Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD. Nem lett hirtelen túl...

ADHD. Nem lett hirtelen túl sok ilyen gyerek?

Figyelt kérdés
7 évvel ezelőtt, amikor anya lettem, nem is tudtam a létezéséről. Most meg már elég gyakran hallom. Mindenkire rámondják már, aki problémás?
2018. nov. 26. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Biztos valamelyest divat is jobban vesézni a gyereket, hogy már skatulyázható-e, de ugyanakkor elég sok mindent vizsgálnak, amit régen nem és ez meg jó. Példaként régen is lehet, hogy volt trombózishajlam vagy cukorbetegség vagy ételallergia és hasonló ma már népbetegségek, amikor még nem tudtak róla, de azért is több lehet belőle, mert több a környezeti ártalom.
2018. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Vannak, akikre tényleg csak rámondják... de pont ez az, hogy régen nem voltak alapos vizsgálatok, nem figyelték egy gyerek pl figyelmét, feladattartását, mozgását, veszélyérzetét stb, ha baj volt vele a suliban, hanem csak ráfogták, hogy rossz, lusta, neveletlen. Most ezenek a rossz, lusta neveletlen gyerekeknek nagy része segítséggel pontosan ugyanolyan képes lenni, mint a társai, ha megfelelő pedagógus keze alá kerül.


Mondhatni, régen is volt rák, csak belehalt az ember még mielőtt rájöttek volna, hogy hol van a baj.

2018. nov. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Régen is volt, csak rámondták, hogy rossz gyerek, neveletlen, stb.
2018. nov. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

"Régen is volt, csak rámondták, hogy rossz gyerek, neveletlen, stb."

Így van. Plusz hozzájön, hogy a most rossz és neveletlen gyerekre meg rámondják, hogy ADHD.

Ezért nem veszik komolyan azt, ha valaki tényleg az.

2018. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, félek elvinni a fiamat, mert mi van, ha rásütik ezt a bélyeget, közben meg csak túl sok az energiája?
2018. nov. 27. 08:32
 6/9 anonim ***** válasza:

ha nem küldenek, hanem te viszed, nincs bélyeg ;)

Mi is "önszorgalomból" voltunk, mert láttam, hogy nincs rendben. Kórházi rendelés, pszichiáter látta és lám, van diagnózisa! És ezzel én azt teszek, amit akarok, mert nem nev.tan, nem szakvélemény, nem az iskola kérte, nem kell nekik bemutatnom, nem kell nekik leadminisztrálniuk, nem köteleznek a továbbiakban sem semmire.

Persze a gyerek tanítói tudják, tudomásul vették, hogy mi van, és elfogadják, hogy mindezt "papír" nélkül akarom végigcsinálni. Teljesen jó a hozzáállás, a helyzetnek megfelelőpen kezelik a gyereket. És amíg nem lesz komolyabb gond, addig nem is fogják kérni a szakvéleményt.

2018. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy régen még nem ismerték ezt a tünetegyüttest, akárcsak az autizmust, de a felismert esetek száma túl gyorsan nőtt az utóbbi években ahhoz, hogy csupán a vizsgálati módszerek javulása teljes mértékben magyarázatot adjon a növekedés ütemére (egy részére valószínűleg igen).

Én sem tudtam a létezéséről, amíg a gyerekemről ki nem derült, hogy ADHD-s, mivel nem voltam érintett, se szakmabeli, a környezetemben sem volt ilyen gyerek, ezért nem is olvastam ilyen témájú cikkeket, fórumokat.

Rámondani max. laikusok tudják egy gyerekre, szakemberek általában alapos vizsgálatot követően állapítják meg a diagnózist.

2018. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Régen is voltak "rossz" meg "rakoncátlan" gyerekek.


Csakhogy akkoriban nem gyógyszer, meg dilidokihoz szaladgálás volt, meg picsogás mama fórumokon.


Kapott a gyerek 2 büdös nagy pofont meg a suliban egy körmöst/kokit a tanártól és meg volt oldva.


Manapság, ha a tanár csúnyán néz a gyerekre kirúgják érte, a szülők meg...inkább kinyalják a seggét.

2018. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, ezt egyszer leírtad, és most minden adhd-ra vonatkozó kérdésre bemásolod? Van ilyen gyereked, hogy ennyire tudod?

Nekem van. 2. Hidd el volt pofon. Nem használt. A szép szó, meg az ölelés sokkal többet ér. Ha megvered, csak még kezelhetetlenebb lesz.

Amúgy a gyerekek kb. 10 %-a ilyen, még most sem jutnak el sokan a diagnózisig. Ami nem biztos, hogy baj, mert valóban sokszor csak bélyeg.

Abból a szempontból viszont fontos, hogy tudja a családja, hogy a gyerek nem direkt ilyen. Ugyanis, ha folyton szidják, hogy lusta, trehány, figyelmetlen, azzal az önértékelése nagyon sérül.

A gyógyszer témába meg szerintem most inkább ne menjünk bele. Én nem hinném, hogy akármelyik szülő felelőtlenül gyógyszerrel tömné a gyereket, senki nem azzal az ötlettel vállalt gyereket, hogy majd jól benyugtatózom, aztán csöndben lesz. Aki meg így áll hozzá, az nem fogja orvoshoz vinni, abban biztos lehetsz.

2018. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!