Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi okozza azt, hogy egy...

Mi okozza azt, hogy egy kisgyerek önelégülten viselkedik?

Figyelt kérdés

Óvodás koromban és általános iskola alsó tagozatában elég egoista kis drámakirálynő voltam, mindenkitől azt vártam hogy kedveljen, folyamatosan szükségem volt mások elismerésére, és szó szerint elvártam hogy hercegnőként kezeljenek, mert úgy gondoltam, hogy én is vagyok olyan jó mint a gyerekmesék főhősnői.


Persze kamaszkoromra megváltoztam, sokkal visszafogottabb lettem. Most már elég nyugodt természetű vagyok (kivéve persze ha nagy rajtam a nyomás), és nem gondolom azt, hogy milyen csodás vagyok.)


Úgy tűnhet, mintha gyerekként el lettem volna kényeztetve, de az igazság az, hogy nem voltak engedékenyek a szüleim. Sokmindent megvettek amit kértem, viszont emellé szigorúak voltak. Soha nem tartoztak azon szülők közé, akik rá se mernek szólni a gyerekükre, nehogy megsérüljön a lelki világa. Alkalmanként még meg is ütöttek, ha tényleg túl messzire mentem. Azt még hozzá kell tennem, hogy az apám viszonylag hirtelen természetű ember, akinek gyakran voltak hangulatingadozásai, amit leginkább úgy tapasztaltam meg, hogy pl. délután még ódákat zengett rólam, estére viszont már arról panaszkodott az ismerőseinek, hogy milyen értéktelen gyerek vagyok - rám pedig a mai napig jellemző, hogy átveszem a környezetemben lévők hangulatát. Nem tudom, hogy ez mennyire volt hatással a gyerekkori egoizmusomra.


Szerintetek mi okozta ezt a viselkedést, ha nem opció az elkényeztetés? Egyszerűen csak éretlen voltam, ami abban nyilvánult meg, hogy figyelemre vágytam és azt akartam, hogy mindenki szeressen?


19/L


2018. okt. 14. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Óvodásan még nyitott barátkozósak a gyerekek, az én gyerekem is zokon veszi valahol ha más elutasítja és épp nem játszik vele.

Még őszinte szeretettel nyitnak mások felé és külön tanitgatnom kellett arra, hogy ugy fogja fel, ha x nem játszik épp vele , sebaj, nézz mások után. Mutasd a játékot, kérdezd van e kedved autozni pl. Nem kell mellre szivni ha a másik inkább magában építőzik.


Egyebet nem látok ebben csqk szimpla nyitottságot a társadalomra, közösségre

2018. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyerekek énközpontúak. Kb. 3 éves kor körül kezd kialakulni az empátia, és 6-8 éves kor körül az, hogy mások szemszögéből is lássák a világot, de önmagukat nem igazán ismerik, inkább a szülőkhöz, mesékhez, majd példaképiekhez, később kortársakhoz hasonlítják magukat. Aztán kamaszkorban jön az, hogy minden hibájukat (és a szüleikét) ezerszer nagyobbnak látják... Akad azért olyan antiszoc figura, aki megragad ott, mint egy másfél éves, hogy ha nekem jó, akkor neki miért nem :) de jellemzően ezt azért az emberek kinövik, amihez szükségesek ezek a néha szélsőséges hullámok, és ha más nem, fiatal felnőtt korra kialakul bennük valami reálisabb önismeret, amiben már se nem mesehősök, se nem totál selejtesek.

Ha viszont egy gyerek nagyon "tapad", bárkitől szeretet kunyerál, az nem az elkényeztetés, inkább a figyelemhiány jele lehet. Ha csak hercegnős és parancsolgató, az még belefér az önbizalomba, személyiségbe és hogy abban a környezetben biztonságban érzi magát.

2018. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!