Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Matematika felmentés (diszkalk...

Matematika felmentés (diszkalkulika) hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Lányomnál az iskolában is, illetve mi is komoly problémákat észleltünk. Kíváncsiak vagyunk, hogy hogyan zajlik ez a procedúra, mire adnak teljes körű felmentést, mennyi az átfutási ideje ennek az egésznek?


A válaszokat nagyon megköszönnénk!


2018. szept. 18. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Konkretan nem tudom,hogy tesztelik csak,hogy fejlesztesre kell jarnia majd.

Akit en ismerek az o gyerkoce felmentest kapott matekbol,fizikabol,stb.

Viszont diszkalkulia nem diszkalkulika es ezt nem kotekedeskepp jegyzem meg,hanem mielott a tanara javit majd ki ha rosszul mondod.

2018. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Ha még soha nem voltatok ilyen vizsgálaton, akkor a pedagógussal közösen ki kell töltenetek egy vizsgálatkérő lapot, melyet eljuttattok az illetékes szakértői bizottsághoz. Ez után kaptok egy behívót. Adott időpontban orvosi papírokkal ( születési zárójelentés, 5 éves státusz) és a kislány iskolai füzeteivel megjelentek. Első körben egy hosszabb vizsgálatra számítsatok (3-4 óra), mert ekkor felvesznek veled egy anamnézist (terhesség lefolyása, születés körülményei, csecsemőkor, stb.), a kislánnyal készül egy IQ teszt, és tanulmányi tesztek. Ha a vizsgáló team is úgy látja, hogy probléma van (tanulási nehézségnél nagyobb), akkor tovább küldenek titeket a megyei szakértői bizottsághoz. Újabb időpont, újabb vizsgálat, de itt már célzottan diszkalkulia tesztet készítenek, illetve a problémásnak vélt részképességet nézik. Ekkor megvizsgálja gyermekneurológus is. Ha igazolódik a diszkalkulia, jogosulttá válik a kislány heti 3 óra fejlesztésre, illetve, ha szükséges kaphat kedvezményeket (több idő, kevesebb feladat, eszközhasználat...), felmenteni szinte biztos, hogy nem fogják. 1 év múlva felülvizsgálat, ha nem javul a helyzet, akkor újra lehet rajta gondolkodni. Viszont abba gondolj bele, hogy ha felmentik az több hátránnyal is járhat számára. Pl. ha tudja, hogy úgysem értékelik, annyi energiát sem fog belefektetni, mint addig, vagy gonoljátok át, hogy a későbbiekben milyen pályán szeretne mozogni, matek elég sok mindenhez kell, nehogy a későbbiekben épp ez legyen az akadálya. Viszont kérhetitek azt is, hogy csak a tantárgy minimumkövetelményeit kérhessék rajta számon. Remélem segítettem! 🙂
2018. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, úgy zajlik, ahogy a második válaszoló írta.

Lehet egyébként teljes felmentést is kapni, nekem van is ilyen gyerekem (gyp vagyok). Én akkor is szoktam matek órára feladatot kijelölni, és haladunk is a matekkal, csak sokkal lassabban, más módszerekkel és bizonyos részeket kihagyva. (Pl írásbeli osztás esélytelen.)

De tudom, hogy sok helyen valóban csak ülnek és unatkoznak matek órán, pedig nem így kéne...

Nem tudom, mennyire komoly a probléma, mert a teljes felmentést tényleg csak nagyon indokolt esetben adják.

2018. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!