Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Előfordult nálatok is 2-3...

Előfordult nálatok is 2-3 éves gyereknél, hogy ha valami nem úgy történt, ahogy neki tetszik, újra kellett csinálni?

Figyelt kérdés
Pl. ő akarta felkapcsolni a lámpát, de nem szólt, így nem tudtam, mert felkapcsolhatta volna. De ebből akkora balhét csinál, hogy zeng a ház. Ha lekapcsolom és felkapcsohatja, akkor semmi gond. Nem tudom ez normális-e egy ennyi idős gyereknél.
2018. dec. 12. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Normális. De ne engedd neki! Ez a hiszti! Jó meg a saját akarat.. bla bla. Én nem engedek neki, nyugodtan ordíthat. Igyekszem megmagyarázni neki, hogy sajnálom, de nem tudtam róla, hogy ezt szeretné. Legközelebb szóljon hamarabb, és ha olyan akkor megengedem. Máskor így én is tudom, h majd biztos szeretné, felhívom előtte rá a figyelmét. Ha nem, akkor nem, de utána nincs hiszti h de mégis. Sőt van, h így is hamarabb csinálom és mielőtt kitör a háború, elmondom azt is h most sietek.. Stb. Nálam már megérti. Az apjánál még megy a hiszti... Mert ő ráhagyja...
2018. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtató. Legtöbbször már mi is tudjuk, hogy mi az amit szeretne, de van, hogy véletlen felkapcsolom a lámpát, akkor kezdődik az ordítás.
2018. dec. 12. 14:54
 3/6 Coffelia ***** válasza:
100%

Persze, normális. Mi ezt ugy csináljuk, hogy ha már tudjuk, mik a kedvenc rituáléi, azokat figyelembe vesszük és hagyjuk, meg az apróságokat szintén, mert látszik, milyen boldog tőlük. Például este vizet kap, amit a kedvenc vízivóhelyén szeret meginni, az ágy egyik szélén ülve, utána pedig mindig ugyanoda teszi a poharat a konvektor tetejére.

De ha sietni kell, vagy nem alkalmas ezeket kivárni, akkor nem tesszük, és rögtön el is magyarázzuk, hogy most miért nem lehet. Nem nagyon szokott igazán hisztizni ilyenek miatt.

2018. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahh nálunk ez rossszabb volt. Nem engedte hogy az apja fürdesse. Ha mégis apa vitte, akkor vörösre orditotta magát de akkor se engedte, még a kakis pelut is vissza kellett rá adni hogy anya vegye le... En nem mertem hagyni orakig orditani mert olyan szinten behergelte magat hogy félő volt elájul.
2018. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is.


4-es, nálunk is van ez a "csak anya" dolog is néhány hónapja. Nálatok már elmúlott? Meddig tart ez? Most pont 3 éves.

2018. dec. 20. 08:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Elmult mikor mar beszelni tudott. Fiu, iszonyu anyas de mar 11 eves :-D

Pedig pont nem vagyok az a magamhozlancolom tipus ....megis ragadnak rám :-D

2018. dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!