Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Párom egyik gyereke (10,5...

Párom egyik gyereke (10,5 éves fiú) állandóan hivogatja párom, kb mindenhová akar vele menni. Mit lehet vele kezdeni? Most válnak. Engem a gyerek szeret mert mindig hiányol, de nagyon bosszantó a dolog (hivogatas) páromnak is.

Figyelt kérdés
Ha még rászól 5ből 2-3 alkalommal megsertodik. Ha az anyja rászól valamiért sokszor úgy beszél vele mint a kutyával,nem ért belőle. Aztán tíz perc múlva mintha ymsi sem történt volna. Ma is jövünk haza a munkából (20 perc háztól házig) 6szor hívta... Ha megkérdezzük tőle miért csinálja ezt nem mond semmit,van mikor egyik fülén be másikon ki. tudjuk... Párom is elrontotta,bár nekem nincs gyerekem de szerintem egy 10 éves meg kezelhető lenne. Az apja nem foglalkozik vele. Mit tegyünk vele? Orvos? Nagyon bosszantó a nonstop hivogatas,és hogy mindenhová menne az anyjával. Engem csak az utóbbi zavar,de látom paromon is H ideges a nonstop hivogatas miatt.. mit tanacsoltok?

#Shshsg
2018. szept. 11. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Az apja nem foglalkozik vele.


A párod az apja, nem?

2018. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Semmi probléma nincs a gyerekkel. A szülei válnak, ezért bizonytalan, fél, hogy elveszti valamelyik szülőjét. Te az apa vagy az anya párja vagy? Mert még ezt sem lehetett megérteni a leírásodból. Hagyd, hogy elváljanak, lerendezzék a dolgokat,legyen stabil a gyerek lelki világa, addig lépj ki a képből.
2018. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem ő az anyja. :) Én : 30/f . Neki van 2 gyereke ég, 10 éves fiú és egy 13 éves lány ( ő kamaszodik ,de nem akar ránk akaszkodni. ) Párom most vált el 2 hete ő 31/N. Nekem nincs gyerekem, ezért írtam ide a kérdést. :)
2018. szept. 11. 17:39
 4/14 A kérdező kommentje:
Stabilnak stabil kéne lennie a lelkenek. Az anyja meg vesz mindent ,megtesz értük mindent. Én nem szólok rájuk ha valami gigszer van,csak ha már nagyon úgy beszél az anyjával ,mint egy kutyával. Akkor is csak finoman,hogy nem kellene így beszélni vele,stb... Én nem tiltom őket semmitől,nem emelem a hangom fel,mert szerintem az utóbbihoz nincs jogom ,mivel nem az én gyerekem. Legalábbis egyelőre nincs jogom... 4 hónapja vagyunk együtt. Semmit,de semmit nem tettem a gyerek kárára, úgyhogy ezért is nem értem ezt a nem tudom milyen helyzetet... De majd talán idővel. Minden esetre az szerintem nem normális,hogy ha az anyja szépen vagy ordítva elmondja neki,hogy ne hivogatas a munkahelyén,mert dolgozik. Egyik vegletből sem ért. Meg a büntetésből sem...
2018. szept. 11. 17:45
 5/14 anonim válasza:
95%
A válás, még ha nem is látszik, iszonyúan meg tud borítani egy gyereket. Egy 10 éves és egy 13 éves is bőven GYEREK. Az, hogy nem akar rátok akaszkodni, sem feltétlenül jó jel. Az, hogy mindent megkap, és nem szóltok rá, akkor is csak finoman, még nem jelenti azt, hogy megvan az, amire a gyereknek szüksége van. Egy gyereknek nem arra van szüksége, hogy békén hagyjátok. Persze, szüksége van szeretetre, de szüksége van keretekre, rendszerre, kiszámíthatóságra, szabályokra, biztonságra. Ezt pedig egy válás, egy új helyzet, új ember iszonyatosan megboríthatja. Főleg a kamaszkorban vagy épp a kamaszkor küszöbén. Én 9 éves voltam, amikor váltak a szüleim, hidd el, tudom miről beszélek. A harmincas éveimben kezdtem csak rájönni, feldolgozni, mi minden vezethető vissza erre a pontra. Az, hogy hívogatja az anyját, annak a jele szerintem, hogy biztos pontot keres, vagy így fogalmazódik meg a tehetetlensége. Kapaszkodókat keres, még ha ez ilyen bosszantó, bagatell apróságnak tűnik is, nem az. Egy gyerektől nem várható el, hogy megfelelően, jó gyerekként viselkedjen egy olyan helyzetben, ami még egy érzelmileg érett felnőtt életét is megborítaná - veszteség feldolgozása, változás elfogadása. Itt nektek kell túllépni azon, hogy számotokra ez bosszantó. Ez egy tünet, aminek jóval mélyebb gyökere van. Ne azt kérdezzétek, miért csinálja. Jó eséllyel ő maga sem tudja megfogalmazni. Beszélgessetek vele, próbáljátok elérni, hogy megnyíljon, hogy beszéljen az érzéseiről. Ne azt kérdezzétek, miért hívogatja az anyját, hanem, hogy mi van benne, mit érez, mitől fél. És ha az kell neki, akkor igenis, legyen az anyjával. Kivel legyen egy 10 éves gyerek, könyörgöm? Adja meg neki azt a biztonságot, amire vágyik, azt, hogy ha szüksége van rá, ő ott van, és mindig ott is lesz. Ez a gyerek retteg, hogy a változással elveszíti mindkét szülőjét, a biztos pontokat az életében. Minderről nem ő tehet, hanem a felnőttek, akkor pedig vállalják is érte a felelősséget. Ha kell, szakember bevonását is érdemes megfontolni, hogy elkerülje az életre szóló sérüléseket.
2018. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2018. szept. 11. 18:09
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
10 éves jó eséllyel még alsós, max ötödikes. Egyedül megy haza a suliból? Persze, hogy hívogatja az anyját...
2018. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
96%
Idővel biztos javul a helyzet. Csak érezze, hogy ő fontos, számít. Ne anyagi dolgokat vegyetek meg neki, hanem magatokat, legyetek vele, szervezzetek közös programokat. Ha érzi, hogy oké, stabil a dolog, és úgy tűnik, minden rendben lesz, felhagy majd a hívogatásokkal is. Azzal, hogy téged hiányol, látszik, hogy szüksége van apára. Ne zavarjon, hogy nem a te gyereked, ha a párod társa vagy, a gyereknek is mindenképp minta, apaminta leszel, ha már az igazi apja nem törődik vele, próbáld meg valamennyire betölteni ezt a szerepet. Szerintem mindenki csak nyerhet vele.
2018. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ahová lehet visszük 5bol 3 alkalommal igen. A másik 2 alkalommal ha nem jöhet kb dührohamot kap,és jön a hiszti. Hogy nem mondunk neki semmit,(ami persze nem igaz).stb az apjuk ivott ,iszik is. De verni nem verte őket. Max kiabált. Ezert fura nekem a szituáció. De nem vitatkozik itt senkivel ,mert tapasztalatom nincs. :) A lehető legjobban próbálunk a leírtak szerint a dolgokhoz állni. Csak amit nem értek az apjuk dolgozik 7-16:00ig. Hazajön minden szét van hányva ,stb. Ezt is mondja normálisan nekik ,kiabálva mert minden nap ez megy ,nem értik. Nekem is elváltak szüleim 14 évesen ,de ha anyám azt mondta porszivozzak össze megcsináltam egyből. Pedig nem vagyok az a megszeppent ember most se akkor sem. Kinyitom a számat... Na ,de ezt csak megjegyeztem ,a leírtak szerint állunk a dolgokhoz. :) Ment mindenkinek a zöld kéz. :)
2018. szept. 11. 18:30
 10/14 A kérdező kommentje:
18:16... Te pedig vissza vehetnel a lekezelő stílusból mert 12kor végez a suliba akkor hívja ,hogy elindult ,meg ha haza ért akkor is. Itthon van fel egyre. Van az anyjának 3,5 órája még a melóba ,4 mire haza er. Ez alatt minimum 5 de inkább 10szer felhívja. Nekem ha anyám azt mondta a 3ik hivasnal,hogy hagyjam abba vagy felkepel,akkor abbahagytam. :) Meg akkor is magamtól bármilyen dolgot, ha láttam ,hogy idegesíti valami. ;)
2018. szept. 11. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!