Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van ittt valaki, aki játékfügg...

Van ittt valaki, aki játékfüggő volt, vagy most is az? A gyerekem reggeltől estig on-line pókerezik.15 éves és már a gyámhatósággal fenyegetnek. Én nem tudok hatni rá, de szeretném, ha lejönne erről, mert nincs élete a pókeren kívül.

Figyelt kérdés

2018. dec. 9. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt még nem jutott eszedbe , hogy kikapcsolod a netet?
2018. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tiltással nem megy, akadályozd meg. Vedd el a gépét/telefonját, változtass wifi jelszót, mondd le a mobilnetet. Vond meg a zsebpénzét, hogy ne tudjon többet feltenni. Fogd szigorúbban, amíg a szép szó nem segít. Tűzhetsz ki jutamakat is, pl ha x dolgot megcsinál (amire a póker miatt nem jut idő).


Ha ennyire súlyos a helyzet, valószínűleg szakember segítségére is szükség lesz. Keress egy függőségekkel foglalkozó pszichológust, aki tud szakszerű tanácsot adni. Mindenképp támogasd és próbáld elérni, hogy ő maga is belássa a problémát. Ha nem beszéltek erről és nem foglalkozol vele eleget csak eltiltod, azzal még ronthatsz is a helyzeten. Nagyon fontos, hogy legyen egy bizalmasa, akivel meg tudja beszélni a problémát, és kellően nyitottan álljon hozzá. Ha kikapcsolod a netet és teljesen negatívan és elutasítóan állsz hozzá, akkor téged fog hibáztatni, és sosem látja be, hogy gond van. A tiltás/akadályozás és a támogatás együtt működik jól.

2018. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad neki h elveszik öt tőled ha folytatja!?
2018. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
59%

Szerintem ebben a korban teljesen normális a játékfüggőség, gondolom nem igazi pénzben játszik, hisz 18 éves kor alatt nincs is rá lehetőség. Pontosabban lehet játszani, de pénz kivételéhez igazoló okmányok szükségesek.


Ki fenyeget gyámhatósággal? Ha nem megy az iskolába járás, vagy a tanulás súlyos rovására, akkor hagyd, hogy éljen a hobbijának. Ebben a korban én is rengeteget játszottam, igaz nem pókerrel, hanem videójátékokkal.


21/F

2018. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem fordulj gyermekpszichológushoz vagy pszichiáterhez. Nem egyik napról a másikra fog megoldódni a dolog, de ha ilyen mértékű a függősége, az egyszerű tiltás már nem fog hatni rá. Enyhébb esetben egyszerű dolog kikötni a netet vagy elvenni a telefont, számítógépet, de az sem hiányzik, hogy esetleg egy durvábban függő mondjuk lopjon magának másikat... Ha rendes, akkor a gyerek osztályfőnökével is egyeztess ha nem rendes, akkor csak tájékoztasd a fejleményekről. Kérj időpontot a körzetileg illetékes nevelési tanácsadóba, ott abban is tudnak segíteni, hogy milyen irányba induljatok el és ha kell a gyámhivatallal is fel tudják venni a kapcsolatot, hogy a probléma rendezése folyamatban van.

2018. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem penzre megy osmerem, gyerekkel szoktam jatszani. Mennyit játszik, mi számit neked függőségnek?
2018. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A reggeltől estig,wc-re is mobillal megy,egyszerre játszik gépen és telefonon,neked elég függő?
2018. dec. 21. 07:47
 8/10 anonim válasza:
Én is jatékfüggő voltam, reggeltől estig játszottam, volt, hogy elfelejtettem enni, észre se vettem, hogy besötétedett, egy olyan 10000(10 ezer) órát szerintem eltöltöttem a gép előtt a billentyűzetet nyüstölve.Éjszaka előfordult, hogy nem tudtam aludni mert a játékokban hallható hangok, zenék újra és újra lejátszódtak a fejemben.Én például ideges lettem, ha azt mondták, hogy függő vagyok.Aztán lassan magától elmúlt, rájöttem, hogy sok pénz és sok idő, 2 hónap alatt gyógyultam ki teljesen, az egész napos játszásból van, hogy egy héten egyszer ülök le, akkor is 1 órára.Kb 2 éve gyógyultam ki a függőségből, közel 16 évesen.
2018. dec. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudjuk hogy egy olyan világban élünk ahol mindenki a neten lóg telefonnal a kezében. Kikerulhetetlen hogy ne játsszon vele, ha nem 15 évesen folytatni fogja 20 évesen a pokerezest. Persze addig is jó ötlet korlátozni, viszont ha ez nem megy a tanulás rovására ha minden a helyén van, senki nem köthet bele a gyámhatóság sem. Nagyon gyenge ok lenne ez arra hogy elvegyek bár minden meg történhet. Nehéz lesz ezt a dolgot megoldanod de kitartást!
2018. dec. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 15 éves még tanköteles és suliba jár. Függőségről tudtommal akkor beszelünk ha abszolút semmi mással nem foglalkozik. Ha soha nem jatszik barátokkal, semmi közösségi programban nem vesz részt, nem eszik, alig alszik.
2018. dec. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!