Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha fejlesztő pedagógus és...

Ha fejlesztő pedagógus és gyógytornász is azt mondja minden rendben a gyerekkel akkor azt vehetem biztosnak?

Figyelt kérdés

Van amit esetleg ők nem vennének eszre? Mit tudnak eszlelni? Figyelemzavar, autizmus, hiperaktivitás ( adhd), idegrendszeri probléma ami megnyilvánul a mozgásban?

Vsn akinek nem vettek eszre valamit?


2018. dec. 19. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Kettő az már biztosabb, mint az egy, de azért nem tuti.
2018. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem veheted, nem az ő szakterületük. Neurológus és neuropszichológus tiszte ezt eldönteni.
2018. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Autizmust és asperger szindrómát csak gyermekpszichiáter diagnosztizálhat.
2018. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet 6 vagy 7 szakember látta (pszichològus, gyógyped, fejlesztö), mire végre megnézték csoportban, rögtön mentünk is a Vadaskertbe. 4èvig mondták, hogy mindn rendben vele, csak,ilyen, mire végre kiderült, hogy autista, nem is enyhén.
2018. dec. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idő után mondták hogy rendben van? Valóban a pszichiáter dolga kimondani ilyet, de pszichiáterhez a pedagógusok szokták küldeni a gyerekeket általában, ha látják, hogy valami gond van. A pszichiáter meg 1-2 óra alatt mond véleményt, már az alaposabbak. A Szakértői Bizottságban pl. a fiamra 15 perc alatt rámondta a diagnózist az országosan elismert szakértő. Viszont ha egy fejlesztő pedagógus hónapokig, esetleg évekig foglalkozik egy gyerekkel, akkor neki jobb rálátása van a dologra, pláne, ha esetleg csoportban is látja a gyereket. A pszichiáter általában kétszemélyes helyzetben vizsgálja a gyereket, sok probléma ott elő sem jön.

Nálunk az volt, hogy én észrevettem, hogy gond van, elvittem kivizsgáltatni a fiam, azt mondták, ja van gond, fejlesszem otthon. Hát, mi vagyok én? Elvittem fejlesztésre magánúton (államit felejtsd el). 2-3 óra után igenis meg tudta mondani a gyógypedagógus, hogy hol a probléma. Amit a pszichiáter első körben elbagatelizált. 5 év múlva lett kódunk.

2019. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

sajnos nem tudlak megnyugtatni.

Hány éves gyermekre mondták, hogy minden rendben?

Ha kisiskolásra, alapos vizsgálat, többszöri találkozás után, csoportban is megfigyelve, akkor meglehetően biztos a diagnózis. Első alkalommal némelyik ADHD-s az új környezet, idegen felnőtt vagy jó ég tudja mitől képes nyugodt, jól irányítható gyermeknek mutatkozni. A két év körüli értelmi fejlődése rendben lehet, és iskoláskorban kiderülhet, hogy az elvont gondolkodás mégis lassabban lassabban fejlődik a vártnál.

Az autizmus bizonyos fajtája egy-két éves kor között válik nyilvánvalóvá. Visszanézve régi videókat esetleg fel lehet fedezni gyanújeleket, de nincs az a szakember, aki ezek alapján rémisztgetni kezdene egy szülőt, hiszen ilyenek sok csecsemőnél láthatók időnként.

2019. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmi komoly gond nincs csak volt lehetőség és megnézettem. Nagyon aktív gyerek, egyszer felmerült a figyelemzavar bennem. Kb 2 orat voltak vele, mi nem voltunk bent a felén.
2019. jan. 6. 00:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemzavart 2 óra alatt fejlesztő pedagógus ki tud szűrni.
2019. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!