Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiamtól bármit kérdezek...

A fiamtól bármit kérdezek semmire nem válaszol. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Három hónapja a kisfiam 3 éves lett.Jó kedvű kisfiú szeret gyerekek között lenni, játszani velük és velünk is. Tehát nem zárkózó, viszont mégis nehezen lehet a bizalmába férkőzni,de jól el van bárkivel akit ismerünk. De a "nem"-en válaszként szinte semmit nem felel.Pl ha megkérdezem,hogy érzi magát ma,vagy milyen volt az óviban? Semmit nem mondd rá,teljesen másról kezd beszélni vagy max annyit mondd,h jó volt és kész.


A bölcsődében és az óvodában sem mondta senki,h bármilyen fejlesztésre kéne vinni. A logopédus meg a pszichológus sem adott semmilyen papírt,hogy vinnem kéne bárhova is. Nem is szeretném ha nem muszáj, csak azt hittemm eddigre, jókat fogunk beszélgetni, de nem..szerintem csak engem zavar ez az egész..mi lehet a gond mit tehetnék másképp? Van ötletetek?Ti mit gondoltok?


Köszi a választ.


2018. nov. 23. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Tegyél fel konkrét kérdéseket: kivel játszottál ma az oviban, mit játszottatok? Mi volt az ebéd, finom volt? ...
2018. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezeket is próbáltam, de mintha a falnak beszélnék..pedig állandóan beszélek hozzá :/
2018. nov. 23. 13:34
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Semmi baj nincs vele, vannak zárkózottabb gyerekek. Ő nem szeret beszélgetni, ennyi. Ettől még nem kell rögtön kezelésre járni vele.

A bátyám is ilyen volt, aztán az iskolában kezdett inkább jobban megnyílni. Persze akkor sem lett a társaság központja, de voltak barátai és már lehetett vele hosszabban is beszélgetni.

2018. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan ez a fejlesztés lett a legdivatosabb szó az országban.

Semmi baja nincs minden hároméves ilyen.

3,5 Évesem van, ugyanilyen , az összes többivel együtt.

Őket ez még nem érdekli, lényegtelen nekik hogy mit csináltak, csak idegesít vele, hogy kérdezgeted , azért nem válaszol.

2018. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Sztem ne parázz ezen nekem még a 10 éves is sokszor igy csinál :-) azt mondja hogy ilyenkor "elvan" a kis univerzumában :-) ( fejben tök máshol van es kizökkentené a kérdés..)
2018. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

4- es vagyok, mikor kijövünk az óvodából ez a párbeszéd :

(3,5 éves, külföldön élünk )


Mi volt az ebéd, kenyér?

Igen

És mi volt hozzá teszta ?

Igen

Volt hozzá hal is ?

Igen

Mi volt az ebéd , krumpli?

Igen


Kivel játszottál?

Kislánnyal.

Hogy hívták ?

Kislány.


Este kérdezem tőle, voltál óvodába?

Nem voltam.

2018. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Olvasd el,mit ír Vekerdy erről ...!


Kiesik az intézményből a gyerek, le akar ereszteni, a jelenben akar lenni, és nem 8óra után is azzal foglalkozni, hogy mi volt ott ...


Beszélgessetek másról, róla, ne pedig arról, hogy mi volt az intézményben.

2018. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5 éves a lányom, ez a 3. éve az oviban, a mai napig nem - nem tudom a válasza mindenre... Én ezen nem izgulnèk a helyedben, majd ha el akar mondani valamit elmondja magától!
2018. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat igazán hasznosak.Úgy gondolom,hogy ezt a "fejlesztőt" túlzásba viszik és azokkal nem foglalkoznak,akikkel tényleg kéne.. csak érdekelt,hogy akkor ez normális-e, de örülök, hogy igen. Egy óvónő jegyezte meg egyébként múlt héten,hogy nem válaszol, de ugye ez nekem is feltűnt és azt mondta,hogy a korához képest ez nem normális..nem mondta a fejlesztőt ő sem, dehát elvégre gondolom fejlesztik őket az óvodába.


Igazából ez csak egy példakérdés volt amit írtam. De másra sem akar válaszolni, de akkor ezt majd kinövi.


Köszi a válaszokat :)

2018. nov. 23. 14:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baja. A 3,5 éves lányom ugyanez, kérdezgetem, és nem válaszol, vagy csak nem és nem tudom a válasz. Pedig különben cserfes kislány itthon, mesél sokat, amikor neki épp kedve van. Amúgy az lehet, amit a 7-es is ír, mire délután elhozom, tele a feje az ovival, nem akar róla beszélgetni. Volt, hogy a kocsiban hazafele elkezdtem kérdezgetni, hogy mit ettek, voltak-e a kertben, kivel játszott stb. és egyszercsak közölte, hogy anya, most inkább csendben vagyok. Sok neki a nyüzsi bent, elege van belőle délutánra, ennyi.
2018. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!