az milyen?

három skatulya... mindegyikbe teszünk kettő gyufaszálat... és összeszámoljuk...


ettől még kellhet némi magolás, de a kedve vsz. jobban megjön és jobban át is látja, mi a szorzás.


persze lehet mással is játszani, cukorral vagy akármivel

2018. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most (másodikba megy) kártyákat fogok készíteni, anno én is úgy tanultam. Egyik oldalon a szorzás, mésikon az eredmény.

Húz egyet és mondja. ha nem tudja, megy vissza a pakliba.

Sajnos nem nagyon lehet mást csinálni, mint bemagolni.


a 4-gyel és 8-cal való szorzás még elmegy úgy, hogy 2x illetve 3x duplázza (az azért menni szokott). 5-tel és 10-zel ugye egyszerű. lényegében 3-mal, 7-tel és 9-cel kell megtanulni szorozni, de itt nincs más megoldás, mint bemagolni. (bár a 9 is egyszerű, szoroz tízzel, majd kivonja belőle a szorzandót).


Persze ezek a praktikák csak akkor működnek, ha az alap összeadás-kivonás megy.

2018. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2018. aug. 28. 09:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szintén figyelemzavaros fiamnak a magántanár anno a 10monkeys Multiplication ( [link] játékot ajánlotta, szerette is.
2018. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos ötletek.

Mindenkinek köszönöm!

2018. szept. 2. 12:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen puzzle-szerű táblát használtak a gyerekek, akiknek ez nehezebben ment. A táblán sorba voltak a szorzások, eredmény szerint csoportosítva. (Tehát mondjuk ha 4 a végeredmény, akkor ott volt az 1x4, a 2x2 és a 4x1 is.) Ez azért volt jó, mert megtanulták különválasztani, és eredményhez kötni a szorzást, nem a 6-nak a sorát tanulták meg, hogy 6,12, 18...stb. és szépen fel kellett rakosgatni a táblára, és arra is kellett figyelni, hogy egymás mellé is a jók kerüljenek. Nagyon élvezték.
2018. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A monkey alkalmazás letöltöttem.

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos tippeket!

2018. szept. 8. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!