Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van egyre több problémás...

Miért van egyre több problémás gyerek?

Figyelt kérdés
Régen elvileg ilyen sok nem volt.
2018. dec. 6. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Régen elkönyvelték, hogy neveletlen, vagy hülye, és hagyták lecsúszni. Senki se foglalkozott azzal, hogy egy kis fejlesztésre van csak szüksége, vagy hogy élhet teljes életet.
2018. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szlory ***** válasza:
50%

Vélemény megfelel, vagy rögtön válasz kell? Nekem csak előbbire van lövésem. :)


Több a problémás felnőtt - akik még problémásabb gyerekeket csinálnak (neveléssel).


Persze, nem élet az élet, ha nincs semmi szívás. DE - manapság mindenféle altató/nyugtató gyógyszereket reklámoznak mindenhol (ergo kereslet is van rendesen). ÉS ez csak 1 példa volt.


És akkor mit vársz? Saját magát képtelen lenyugtatni, de majd egy izgága gyereket türelmesen kezel? Hát nem fog. Mert nem Tud! Szomorú, de ez van.


És tetézzem? Legalább a nevelők lennének a helyzet magaslatán. DE - az óvónők elvándoroltak, értelmes alig maradt, a tanárok nincsenek és a tanterv megöli a maradék nevelést, satöbbi satöbbi.


Tudod a kérdésed szerintem sokkal komolyabb problémát feszeget annál, mint csak hogy téged foglalkoztat. Ha így haladunk, könnyen lehet komplett elferdült, idegbeteg generációra jósolni. Szerintem nem alaptalanul. De köszi, hogy kérdeztél, érdekel engem is a többiek véleménye, szóval hajrá!

2018. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

2: Bocs, de vitába szállnék.

Egyrészt, mert érintett vagyok, a fiam aspergeres. És rengeteg esetben megkaptam már, hogy ilyennek lett nevelve. Holott ugyanúgy a génjeiben van, mint a szeme színe. Ezzel az erővel mondhatod, hogy nevelés kérdése, hogy kék szeme legyen.

Másrészt: hihetetlen munka van benne, hogy kívülálló csupán annyit lát, hogy "neveletlen".

Egyébként 135 az IQ-ja. Amíg írja a matek leckét, felolvasom neki a verset párszor, és megjegyzi. (Vágod? Memorizál logikai feladat közben, egy időben a kettőt.) De ezt nem látja a buszon senki, csak azt, hogy bénázik egy cipzárral, vagy annyira dumál, hogy nem látja mi van az orra előtt. Sose fog tudni úszni.

Nem idegbeteg, nem fogyatékos, csupán más, mint te vagy én.


Régen is volt diszlexiás, adhd-s, autista, stb, és elkönyvelte a tanár, hogy fogyatékos, vagy problémás. Ment kisegítő iskolába, hogy a tanci néninek ne legyen vele gondja.


Ez ilyen 70 éves vidéki nénis siránkozás, hogy jájj, milyenek a mai fiatalok.

2018. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as, sem te, sem a fiad nem tehet róla, hogy olyan, amilyen, viszont az utca embere sem tehet róla, hogy csak azt látja, amit lát, hogy a fiad hogy viselkedik, és nem látja a magas IQ-ját.
2018. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szlory ***** válasza:

Bocsánat mindenkitől előre és utólag is! Nem értem jól a kérdést? A "problémás" mit takar a kérdező számára? Azt, amit a szó eredetileg jelent, vagy pl. a különleges nevelési igényű gyermekeket? Nekem nem mindegy!


Én pl szimplán úgy érzem, nincs sokkal több különleges igényű, max. régen simán csak elnyomták a dolgot. Ahogy #1es írta. Szóval kérlek, emiatt ne vitatkozzatok velem, mert nem lenne értelme.


Ha olvastátok soraimat, én szó szerint vettem a "problémás" dolgot. Mert sokan azon busulnak, hogy manapság a gyerekekkel sok a probléma. Neveletlenseg, hiperaktivitás, koraerettseg, stb.. Ezeknek nincs egzakt neve, nem betegség vagy valami más, kikozosito "izé", amit raaggatott a társadalom. Simán csak problémás a jellem. Bármilyen orvos egészségesnek mondja őket, sokan vannak, igazából csak az elkötelezett nevelők látják, hogy baj van velük. Mármint a jellemel. Nem a mentális v. egészségi állapottal.

2018. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért a hiperaktivitás is idegrendszeri probléma, és nem nevelés kérdése. És igen, egyre több az ilyen gyerek, és nem csak azért, mert a diagnosztika jobb lett. Hogy miért, erről már könyveket írtak, és szerintem mindenki csak találgat.

Nekem 2 hiperaktív gyerekem van, és hadd oszlassak el egy-két tévhitet. A probléma nem annyit jelent, hogy a gyerek túlmozgásos, meg nem tud megülni a fenekén. Nekem nagyjából mindenki azzal elintézi, hogy hiperaktív? Miért nem hordod sportolni? Aha, ennyi, mi?

Ez is egy tünetegyüttes, a hiperaktivitás, impulzivitás, figyelemzavar együttese, és némelyik gyereknél ez, némelyiknél az a hangsúlyosabb. Az enyémek pl. gond nélkül végigülnek egy 45 perces tanórát. Csak éppen folyamatosan dobolni kell a padon, vagy babrálni valamivel, és kb. 5 perc után már fogalmuk sincs, miről beszél a tanár. Nem nevelés kérdése! Állítólag a szabálykövetés, a motiváció és az önkontroll is hasonló helyen van az agyban, tehát a figyelmi funkciókkal együtt ezekkel is gond szokott lenni.

És igen, a kívülálló (sajnos sokszor a pedagógus is), azt látja, hogy a gyerek nem figyel órán, lusta, izeg-mozog, nem érdekli semmi, és igen, neveletlen. Mert ránéz a tanárra, és azt látja, hogy jaj de ronda pulóver van rajta, és gondolkodás nélkül ki is mondja. Ez is az impulzuskontroll hiánya, mint ahogy az is, hogy sokszor durván játszanak a többiekkel. Sajnos ezért sok kudarcélménnyel, elutasítással találkoznak ezek a gyerekek, és emiatt már valóban lesznek magatartásgondok.

A mi pszichiáterünk meg van róla győződve, hogy a tévé és a számítógép. Lehet benne valami, de azért szerintem nem ennyire egyszerű a dolog.

Az autizmus más dolog, azt mindenki elismeri, hogy nem a szülő hibája. Csak éppen nem ismer fel senki egy enyhén érintett gyereket. Megvannak itt is a media által sugallt sztereotípiák, matekzseni, nem lehet megérinteni, nem néz rád, stb. Holott ez is nagyon sokrétű, és sokszor ők is simán csak neveletlennek látszanak.

2018. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!