Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmussal élő gyermeketek...

Autizmussal élő gyermeketek babaként még ugyanolyan mosolygós volt, mint bármelyik másik baba?

Figyelt kérdés
Vagy már akkor is volt az autizmusnak valami jele?
2018. szept. 18. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ugyanolyan mosolygos volt mint az egeszseges tesoja.nem volt jele, kb masfel 2 eves kora kozott jottek az elso tunetek.
2018. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mosolygos volt, de az idegrendszeri eretlensegnek mar voot jele.

Nagyon nyugtalan es siros, rossz alvo baba volt, valogatos az elso perctol kezdve.

A tejem nem indult be, kb 6 fajta tapszert es kb az osszes elerheto markaju cumisuveget vegigprobaltunk, mire megtalaltuk azt a kombinaciot, amit el is fogadott.

A hozzataplalast 6 honaposan elkezdtuk, de gyakorlatilag 2-3 honapon at nem sikerult olyat kostoltatni vele, amit el is fogadott.

Az elso pillanattol kezdve nagyon siros volt. Alig aludt, szinte csak fel orakat, azt is olben/karombam, pedig nem volt hasfajos, se mas baja nem volt. A leghosszabb alvasa az este 9 es ejfel kozott volt, majd hajnali 5-ig ebren volt es az ido nagy reszeben sirt, mint akit nyuznak.

Napkozben ugyanez.

Nem elso gyerek, de barki aki latta azt mondta, hogy ennyit es igy sirni babat meg nem lattak.

Autoban is vegig orditott, babakocsiban is, gyakorlatilag barhol, max a karomban nem.

Amugy meg amikor epp nem sirt, akkor vigyorgott, kacagott.

Sok orvos latta, sok teszten voltunk vele, de semmilyen baja nem volt, ami a sirast indokolta volna, egeszseges volt, mint a makk.

Mar 9 eves lesz, ma is hasonlo a szemelyisege. Nem tud tartalekon lenne, a vegletekben van egesz nap, vagy boldog, lelkes es majd szetrobban, annyira jol erzi magat, de rovid ido alatt ebbe belefarad es osszedol a vilaga, azutan mar semmi sem jo, elfarad, kieg es minden baj. Ha kipiheni magat testileg, szellemileg, akkor ismet a vilag legboldogabb gyereke.

ADHD-s is egyebkent, az is tehet errol.

De utolag azt mondtak, amikor autizmussal kapcsolatban ment a kivizsgalas, hogy a babakori sajatos viselkedeset is ez okozta.

2018. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ASD gyanús 2,5 évesem van. Nagykönyv szerint fejlődött, kifejezetten nyugis baba volt (most is az, csak már nem baba :) )
2018. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 es válaszoló:nekem is ilyen volt a most 3 évesem,nektek mikor derültki hogy mi pontosan a probléma?

Amugy fiam inkább pokerarcu volt ha épp nem sírt,és érdekes modon megnyugtatnién nem is tudtam(anya) rettenet keveset aludt,sokat ébredt,és ő is azóta is válogatós,10 hónaposan még nem tudtunk étkezést kiváltani(anyatejes volt,több mint 2.5 éves koráig)

2018. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

3 eves kora kezdtunk el vizsgalatokra jarni, masfel ev volt, mire megkapta egyertelmuen a diagnozist.

Magasan funkcionalo autista, az ertelmi kepessegei rendben vannak, valamint vannak/voltak jo es rossz idoszakai.

3 evesen mar azert egyertelmuen latszott, hogy “mas”, mint a tobbi gyerek, de nem volt annyira egyertelmuen besorolhato eset, ezert sem akartak az orvosok sem elkapkodni a diagnozist es mi sem siettettuk.

A fiam pl mint irtam mosolygos, vicces, jo kedelyu gyerek, zotyogokent is sokszor az volt, es pl szemkontaktust is sokszor tart velunk, a kozvetlen csaladdal, vagy a hozza kozel allokkal. De pl 3-4 evesen mar voltak egyertelmu jelek is, duhrohamok, hangoskodas (sikoltozas, visongas, ha erzelmileg tultoltodott), hangos zajokra kiborult, befogta a fulet es sikoltozott, vagy a kezevel repkedett ha boldog volt nagyon, vagy epp nem.

A pihenoknel viszont teljesen magaba zarkozott, nem figyelt semmire/senkire, majd fel ora mulva porgott tovabb.

A fajdalomerzetre nagyon intenziven reagal, sokszor ennek epp az ellenkezoje igaz az autistakra, de o pont hogy tulreagalja a legaprobb seruleseket is. A vertol, pirosas dolgoktol irtozik es a pepes dolgoktol, allagoktol is.

Azota jobb a helyzet, de utolag rajottem, hogy a hozzataplalas is emiatt nem ment, pepessel probalkoztam, mint a batyjanal es epp emiatt utasitotta el az etel. A darabos, ropogos dolgokat kezdte el enni rendesen vegul, amit o sajat maganak megfog.


Tudod, az a helyzet, hogy a kegjobb szakembereknek is eltart jo ideig, amig biztosra merik mondani, hogy autizmusrol van szo.

Nagyon sok gyereknel/embernel vannak autisztikus tunetek, de az meg nem jelenti azt, hogy autizmusrol us szo van kompletten.

Szoval emiatt nem feltetlenul erdemes keresni a tuneteket, de nyilvan ha az embernek eros gyanuja van a gyerekevel kapcsolatban (es ezt megerositi gyermekekkel foglalkozo tapasztalt szakember is), akkor erdemes a vegere jarni.

Nekem is volt gyanum, de amikor oviba kerult es egy honapon belul a nevelo jelezte az eszreveteleit (ugy, hogy en direkt nem mondtam neki elotte), akkor kezdtuk el a felmereseket.

2018. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én kérdeztelek 2es:

nálunk ha örül,nem kimondottan repked,inkább olyan mint ha helyben futna.

-ételeket kb másfél éves koráig nem fogott meg,

-most is sokhoz hozzá se hajlandó érni,úst nem eszik,csak a házikolbászt és hurkát.

-boltokba nem hajlandó bemenni pl egy plázában,sikitozik,visit,és huz kifelé(babaként azt hittük csak az a baja hogy nem lát ki a babakocsibol,nem engedjük ki a babakocsibol,stb,akkor is ugyanigy sikitozott)

-még csak szavakt utánoz,kb 16 szava van amit nálloan használ,most egy honapja van h szol néha nekünk hogy anya,apa,de ha kér valamit akkor is csak a vakvilágba közli pl. h inni,nem ugy hogy anya,inni.

-szemkontakust ő is tart amugy.

-nem kérdez,nem válaszol kérdésre,ha pl huz a hütöhöz hogy akar valamit,nem mondja mit kér,hanem ha sorolom neki mit kaphat akkor annyit mond h NE vagy ha eltalálom mit kér akkor azta szót utánozza.

-korábban(még most se) mutogatott,mindenhez odahuzta a kezünket amit akart,ez volt az első ami feltünt,mikor az egy éves státuszon kérdezték,és fura volt hogy később se csinálta.

2018. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen.

Kis vigyori volt, mindenki mondta milyen kis barátsàgos vidám gyerek :) Tapsolt, integetett, nézett a szemünkbe és már 1 évesen szavakat mondott: nem, anya, apa...stb.

Aztán 15 hónaposan mint villámcsapás oly hirtelen a rendszer összedőlt. Nem vagyok oltásellenes, mondják hogy nem amiatt esnek vissza, de oltás után a gyerekem zombi lett. Nem reagált semmire, csak ült sokszor egyyhelyben és a forgó mosógépet nézte vagy az autója kerekét pörgette. Hónapok teltek el mire kezdett visszajönni. Most pár évvel később elmondhatom hogy barátságos, mosolygós gyerek de soha nem lesz olyan mint 1 évesen volt. Ezt nagyon nehéz elfogadni. Az vigasztal csak hogy legalább a beszéd kezd alakulni de nagyon nehezen megy. Akkor 1 évesen azt gondoltam 1-2 év és mindent elfog tudni nekünk mondani. Erre itt vagyunk, eltelt 3 év és már annak is örülök, hogy szavakat tud mondani.

2018. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kevésbé volt mosolygós, mint a testvérei, és sokkal kevesebbet gügyögött is. 7 hónapos kora után pedig egyik napról a másikra nem lehetett kanállal etetni sehogy, sehol és semmilyen körülmények között, mert őrjöngött több mint egyéves koráig. Az alvása, mozgásfejlődése rendben volt.
2018. szept. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!