Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák, ti mit tennétek, ha...

Anyukák, ti mit tennétek, ha a lányotok (18) összejönne egy tőle 20 évvel idősebb férfival?

Figyelt kérdés

2018. dec. 28. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Köztünk is nagy a korkülönbség, így mondom azt (anyukaként), hogy ha egy normális ember, aki nem viszi rosszba a lányom, szeretik egymást, minden ok, akkor semmit se tennék. Ha nem így van, akkor beszélnék vele, de ugyanezt tenném fiatalabb udvarló esetén is, ez nem korfüggő.
2018. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Mélyen magamba néznék, hol rontottam el, és reménykednék ezerrel, hogy felnyíljon a lányom szeme. Nem sunnyognám el, hogy elítélem a dolgot, de nem is piszkálnám ezzel folyton.


Beíratnám egy csomó képzésre/tanfolyamra/sportra/táborba, ahol a saját korosztályával lehet.

2018. dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
2 miért mindenről a szülő tehet??? Meséld már el......
2018. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Mert ő nevelte a gyerekét minden áldott nap 18 éves koráig? Ő alakította a világszemléletét, a látásmódját, a jóról és rosszról alkotott képét a gyereknek. Ő formálta leginkább a személyiségét, passzívan és aktívan egyaránt. Egy egészséges kisbaba sem születik úgy, hogy a génjeiben benne van, hogy majd az apjakorabeliekhez fog vonzódni.


Vagy szerinted igen?


A szülő választja a környezetet is, amiben a gyermek felnő. Az iskoláit, a baráti tarsaságát, az oviját, a különóráit. A szülő a felelős azért, hogy az egészséges gyermeke milyen ember lesz.


Sőt, a szülők választják egymást is, hogyha valamire hajlamot örököl a gyermek, akkor is ők a felelősek, hisz ők döntöttek úgy, hogy létre szeretnének hozni önmagukból egy új életet és tudták, miket örökíthetnek tovább.


Mondom ezt anyaként, én is szülő vagyok, nem hibáztatom a gyermekem olyanokért, amiket én váltottam ki belőle.

2018. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Ja és mondom ezt úgy, hogy 18 évesen egy 28 éves férfival jártam. Hogy miért? Mert sérült gyerek voltam, a szüleim tönkrevágtak. Persze anno ezt nem így láttam. Kívülálló voltam, borzasztóan öltöztem/néztem ki, egy csomó rémes otthonról hozott szokásom volt, erre jött végre valaki, aki szépnek és értékesnek látott(ahogy a szüleim és a kortársaim nem), beadta az érettebb vagy az átlagnál szöveget, úgy éreztem elismernek végre. Ezért az érzésért voltunk együtt, de én lelki társnak tartottam akkoriban, ilyenek eszembe sem jutottak.


Ha úgy növök fel, hogy értékes vagyok, ha a szüleim valóban beszélgettek volna velem, ha van stabil értékrendjük, amit átadtak volna, sosem jövök össze azzal a férfival. Ehelyett mikor elmondtam anyámnak annyit mondott, hogy legalább majd megtanít egy két dologra az ágyban(szűz voltam)..


Szeretettel és megértéssel nevelt gyerekből nem lesz olyan, aki apjakorabelibe szeret bele/jár vele.

2018. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Köztünk 11 év van a férjemmel, 18 voltam, amikor összejöttünk és 10 éve élünk boldog házasságban. Sosem tiltanám azért a lányainkat a szerelmüktől, mert az idős/más vallású/más országból származik, mint mi.
2018. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

A ferjem 38 eves, en 35. El se tudom kepzelni ot egy 18 eves kislannyal. 😂

Lanyom van, es nem orulnek neki. Sokat beszelgetnek vele, es imadkoznek sokat, hogy ne essen teherbe tole, es megjojjon az esze.

2018. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Egy 18 évesnek semmi dolga egy 38 éves érett férfival kapcsolat terén, ez fordítva is igaz. Valószínű erről a szülő tehet. És ezzel ha már megtörtént nem nagyon tud mit tenni, valószínű nem túl jó a kapcsolat a lányával. Max imádkozhat.
2018. dec. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Sosem értettem, hogy lehet érettnek nevezni egy olyan férfit, aki 10+ évvel fiatalabbal jön össze. Az én 30as ismerőseim(korosztályom), akik sokkal fiatalabbat szedtek össze, egyik sem érett, csak idősebb. Mind csupa sérült lúzer/tinikorát újraélni akaró/számító pasi, akik nem kellenének pl nekem és a kortársainknak.


Ha végignéz az ember ezeknek a pároknak az idősebb tagján(mindegy, hogy férfi vagy nő) egyszerűen messziről rikít, hogy valami nincs rendben a taggal. Ha pedig beszélget is velük, vagy rálát az életükre, teljesen biztos lehet abban, hogy a férfi sérült.


Nekem végigfut a hátamon a hideg, ha végignézem az ismerőseimet és elképzelem, hogy akit az a pasi ölel, a tinilányom(nálunk a 18 éves tinik egyszerre számítanak serdülőnek és felnőttnek..) is lehetne..


Egyébként másnak is feltűnt, hogy vallásos körökben több a korkülönbséges párkapcsolat/házasság?

2018. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Semmi rossz nincs ebbe. Ha a férfi jó egzisztenciális körülményekkel rendelkezik még a szülőknek is csurran-cseppen lakásfelújításra, nyaralásra, autóra. Jó dolog a sugardaddy.
2018. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!