Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen az élet ADHD-s gyerekke...

Milyen az élet ADHD-s gyerekkel? Nálatok nem szokott elszakadni a cérna?

Figyelt kérdés
Velem előfordul, hogy elfogy a türelmem. Van, hogy ráordítok, néha a kezem is eljár (nem kell itt semmiféle komolyabb dologra gondolni). Ez még nem tesz rossz szülővé, ugye? Hiába vagyok felnőtt, nem mindig van türelmem hozzá.

2018. nov. 23. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Valahol érthető, de inkább kérj segítséget, legyen vele apuka kicsit, menj el otthonról vagy feküdj be a kádba relaxálni, akármi ami téged kikapcsol. Ugyanis az agresszió agressziót szül, semmi értelme ebbe belemenni, mert csak rosszabb és rosszabb lesz
2018. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden adhd-s gyerek szülei könyvet tudnának erről írni. Nekem 2 is van belőle. Sokszor az idegösszeomlás határán állok. És még nem is a gyerek a legrosszabb. Hány éves? Nekem mindkettő iskolás. A tavalyi év a fiammal minden szülő rémálma volt a suliban. Kirakták az osztályból, be sem mehetett a többiekhez, bennünket meg feljelentettek, hogy a gyerek agresszív. Közben meg, ha hisztizett betartották a fejét a hideg vizes csap alá.

Nyilván ezt szó nélkül kellett volna tűrnie.

Még most is pszichológushoz hordom amiatt, ami ott történt. De nem tudsz mit tenni az iskolákkal, mindig nekik van igazuk. Én mondtam nekik azt is, hogy feljelentést teszek, de kiröhögtek, bizonyítsam be. Az egész család belebetegedett ebbe, én lefogytam 10 kg-t.

Sajnos sokszor iskolát sem tudsz váltani, mert nem körzetes iskola nem is fogadja őket.

Úgyhogy ha jót akarsz, semmi papírod ne legyen róla, csak magánúton hord fejlesztésre, kezelésre. Vannak a FB-on ezzel kapcsolatos csoportok, én már ki is léptem, mert olyan sztorik voltak ott, hogy már abba is belebetegedtem. De azért hasznos tud lenni, ha hasonló szülőkkel ismerkedsz, én szoktam másokkal is levelezni, hogy lássam, nem csak nekem ilyen nehéz.

2018. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Régen is voltak "rossz" meg "rakoncátlan" gyerekek.


Csakhogy akkoriban nem gyógyszer, meg dilidokihoz szaladgálás volt, meg picsogás mama fórumokon.


Kapott a gyerek 2 büdös nagy pofont meg a suliban egy körmöst/kokit a tanártól és meg volt oldva.


Manapság, ha a tanár csúnyán néz a gyerekre kirúgják érte, a szülők meg...inkább kinyalják a seggét.

2018. dec. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 és #2, köszönöm az értelmes válaszokat.


#3: Ha teljesen tudatlan vagy, akkor inkább hozzá se szólj a témához. Persze, kapott 2 büdös nagy pofont, és minden meg volt oldva. Régen minden jobb vót'. Érdekes módon, a mai magyar társadalomban az 50 év fölötti emberek túlnyomó része egy idegbeteg állat, dühkezelési és önértékelési problémákkal. Tényleg nagyon gyümölcsöző ez az általad említett csúcsszuper "nevelés", már ha arról van szó, hogy hogyan gyártsunk olyan embereket, akik garantáltan mentális problémákkal fognak küzdeni életük hátralévő részében.

2018. dec. 2. 14:40
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!

Nem egyszerű az élet még egy nem ADHD-s gyerekkel sem. De én is úgy gondolom, hogy nagyrészt mi csesszük el, azzal, hogy ki van nyalva a gyerek segge. A te hozzászólásodból is süt az a hozzáállás ami miatt a szülők nagy része szív, köztük én is, a saját hülyeségünk miatt. Nem azt mondom hogy két pofon megold mindent de az folytonos lelkizés meg simogatás sem ami ma megy gyereknevelés címén. Én is beleestem ebbe a hibába. Jaj nem csapok a gyerek kezére, fenekére, mert jajj a kicsi lelke sérül. Ne kiabáljunk vele, magyarázzunk el mindent 1000x mert majd akkor jó lesz. Példamutatással nevelünk, mert az biztos hogy működik. Ehhez képest most van egy kiskamaszom, aki simán lehülyéz, ordenáré hangon visszadumál, természetesnek veszi hogy kiszolgáljuk , és minden alanyi jogon jár neki. És hiába a példamutatás, a magyarázás, a szép szó, nagyívben leszarja. Az én gyerekkoromban egyszer szóltam vissza anyámnak hogy hülye, de olyan pofont kaptam, hogy a fal adta a másikat. És megérdemeltem. Nem lettem lelki sérült, a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom. Pedig máskor is büntettek, volt hogy tettlegesen is. Nem tudom mi a megoldás, de ami most megy az biztos hogy nem tartható. A gyerekek 90%-a önző, nagyképű, tiszteletlen. És ez a mi hibánk. És ha valaki azt mondja nekem 1-2 éve hogy ilyen lesz a gyerekem nem hiszem el.

2018. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincs középút az "akkora pofont kap hogy a fal adja a másikat" és a "kinyaljuk a fenekét" között? (Te nyilván az utóbbit csináltad, azért lett ilyen elrontott a gyereked.)
2018. dec. 4. 18:37
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Látom kiszűrted a mondanivalómból azt amit még te is fel bírsz fogni. Még jó hogy te nyilván tökéletes gyereket nevelsz, azért is írtad ki a kérdést. Lehet a tied sem ADHD-s csak ma divat minden neveletlen hülyegyerekre ráfogni valami diagnózist. Mielőtt az én gyerekemet titulálod elrontottnak, sepregess a saját házad táján hülye pi-cs@
2018. dec. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hivatalos diagnózisa van róla, nem csak ráfogtam.

Arra pedig még nem válaszoltál, hogy szerinted csak ez a két szélsőség létezik-e. Ezek szerint igen?

2018. dec. 6. 14:24
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván nem a két véglet van, csak sajnos azt csak utólag látod, hogy hol is helyezkedsz el a skálán, mert hiába gondolod hogy te jól csinálod, azt csak az idő dönti el. Mindenki okos addig amíg a saját bőrén nem érzi. Te honnan tudod, hogy a te gyereked milyen lesz 2-3-5 év múlva, vagy felnőttként? És milyen lenne ha másképp csinálnád?
2018. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ebben egyetértek.
2018. dec. 6. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!