Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miben különbözik egymástól a...

Miben különbözik egymástól a két diagnosztizálási mód?

Figyelt kérdés

Melyik az előnyösebb,jobb a gyereknek? Ha helyben elviszem gyermekpszichiáterhez, mivel szerintem autizmus gyanús,és diagnosztizálja egy 40 perces vizsgálat alatt,vagy elvinni Budapestre,és befeküdni a Vadaskertbe, vagy ahol ilyennel foglalkoznak?


Ezen agyalok.


Voltunk fejlődésneurológusnál kontrollon múlt héten, júliusig kapott haladékot a kislányom.

Hogy mire? Azt én is szeretném tudni,de sok jóra nem számítok :(( ....


Ma egész nap visított...beteg is, én is beteg vagyok (meg vagyunk fázva), de ez mégis túlzás. Márciusban 3 éves lesz. 3 szava van,szobatisztaságra semmi hajlandósága nincs. A főorvosnő nagyon húzta a száját ezekre...


Arra gondoltam,nem várom meg a júliust,elviszem valahova.

Nyíregyházán lakunk,és nem tudom,hogy egy "sima" gyermekpszichiáterhez vigyem-e el,vagy befekvősre. Vagy érdemes-e vinni egyáltalán. Bár már több helyen ajánlották nekünk...


2019. jan. 20. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Vadaskert magánúton, egyszeri vizsgálat, egy óra alatt megmondják, ha egyértelműen nem az(bármi más lehet).


Az én lányom is problémás volt, 3,5 évesen 2 nap alatt lett szobatiszta, és akkor kezdett rendesen beszélni is. A viselkedési problémái azért voltak, mert nem tudta kifejezni magát, ez kihatott a szocializációra is, meg egy rakás dologra.


Már csacsog, 4,5 évesen, de elég hibásan és furcsán, viszont minden más gondja elmúlt.


Bentfekvős vizsgálatot majd javasol a pszichiáter, ha szükségét érzi. Ne akármelyik pszichiáterhez vidd, hanem a vadaskertbe vagy az aut.alapítványhoz.


Ma a gyerekem és én is extra nyűgösek voltunk, pedig betegek sem vagyunk.. jött a hidegfront, holnap hétfő, már egy ideje tart a tél..


Bármi lehet, a legjobb helyen a vadaskertben lesztek szerintem, lehet észrevesznek valamit és egészen más lesz, mint amire gondolsz, amíg az auti alapítványnál csak az autizmusra vannak ráállva..

2019. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. jan. 20. 21:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vadaskert. Ha tényleg auti, akkor mielőbb fejlesztésre van szüksége.
2019. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Vadaskertet ajánlom, tudsz nekik e-mailt írni a problémádról és majd ők adnak időpontot, nyilván először csak egy sima konzultációra és majd ott kiderül szükséges-e a bentfekvős diagnosztika/kivizsgálás. Viszont nem tartoztok a Vadashoz, jópár éve már nagyon szigorúan veszik, hogy csak az ellátási körzetükbe tartozóakat látják el TB alapon, így Nyíregyházáról mindez csak magánúton fog menni. Arra lehet találnak aztán majd később módot, hogyha a hosszabb kivizsgálás kell, befektessék TB alapon, mert korrektek, megtesznek mindent, de elsőre mindenképpen fizetős konzultáció kell. Tourette szindróma szempontjából például országos az ellátási körzetük, bárhonnan lehet vinni, de Autizmus-spektrum és ADHD, egyéb diagnosztikában nem. Ha tudod kihez szeretnél menni, akkor kérheted eleve a választott orvost, egyébként besorolnak valakihez, érdemes olyan dokihoz fordulni, akinek az autizmus már rutinosabb terep.
2019. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 21. 13:00
 6/11 anonim válasza:
Szia én tegnap kaptam meg a diagnózust autizmus spektrum zavar. Fiam 3 éves 1 hónapos. Egy pedagógus 1 órán át figyelte és ezt írta a papírra. Kezdtük azzal hogy az itteni orvos azt mondta hogy süket és azért nem beszél. Semmi gond a hallásával
2019. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Autizmust nem csak gyermekpszichiáter diagnosztizálhat?
2019. jan. 22. 19:30
 8/11 anonim válasza:
Ezen vagyok kiaakadva én is így csak frászt hoznak az emberre
2019. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ped szakszolgálathoz vitted?


Ezt nem értem èn se, hogy valahol befekvős a diagnosztizálás,valahol meg 1 óra hossza..érdekes..

2019. jan. 22. 21:38
 10/11 A kérdező kommentje:

Attól,hogy nem beszél,még lehet:

- súlyosan megkésett beszédfejlődése

- fejlòdési diszfáziája

-gégészetileg is lehet probléma


Bármi baja lehet. Attól,hogy nem beszèl,még nem autista! Ahhoz autisztikus tünetek is kellenek jócskàn.


Ráadásul úgy tudom,hogy inkàbb 5-6 èvesen adnak diagnózist,nem 3..

2019. jan. 22. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!