Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen pszichológust ajánlotok...

Milyen pszichológust ajánlotok 10 éves kisfiúnak pánik és szorongás kezelésre?

Figyelt kérdés
A fiam kb. 3 hónapja naponta aggódó arccal néz rám,hogy szorít a mellhasa,nem kap levegőt és olyan kérdéseket tesz fel,hogy biztos nem halok meg? Nem lesz velem semmi? Orvos azt mondta,hogy kezdődő pánikbetegség,nincs semmi szervi baja,vigyem pszichológushoz.Pszichológusnak írtam,pár hete,nem kaptam választ.Az apja akitől külön élünk (arab) ellenzi,nem engedi,hogy elvigyem,mert szerinte nem beteg a fia...
2018. okt. 23. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem egyértelmű nekem, hogy tőled (tőletek) ezekre a kérdésekre milyen reakciót kap? Csak rögtön orvoshoz viszed, vagy megnyugtatod, beszélgetsz vele, érezteted rendesen, hogy mellette állsz? Öleléssel, a saját nyugodt tested érintésével igyekszel normalizálni az ő testi tüneteit is? Biztos családi háttérnek érezhet titeket, így, hogy nem éltek együtt? Foglalkoztok vele eleget?

(Ha mindent megteszel hagyd figyelmen kívül a fentieket.)

Az iskolákban van pszichológus, a legegyszerűbb talán az ő felkeresése lehet. Ezen kívül pedig valószínűleg nem az az egyetlen pszichológus (gyermekpszichológus) van a környéketeken, keresd fel a következőt.

Nincs még gyerekem, de én a saját, és környezetemben tapasztaltak alapján azt látom, hogy egy ennyi idős gyerek legjobb pszichológusa az édesanyja vagy az édesapja. Esetleg ha külön utánaolvasol, hogy az ilyen korban, ilyen élethelyzetben lévő gyerekeknél mi okoz szorongást, és azt hogy kell kezelni, az is sokat segíthet. Rengeteg könyv, cikk van ebben a témában.

2018. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el magánhoz és együtt próbáljátok meg megoldani. Igen, kell szakszerű segítség, te nem biztos, hogy egyedül meg tudod oldani.
2018. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kell szakszerű segítség. Melyik városban vagy?
2018. okt. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Pedagógiai Szakszolgálathoz fordulsz, ott aláírathatnak egy papírt, hogy a másik szülő is beleegyezik a vizsgálatba, terápiába. (Tanulási képesség vizsgálatánál biztosan, ilyen esetben valójában nem tudom.)

Az viszont biztos, hogy ez mindig bemondás alapján történik, soha nem ellenőriztük a szülő állítását.

2018. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Tapasztalt vagyok pánik betegség téren, sőt azt kell mondanom igaza van az apának, lehet betegségnek tűnik de igazából nem az, viszont tényleg nagyon kellemetlen hisz bármikor elő jön előzmények nélkül... Viszont azt javaslom hogy ha el is viszed pszichológus, sőt szükséges mert valószínűleg kapni fog rá gyógyszer ( én fronton és escitilt ajánlom ha már ő is szedheti a doki szerint... (skipa is elterjedt, de nem ajánlom) de az elsődleges teendő az lenne hogy tudja mellette vagytok mind ketten, ne lássa azt hogy veszekedtek, vagy azt mondjátok beteg, próbáljátok ki vinni a szabadban ahol jól érezheti magát és le köti, ne vigyétek tömegbe vagy zárt helyiségbe, a zárt helység csak elő hozza a dolgot :( rosszul lét, netán roham esetén (nekem volt és a mentő szállított be a kórházba teljes test le bénulással) a mentős ajanlasara nyugodtan merem ajánlani, a zacskóba nagy mély és lassan kifujt lelegzèst majd ha tudja az se árt ha kicsit visazatartja hisz a szapora lelegzèst az ilyedsèg során mellkas fájdalommal agyi oxigén hiányhoz vezethet ami egyféle roham ezáltal még benul a test , emelett hideg vizes borogatást és sok pihenés... De legfőképp arra van szüksége hogy le kössètek olyan dolgokkal amiket szeret es boldoggá teszi, hisz ez idő alatt nem figyel rá hogy beteg, és nem is képzeli be (hisz ez a betegség pont az amikor pszichésen probléma van és ezáltal kreal a lélek egy testi tünetet) és a támogatás,az ha ki kérdeztek mi okozott netán fájdalmat neki ami okozjatja ezt, és ha tudja h szerintetek ez nem betegség, ami legfőképp segíteni fog neki ezt le küzdeni, főleg ha tudja hogy nincs egyedül, hogy mások is éreznek ilyent, de ez csak átmeneti és jobban lesz... Nehéz dolog ez de kedélyű javító és nyugtató helyett elsődlegesen ezt ajánlom, és ha kap is gyógyszert, akkor is ezek szükségesek lesznek számára.
2018. nov. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az előző vagyok, így hogy írtad a családi nézeteket, nem szeretnék bele avatkozni de nincs véletlen a családban alkoholista vagy sűrű veszekedés valakik közt, vagy bármi ilyesmi? Netán a suliban minden oké? Mert akár ezek is okozjatják az epikozikus pánik rohamokat, és ha ezek közül valamelyik a probléma akkor azon is kellene változtatni. Persze csak ha van :)
2018. nov. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nevtant hívd fel, vagy a családsegítőt, ott van ingyenes gyerek pszichológus. Lehet neked is szükséged van rá, hisz a gyerek általában csak tünet, meg az apuka ellenállása is kivalthatja ezt a félelmet gyerekben...


Ha gyógyszer kell, akkor majd megmondjak hova tartoztok gyerekpszichiátriára...


kitartást, jobbulást kívánok!

2018. nov. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot!
2018. dec. 9. 20:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem,hogy beszélgetek egy pszichológussal.Remélem ad valami jó tanácsot. Voltam a helyi családsegítőnél is amikor egész kicsi volt a gyerek,mert tudtam,hogy vannak gondjaink,de nem tudtak segíteni.
2018. dec. 11. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!