Hiperaktiv a gyerekem?

Figyelt kérdés
Teljesenki vagyok borulva. A fiam 1eves 2honapos. Ejszaka rengetegszer felkel, nem sir ,csak vergodik. Ha napi 2x alszik akkor sem alszik ejjel, ha napi 1x , akkor sem. Nincs olyan pillanat, hogy leuljon nyugodtan. Folyamatosan megy, megallas nelkul, nincs egy nyugodt pillanata sem es borzalmasan faraszto mostmar. Hiperaktiv lenne? Tud valaki tanacsolni valamit, hogy mit lehet tenni? Hihetetlennek tartom, hogy estere nem farad el az egesz napos szaladgalasban. Mellesleg okos , gyorsan tanul, de ez a csillapithatatlan mozgaigeny es az esti ebredesek a sirba visznek lassan..Akaratom ellenere is fogy a turelmem.Talan forduljak valamilyem szakemberhez vele?

2018. okt. 22. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben a nevelési tanácsadó tud segíteni. Egyszerűen felhívod őket, elmondod mi van, adnak időpontot és kész. Nem kell beutaló, nem kell hozzá sem a védőnőt, sem a gyerekorvost bevonni.

Kedvesek, hozzáértők (legalábbis nálunk) és azért vannak ott, hogy segítsenek. Megnéznek titeket és elmondják, mit látnak és hogyan lehet javítani a helyzeten.

Nem érdemes halogatni, és nem szégyen segítséget kérni. :)

2018. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Én beleraknám egy mókuskerékbe.
2018. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A hiperaktivitást ilyen kis korban még nem diagnosztizálják. Hogy telik egy napotok? Mennyit vagytok a levegőn? Mennyi közös játék van?

Meg kéne fejteni, hogy miért kel fel ennyiszer éjjel. A nappali alvása is ilyen kaotikus? Vagy akkor nyugodtan alszik? Mit csinál amikor felkel? Te mit csinálsz, amikor felkelt? Nem éhes? Nem szomjas? Nem fél esetleg? Nem a sőtét zavarja (bár ehhez még kicsi, de ki tudja)?

2018. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Teáztatod? mert ha igen, és felnőtt teából csinálod, akkor ott a hiba, mert sok neki a koffein, és az felpörgeti..
2018. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Teaztatom igen, de csak kizarolag koffeinmentes teakat hasznalok szamara.

Lehetseges, hogy felkeresem a szakembert:)

Egy napunk ugy telik, hogy altalaban 8kor kelunk, (jobb esetben), reggeli, utana jatek, amikor jo ido van konkretan mindog az udvaron vagyunk, egy nap nagyon sokat van levegon. Utana altalaban 11ora korul elalszik, 2orat, neha 2,5alszik zavartalanul. Utana ha felkel ebedel, utana egeszen estig jatszunk, biciklizunk , termeszetesen kozbe uzsonna , stb. Este 7korul furdetem, utana iszik egy tapszert es meg egy darabig elvan, ugral jatszik, es kesobb elalszik egyedul mellettem, ugy fel9-9fele. Ejszaka ha felkel akkor adok neki vizet, cumit ha keri, es reggel 5ora korul szokott inni egy adag tapszert meg( termeszetesen ilyenkor kozben cserelek pelenkat is. Odafigyelek arra is, hogy ne legyen melege es ne is fazzon, tenyleg nem tudom mar eltalalni mi lehet az oka. Rafognam en a fogzasra, de hiaba ,mert biztos nem az a baj, max ratesz egy lapattal...

2018. okt. 22. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem próbálj vele sokat játszótérre járni és kirándulni menni - kismotorral/futó biciklivel - hogy jól kifárassza magát, aztán hátha jobban fog aludni éjjel :) illetve napi egyszeri kb 2 órás alvás szerintem elég a napirendjébe...

aztán... próbálj neki kialakítani egy fix napirendet... ha tudja, hogy mi után mi következik előre fel tud készülni, hogy mi után következik majd az alvás, hátha ez is segít neki a nyugodt alvásban... esetleg fokozatosan "lassítsd" a napját az estéhez közeledve... ebéd után délutáni alvás, utána jöhet egy nagy adag futkosás, aztán fürdés, utána már csak asztali játékok, vacsora és alvás... elalvások előtt közvetlenül is lehet valami, amiből tudja hogy most alvás lesz... egy nagyon rövid mese... például elmondhatod neki hogy mi történt vele ma... vagy egy nyugodt kis dallamot eldúdolhatsz neki... valami ilyesmi, ami jól esik :)

hirtelen ezek jutottak eszembe, remélem segít :)

2018. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom ❤
2018. okt. 22. 21:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nincs komoly baj. :) Alszik éjjel, csak felébred és felkelt téged is.

Hajnali tápszerre semmi szükség ilyen idősen. Éjszaka egy cseppmentes vízzel telt kulacsot hagyj az ágyában, illetve érdemes volna világító cumit venni, amit ha felébred, szépen önállóan megtalál.

Nem kell neked itatni, cumit adni éjszakánként, nagy gyerek már, gondolom nappal is megtalálja ezeket.

2018. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

14 hósan azért még nem nagy gyerek.

Megnézném melyik gyerek használ motort vagy futóbiciklit ilyen idős korban.

Maga a levegő nem elég, mozognia kell.


Az enyém igaz 16 hós, de ugyan ez. Annyi, hogy nem kap enni hajnalban, pelust sem cserélek, csak reggel.

Szerintem nem hiperaktív, egyszerűen nagy a mozgásigénye.Semmi baj vele.

Gondolom nem olyan rég indult el, fedezi fel a világot, majd lenyugszik.

Feleslegesnek gondolom szakemberhez vinni.

2018. okt. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak mozgékony. Egy hiperaktív gyerek nem alszik napközben 2 órát..az, hogy felkel éjszaka, simán lehet a mozgásfejlödéstöl, esetleg szeparációs szorongás kezdödhet. Én nem aggódnék ennyi alapján. Egy hiperaktív-autista fiú anyukája
2018. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!