Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha sokat bukik,...

Bogyo0528 kérdése:

Mit tegyek ha sokat bukik, hány a babám?

Figyelt kérdés

Ma vagyunk két hetesek és,amióta megvan azóta szopizás és büfiztetés után ha lerakom vissza jön neki egy kis mennyiség ,néha darabos is,és néha még az orrán is fújja szegénykém. Nagyon aggasztó félek hogy nehogy megfulladjon ezért nem is merem magára hagyni a,szobában.

Meddig lesz így ez az időszak? Volt esetleg valaki hasonló hejzetben?


2018. okt. 7. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is ez volt a helyzet, tápszeres lett, de nem javult akkor sem, az AR -es tápszer sem segített. A nutritonnal sűrített normál tápszer vált be csak, a tanácsok sem enyhítették ezeket, pl, hogy meg kell emelni az ágy lábát, amerről a feje van, stb. Orvossal beszélj erről már holnap.
2018. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a két hetes baba hány (= a gyomor akaratlan összehúzódásával erővel, erőlködve ürül a gyomortartalom), akkor azonnal orvos. A sima bukás (visszabuggyan a kaja anélkül, hogy a baba közérzetét zavarná) teljesen normális. Akkor szokás fogkalkozni vele, ha annyit visszabukik, hogy lasstja a gyarapodását. Mindhárom gyerekem bukós/bukós volt. A nagy kb. akkor hagyta el, amikortól ült, azaz kb. 9 hónaposan. Az ikrek közül a kislány hamarabb abbahagyta, kb. 4-5 hónaposan. Az ikertesója (fiú) még bőven bukik. 10 hónaposak múltak. Előfordulhat órákkal az evés után (azért darabos, mert részben már meg van emésztve). Az orrába is juthat az is normális, ki szokták prüszkölni.


Én használtam légzésfigyelőt, nem kifejezetten a bukás miatt, amúgy is megnyugtatott.

2018. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, nekünk a Humana Baby Fittől jobb lett, de a bukás csak a gyomorszáj teljes érettségével szünik meg, ezt tudni kell.
2018. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is a Humana vált be. 1.voltam
2018. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő sokat bukott de a kicsi nem is hízott. A nutriton bevált, anyatejes babánál is lehet használni, de gyerekorvossal beszéld meg! Amit írtál, hogy étkezés után kevés, nem feltétlen gond. Legyen az oldalán, ne a hátán!
2018. okt. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! 😘
2018. okt. 7. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. 3 hónapos lesz. Tegnap meg tegnap előtt még fuldoklott is. Nagyon ijesztő volt. Csak anyatejet kap. Nálunk meg van emelve a kiságy, és evés után legalább fél óráig nem teszem le. Van reflux párnánk is (Brendonban vettük). Ennél többet úgy érzem, nem tudok tenni. Nagyon figyelek rá, és egy percre sem hagyom szemelől.
2018. okt. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és az a reflux párna bevált?
2018. okt. 8. 19:10
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma mi is megemeltük a babaágyat
2018. okt. 8. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:
nekünk a nutrition se vált be,se tápszer,amikor nem csak vizszintben volt már akkor lett jobb,volt hogy fél orát büfitettem és utána bukott mikor letettem,de volt h függőlegesben is bukott,szoval a párna se segitett volna
2018. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!