Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aki jutalmazással nevel...

Aki jutalmazással nevel (matricák, mágnesek, pontok stb x összegyűlik, kap valamit), elmondaná, hogyan csinálja gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Sosem voltam a híve ennek a módszernek, de elég nehéz együttműködni a 6 éves fiammal és a pszichológus ezt javasolta.


Persze tudom, nálunk mik a sarkalatos pontok, de szívesen látnék konkrét példákat, hogy ki miért-mit-mennyit ad, mit lehet elérni stb.


Az is érdekelne, honnan lehet letölteni kártyákat a tevékenységek sorrendjének megerősítéséhez. (VAgy milyen keresőszóval érdemes kutatni.)


Köszönöm.


2018. szept. 16. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk az 5 éves nem hajlando elaludni egyedül meg az ágyában maradni,ugyhogy mi is pszchilogus javaslatára kezdtük el,lovasterápiával kiegészitve.

2 gyereknél csináljuk de csak egy nem alszik jol..



Nekünk azt mondta nem kell tulbonyolitani,drága dolgokra gondolni.


Nálunk igy néz ki :


A hütö ajto krétafestékes szoval odarajzolzam a táblát 4 tábla( mi is kapunk az apjával)


Egy pöttyöt krétával berajzolok mire felkelnek,nem vagyunk szigoruak,a nagyon durva éjszakákért nem jár semmi. 1-2 felkelés belefér.


Ö fönti el,hogy beváltja vagy gyüjti.


1 pont görkori apával.

3 pont kell nutellához


5 pont a kutyaházhoz névtábla festés apával


7 pont ö viheti porázon a kutyát

10 pont az áhitott poni szett


Eddig 5 pontig jutott, de gyorsan rájöttek hogy 3-at hol ö hol a teso vált be nutellára igy mindig van:)


Nálunk elég jol müködik...

2018. szept. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

És azt értük el,hogy 3 hete mindenhogy ágyban marad,és azota ugy látom nem rágja a körmét.


Nálunk az apás programok voltak hiánycikkek,tul sok munka miatt én ugy látom miota komolyan vesszük javulunk.

A barkácsolásért iszonyu eröfeszitéseket tett.


Illetve még annyi ga szol,hogy bevált pontot és erre vagy arra akkor a férjem letesz mindent és megkapja az adott oráját.

2018. szept. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3 matrica volt a maximum. Egynél dicséret járt,

2nel már jutalom. Ez valami apró édesség volt, amit maga választhatott ki és maga fizethetett - Ez külön tetszett neki 6 évesen. Ha 3 matrica gyűlt ki egy nap, akkor kicsit nagyobb értékben választhatott. Nem ezrekre kell gondolni, hanem pl a 2 matricáért kaphatott egy tetkós ragot, 3ert viszont egy Kinder tojást. Pénteken összesítettünk és ha legalább 10 matricája volt, akkor választhatott egy kozos programot. Ez lehetett egy új játszótér, kozos gyurmazas, kozos suti sutes. Jellemzoen olyan programok, amit egyutt lejeg csinalni, de nem igazan kerül pénzbe. Ha több mint 10 volt, akkor valami nagyobb közös program kerult sorra, pl mozi, pizzéria, állatkert, ilyesmi. Nem sokaig csináltuk amúgy, pár hónap alatt óriásit változott a viselkedése es már állandó ajándék nélkül se volt vele gond. Ez persze nem azt jelenti, higy egyik napról a másikra minden beszüntettünk, hanem azt, hogy a napi ajándékozást hagytuk el, helyette maradt a szóbeli dicséret és hétvégenként csináltunk továbbra is ah általa választott programokat

2018. szept. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Kint van a falon, hogy miért hány pont jár, nincs vita. Az összegyűlt pontok nap végén beválthatóak plusz netezésre, egy pont, egy perc. Alapból 30 percük van, ez növelhető.

Vannak mínusz pontok is.

Volt, hogy meglepiben összepakoltak a konyhában, erre jó sok pluszt adtam.

Az év végéig lehet gyűjteni, decemberig. Ha elérik a kitűzött célt, akkor biciklit illetve laptopot kapnak karira. Amúgy is ez lenne az ajándèk. ;)

Nem lehetetlen összegyűjteni a pontokat, de nem is könnyű. Úgy osztottuk el, hogy ha naponta mindent megcsinálnak, akkor sikerül, de azért kis kilengés beleférjen.

Mosogatás, hörcsög takarítàs, porszívózás, szavalóversenyen részvétel, elolvasott könyvek, stb. plusz pont.

Feleselés, suli után nem telefonál, égve hagyott villany, stb. mínusz pontok.

A gyerekek 10 és 13 évesek. Csak mi tudjuk a wifi jelszót, így mi vagyunk a net "urai".

Olyan is van, hogy pl. rendkívüli szabály strandon, este meg már nincs idő netezni, ilyenkor az összegyűlt idő màskor is beváltható.


A napi feladatok is fent vannak a hűtőn, a pontok is, a szabályok a falon, szépen kidekorálva, kinyomtatva, laminálva.

2018. szept. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
A pozitív megerősítés lényege az lenne, utolsó, hogy az elvégzett feladatért jutalom/dicséret jar, és nincs büntetés, ha nem csinálta meg. A minusz pont hülyeség ebben az esetben, mivel az pong nem pozitív megerősítés, hanem negatív....
2018. szept. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Az apával görkori az jó jutalom? Ez nem alap nálatok, hogy elmennek görkorizni? Pszichológus szerint ez jó így?

(Félre ne értsetek, nem kötekedés, csak megdöbbentem, hogy úgymond olyan dolgokkal is jutalmazást kap egy gyerek, ami egyébként mindennapi dolog.)

2018. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Ha az apja sokat dolgozik és fáradt, mire haza ér, akkor az lehet jó jutalom, hogy apuka ennek ellenére elmegy görkorizni. Persze, higy alap a gyerekkel játszani, foglalkozni, de nem biztos, hogy adott időpontban épp van hozza kedve az embernek. Persze ha apuka amúgy sosem foglalkozik a gyerekkel, akkor jutalom szempontjából kiemelkedő a gyereknek, amúgy meg szerencsétlennek milyen xar élete lehet.

2018. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vettem egy csinos szuperhősös noteszt. Ebbe kerülnek a matricák.

Mindig az aktuális "akadályok" leküzdéséért jár. Most pl ha egyedül felöltözik akkor kap és ha érthetően köszön a neki nem szimpatikus szomszédnak is akkor+1.

Eredetileg 5 matricáért választhatott valamit a boltban. Kindertojás vagy topjoy. Nem nagy doldog, de ha matricáért kapta jobban ötült neki. De ezt valahogy elfelejtődött. Simán azért gyűjti, hogy tele legyen a füzet.

2018. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

A görkoris vagyok, jesszus ezt nem gondoltam hogy lehet ennyire negativan venni.


Igen képzeld azt mondta jo, és sok program van ami alap de mivel az apja este 7 elött nem ér haza,ez amolyan kitüntetett dolog.


Pont nem érdekel aüugy ki mit gpndol,kérdeztek válaszoltam nálunk igy müködik és bejön.

2018. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

4. Vagyok

Nekem már nem picik. Hiába erősítem pozitívan, hogy elmosogatott, ha mellette kivilágítva hagyja az egész hàzat. Például. Az is durva lenne, ha mindig kap egy pontot, ha kimegy egy helyiségből és lekapcsolja. 😑 Nem buták. Tudod, mit csinálna? Nem csinál leckét, nincs házimunka végezve, a kosz megeszi az állatkáját. Mínusz 15 pont. Segáz, 20 alkalommal ki-be sétál a szobákba, át a házon, és lekapcsolja a villanyt. Tádámm, 5 pont pluszban van.

De a net az "létszükséglet". Ha nincs elég idő wot-ozni, vagy ìrogatni a haveroknak, az húsba vágó. Nem engedheti meg magának, hogy a keservesen megszerzett percek elússzanak. Soķkal hatékonyabb, ha öt percet lehúzok, mintha beküldöm a szobájába, vagy kiabálok. Az, hogy mérges vagyok miatta, az én problémám, őt nem érinti. Kell éreznie a saját bőrén, hogy neki se lesz jó.

2018. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!