Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4éves a kislányom . Gondok...

4éves a kislányom . Gondok vannak vele az oviban. Az ovónő szerint nem önálló a többi gyerekhez képest és nem tudja kifejezni magát! Mit tehetnék? Kihez forduljak? Mindenképp szeretném szakemberhez vinni!

Figyelt kérdés
Későn kezdett el beszélni, de rengeteget fejlődött mióta oviba jár! Bár Sok szót nem tud még rendesen kimondani, illetve néha értelmetlen mondatokat mond..De szépen kifejezi magát és megérti amit mondunk neki! Tud számolni, mondokázni, tudja a színeket és imád énekelni! DE ezt hiába mondom az oviba, mert ott nem így viselkedik..nem öltözik magátol, többszőr el kell neki mondani valamit , nem eszik , vagy csak nagyon keveset és nem igazán beszélget senkivel.. vannak napok mikor el van, de az nagyon ritka. Ezt állítja az óvónő. Szeretném , ha kivizsgálná egy szakember és megnyugtatnám magam is illet bebizonyithanám az óvónőnek is, h nincs baj a gyerekemmel!Nem tudom kihez kell ilyenkor fordulni..
2019. jan. 14. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Vidd nevelesi tanácsadóba. Elvileg mindenhol kell lennie, minket óvónéni küldött, és ott rengeteget segítenek mozgásügyileg is, meg a beszédelmaradád is javul.
2019. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Az óvónőknek ha jó szakemberek, érdemes a véleményükre adni.

Vidd nevelési tanácsadóba.

2019. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Fejlesztôbe is viheted.


Illetve a gyerekorvossal is mindenkèppen beszèlnèk, hogy ô mit ajánl.

2019. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy vidd el nevelési tanácsadóba!!! Azon kívül, hogy leírják, hogy milyen problémák vannak vele, nem segítenek semmit, csak az óvónők, később a tanárok látják előre, hogy hajaj, ezzel a gyerekkel gond lesz. Csak egy bélyeg. Fejlesztést nem tudnak adni! Max. logopédus áll rendelkezésre, de neked kell munkaidőben hordani a gyereket hozzájuk. 4 éves gyereknek meg semmit ki sem fognak írni. Semmit a világon, max. annyit, hogy anyuka foglalkozzon vele otthon. Majd elmondják, mit csinálsz rosszul, ennyi.

Ja, és ne gondold, hogy majd leírják, nincs vele gond, az óvónők kapják össze magukat. Mindig találnak gondot. Az én gyerekeimmel olyan teszteket oldattak meg, hogy csak lestem, hogy ezt egy ennyi idős gyereknek nem kell tudni!

Viszont. Van az óvodában kötelezően logopédus, keresd meg, mondd meg neki, hogy nézze meg a gyereket. Nem akarja majd, de kötelessége. Esetleg érdeklődj ismerősöktől, hogy tudnak-e jó gyógypedagógust, logopédust, érdemes hordani magánúton fejlesztésre.

2019. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vidd el nevelési tanácsadóba!!

Utolsó ekkora marhaságot régen olvastam.. mond neki pl a tsmt valamit?!?

2019. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4.válaszadó, akkor te rossz helyre memtél, mert nekünk baromi sokat segìtettek a nevtanban, pszichológua mozgasfejlesztő. Persze van ovis logopédus, az is nagyon sokat segít, vagy ovodapszichológus. Nálunk az oviban van kutyaterápia. Szoval ezernyi lehetőség van, kedves Kérdező. Beszélj az óvónénikkel, vidd nevelési tanácsadóba, hidd el az ő érdekük is, hogy segiteni tudjanak a lányodnak.
2019. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Le lehet barmozni, mindkét gyerekemmel megjártam a Nevtant és a Szakértői Bizottságot is. Tagja vagyok ilyen fórumoknak a FB-on, és általános tapasztalat, hogy a gyerek kap egy stigmát, amivel a későbbiekben nagyon nehéz lesz beiskolázni, viszont segíteni senki nem fog. Szóval mielőtt ilyen tanácsokat osztogattok, jobb lenne a realitások talaján maradni. A TSMT-t igen, ismerem, nem mondtam, hogy nem használtam. Magánúton hordtam a gyerekemet 3 évig és otthon is csináltuk.

Igen, a Nevtan kiírta neki, hordhattam volna munkaidőben a belvárosba, csak ugye én is dolgozom, nem vagyok főállású anya. A logopédus az oviban meg táppénzen volt, és nem tudtak helyette 1 évig másikat küldeni, így szintén magánúton oldottuk meg. Viszont az iskolába meg nem akarták felvenni, mert problémás gyerek. Szóval hajrá!!! Papírt arról, hogy gond van a gyerekeddel.

10-ből 10 anyuka megbánta már, de lehet érte küzdeni. Amúgy meg 3 évig tartott, mire kiharcoltam egy kódot, mert olyan hosszú várólista van, és majd következő év szeptemberétől tudnak csak hivatalosan adni fejlesztést, mivel a fejlesztő órarendjét is szeptemberben állítják össze. Már ha lesz szakember. Általában nincs.

Szóval tapasztalatból mondom!!!! Ne az elméletet osszátok, mert tudjuk, hogy ebben az országban semmi pénz nincs az oktatásra, a problémás gyerekekre meg aztán pláne nem jut.

2019. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 6, gondolom a fővárosban laksz, mert vidéken még a logopédus is olyan ritka, mint a fehér holló.
2019. jan. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem lakom a fovarosban isten mentsen tole...
2019. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 évesen kezdett egyaltalán beszélni, szavakat mondani.

Soha nem paráztam, nem vttem NevTanba pont a "bélyeg" miatt.

6 evvel késobb senki se mondana meg h barmi "gond" lett volna.

Szeretik paráztatni a szülőket :-(

2019. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!