Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen módszert, segítséget...

Milyen módszert, segítséget javasolnátok?

Figyelt kérdés

Két hét múlva 6 éves a fiam, okos, illedelmes, szelektív hallású -mint minden gyermek ilyen korban.

Az utóbbi időben gyakran vettem észre hogy csakazértsem engedelmeskedik mert neki nem akaródzik asztalhoz ülni vagy oviba készülődni, inkább játszik.

A nagyobb probléma igazából az, hogy a közös foglalkozásokon, akár különórán, akár az oviban csoportos foglalkozáson ő csinálja a kis műsorát, produlkálja magát hogy a középpontban legyen. Elég idegesítő, figyelemelterelő a többi gyerek számára (és persze az ovónő számára is).

Hogyan tudnék rajta segíteni, hogy "beálljon a sorba" és ne csináljon különműsort? Jövőre iskolába menne, nem szeretném ha kudarcok érnék emiatt, nyilván iskolában ez a viselkedés nem megengedett, amíg az oviban ezért nem szólnak, ott elég engedékenyek - itthon sincs a poroszi szigor, de következetesek vagyunk.


2018. szept. 21. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Otthon nincsenek fix szabályok, amiket be kell tartania, ezért nem tartja be máshol sem.

Pl. ha együtt esztek, akkor ő bármikor feláll és elmegy az asztaltól?

2018. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem 8 éves fia tart most ugyan itt. Megjovunk köszönni sem hajlandó, bár ott én már kitapasztaltam, ha nem akar puszit adni, akkor kézrázás. Érdekes ezt megcsinálja.


Amit latok rajtuk kívül álló szemmel, hogy nincs büntetés, nincs következetesség. Ahogy az első mondja náluk sincs túl sok szabály sem, mert a "nagyobb tesó is így nőtt fel és annak nem volt ilyen korszaka" elven működnek.


Nehez ez, de még hozhatsz rajta suli kezdésig. Nagyon nehéz az eleje, de kellenek szabályok. Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz, és lenyugszik. Az eléje valószínűleg üvöltözéssel teli lesz, de majd megszokja ha változtatni akarsz.


Szerintem ez lenne egy jó megoldás.

2018. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk a kezdetektől szabályok vannak, nem vasszigor, de az alapvető szabályokból nem engedünk. Ilyen pl. a közös étkezés. Egész nap távol vagyunk egymástól, a gyerekek oviban, mi dolgozunk, az esti vacsora legyen egy nyugodt közös tevékenység. A gyerekek ezt tiszteletben is tartják. A fiam egy két hete elkezdett próbálkozni (persze, próbálgatja a határait), elmenne az asztaltól, ha befejezte, játszana az étellel, a tányérral, pohárral...tenné, ha tehetné. Én az ilyen viselkedést csírájában elfojtom, bizony, felemelem a hangom, ha szükséges. Volt egy pár nap, amikor nem voltak nyugodt étkezéseink, Ő próbálkozott, én visszatartottam, beszélgettem Vele, kiabáltam vagy büntetésbe küldtem, ha kellett. Most megint béke van, rájött, hogy nem Ő a főnök.
2018. szept. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
TSMT.
2018. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!