Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg ne értsem meg a...

Tényleg ne értsem meg a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Januárban tölti be a lanyom a 3-at. Idén tavasszal kezdődött az utanajárás miert nem beszél. Fülorrgége, dévény torna (arcizom) szeptembertől fejlesztés a nevtanban. Közben sokat fejlödött állathangokat utanoz és van jó pár szo is amit használ, de jócskán el van maradva és az zavar hogy sokat mutogat. Már sokszor sokan mondták hogy ne értsem meg! Pl ha szürcsöléssel kér inni addig ne adjak míg nem kér rendesen. Hát az agyam eldobtam. Nem akarom elhinni hogy zsarolással vagy azzal hogy játszom a hülyét, mikor a gyerek tudja hogy tegnap megértettem, bármit elérek! De bevallom kételyek fogtak el. Tenyleg jatszam a hülyét hogy nem értem meg? Nyilvan nem mondjuk az ivásos esetre gondolok! (Ne menjünk bele abba hogy pont elég amennyit beszél meg máse is és stb. )
2018. okt. 20. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem, hogy ez jó módszer volna. Nyilván nem azért beszél furcsán, hogy a környezetét bosszantsa. Azt viszont lehet, hogy te beszélsz helyette is. Ha például rámutat a pohárra, akkor mondod helyette, hogy "anya, kérek szépen teát". Kezeld természetesen, ne feszülj rá a témára! Legalábbis előtte ne, de az jó, hogy viszed fejlesztésre.
2018. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 babyboom567 ***** válasza:
55%
A keresztfiam 28 hónaposan ment bölcsibe,az,anya apa mama papa igen nem, keri,ezen kivül semmit nem mondott.A bölcsibe 2 héten belül, folyékonyan beszélt.
2018. okt. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Igen, egészséges, probléma mentes gyereknél bizonyos szintig valóban hatásos, ha az ember a hülyét játsza, de problémás gyereknél van, amikor az ember örül, hogy valamilyen módon kifejezi a gyerkőc az igényeit, na akkor nem szabad ilyet csinálni, mert a gyerek bizalma meginoghat az illetőben.


A legkisebb fiam 4 éves lesz, nem beszél, autista gyanús. Én is megkaptam, hogy majd beszél, ha nem értem meg. Nem, akkor sem beszél, de én már attól is boldog vagyok, ha szomjas akkor odahozza a poharát vagy a kristályvizet és tuszkolja a kezembe vagy ha éhes mutogatja a száját és a pociját vagy odahúz a hűtőhöz... A fejlesztésen sem hordják le vagy hagyják figyelmen kívül, ha valamit mutogatással próbál meg a tudtukra adni, inkább megdicsérik, hogy milyen jó, hogy szóltál pl. hogy pisilni kell (a nadrágja korcát húzogatja).

A középső csemetém beszédfogyatékos, ott is meg volt a "ne értsd meg majd megtanulja, hogy beszélni kell" beszólogatás. Ott sem vált volna be, hiszen nem azért nem beszélt mert nem akart vagy lusta volt, hanem mert mert most 4 évnyi fejlesztés és logopédus után is meg kell küzdenie, hogy a kívánt hangokat képezze. Keményen küzd én pedig nem vagyok hajlandó nem megérteni, ha mégis a saját módján próbál valami neki fontosat megértetni velem.

2018. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Szakemberek mindig azt tanácsolják hogy magának a szülőnek mindenféle hátso rosszindulat nélkul a helyes kommunikácioval kell reagálni helyesen ismételni.


Pl ha szürcsölve kér, szépen mondod helyette kérek inni, tessék, köszönöm


Folyamatosan ismételni minden szituban mint a papagáj.

Megint szurcsol megint mondod/kerdezed kérek inni tessek koszonom


Mint a papagaj minden alkalommal a helyes kommunikaciot pampogni higgadtan

2018. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Értsd meg, hogy maradjon kedve a kifejezéshez!


Én gyógypedagógustól is megkaptam ezt, ugyanolyan marhaság volt, mint hogy majd eszik a gyerek, ha egész nap nem kap mást.


Nagyon bánom és a mai napig mérges vagyok arra, hogy a szakembereknek sem egységes a véleménye, van pár hozzánemértő itt is, akihez, ha először jut az ember, jól megszivattatja rajta keresztül a gyerekét.



Tojj le minden olyasmit, ami szerinted nem helyes, ha pedig még csak nem is szakember tanácsolta, akkor alapból állítsd le a kéretlen vélemenyeket és tanácsokat. Majd te megoldod azzal a szakember segítségével, akivel egyetértesz.


Nálunk mind a közösség, mind a nemmegértés kifejezetten rémes tanács volt, ugyanis a gyerek nem direkt nem beszélt, próbálkozott szerencsétlen, de nem futotta érthető szavakra.


A közösség meg extra rossz volt, mivel beszéd nélkül nem tudta megoldani a problémáit és elmondani, mi történt, így passzívagresszív lett. Kerülte a gyerekeket, félteni kezdte a játékokat és ütött(sosem vertem és sosem látott erőszakot korábban) vagy ellökött másokat, ha nem azt csinálták, amit elképzelt, hisz kifejezni nem tudta érthetően magát. Ki is szorult, ő lett a "rossz" gyerek, akivel senki sem akart játszani vagy melléülni, pedig pár héttel előtte és szerencsére már újra a világ legérzékenyebb és figyelmesebb, segítőkészebb gyermeke volt, hatalmas igazságérzettel.


4 éves az én gyermekem is, már beszél rendesen mondatokban, csak elég érthetetlen sokszor, persze én értem, és ezt ki is mutatom. Sajnos a közösségben kialakult rossz konfliktuskezelés nem tűnt el nyom nélkül, ritkán még előfordul..


Szerintem jól csinálod.

2018. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

2es válaszoló nem tudom miért Van lepontozva. De én is le leszek ezekszerint

A sogornom fia most ment bölcsibe szeptember közepén és több mint 2,5 éves. Előtte kB 3 szót mondott azt is nagyon ritkán.. Azóta viszont már mondatot is alkot és sokat beszél.

2018. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A mindenhato közössegről annyit hogy : imerős meselte egy éve ovis 4 eves lány és csak annyit mond nem! Dudol lala-val elénekel bármiz de ennyi! Nem pontoztam le ezért senkit amugy
2018. okt. 20. 15:04
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Decemberben lesz 3 éves a lányom,nyáron még alig alig volt értelmes szava,nemhogy egy mondokát tudott volna mondani. Most szeptemberben kezdte az ovit és láss csodát,elkezdett beszélni mert a közösségnek igenis van formáló,huzó ereje. Nekem egy logopédus azt mondta hogy tilos a gyereket nem megérteni,ha pl mutogat mondani kell hogy inni kérsz,játékot akarsz,pisilni kell? A tiéd jár már közösségbe?
2018. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zárd be.. Basszus komolyan.. Senki nem írta h jaj a mindenható közösség. Te kértél tanácsot.. Boccs h segíteni szeretnénk. 😅
2018. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat csak már a csapbol is a közösség folyik. Nem én pontoztam le azt aki ezt írta és mint írtam van rá ellenpélda is. Még nem jár közösségbe. Nyáron a nevelési tanácsadó azt mondta ne adjam be mivel van egy 20 hónappal fiatalabb öccse ne érezze azt hogy "száműzve" van otthonról. Bár ilyen egyszerű lenne hogy beadom és beszélni fog! De mint írtam voltak problémai amit orvosolni kellett! A kérdés amúgy nem a közösségről szólt vagy arról hogy mit csináljak hogy beszéljen!
2018. okt. 20. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!