Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan akinek a gyermek...

Van itt olyan akinek a gyermekét a szakpedagogus autizmussal diagnosztizálta 1 óra megfigyelés után aztán kiderült hogy mégsem az?

Figyelt kérdés
3 éves 1 hónapos a kisfiam, még nem beszél nem szobatiszta, az itteni orvos azt mondta hogy valószínűleg süket azért nem beszél. Elvittem vizsgálatra (300km-re) nincs probléma a hallásával. Aztán küldött szakpedagogushoz ő azt mondta autizmus spektrum zavar. Mivel nem beszél, a játék nem foglalja le igazán,nem teremt szemkontatkust. Ez nem igaz, itthon mindig a társaságot keresi. Igaz egyedül van itthon a testvére nagy a feltestverei meg nem velünk élnek de szereti őket mindig játszanak. Nem tudom hogy az a pedagógus mit várt 1 óra után, hál istennek nem közvetlen az idegenekkel. Felettem a kapcsolatot a vadaskerttel még nem kaptam választ. Van egy buta szokása mindent bögyörget, de itthon jó kedvű mindig jön utánunk, nem minden játék köti le, akkor figyel amikor ő akar, de gondolom ez még változhat. Nagyon félek hogy baja lesz
2019. jan. 22. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

NÉzd, én ismerek több olyan családot, ahol az egyik gyereknél fennáll hasonló probléma. Minden egyes esetre igaz ezek közül, hogy a családtagokkal egészen másképp viselkedik a gyerek, mint idegenekkel! Tehát ez önmagában a világon semmit nem jelent sajnos, csak azt, hogy otthon olyan érzelmi biztonságban van, hogy képes kapcsolattartásra, de idegenekkel nem. Ezt egy darabig lehet introvertáltnak nevezni, magánakvalónak, de hidd el, vele szúrsz ki, ha nem adod meg neki azt a fejlesztést, amire szüksége van, mert szerinted nem autista.


Attól soha semmilyen baja nem lett még gyereknek, hogy gyógypedagógusok fejlesztették.sőt, rendkívül szerencsések vagytok, hogy viszonylag korán kaptatok diagnózist.


Egyébként a megbélyegzésen kívül mitől félsz? Milyen baja lehet attól, ha gyógypedaggusok foglalkoznak vele?

2019. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Pedig alaptalanul nem fognak ilyet mondani. Nem az a céljuk, hogy minden szülőt halálra rémisszenek. Lehet, hogy csak asperger szindrómás. Mindenképp járj utána, több helyről kérj megerősítést.
2019. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem a megbélyegződéstől félek, hanem attól inkább hogy... hogy is mondjam, mi átlag család vagyunk autó nélkül. Jelenleg 4 hós kismama vagyok és ha nála tényleg ez áll fent az itteni óvoda nem igazán veszi be szeptembertől. És a legközelebbi speciális óvoda az innen 50 km, ha nem lennék kismama természetesen megoldanám azt hogy, mindennap megyek érte de babával sajnos nem tudom. Igazán ettől félek hogy hetente hozhatom csak haza. Én azt se mondom hogy az idegenektől fél csak ott rengeteg új játék volt és azzal volt elfoglalva.
2019. jan. 22. 13:50
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Off, mert pont erre nem tudok példát... De otthon szokott akkor szemkontaktust teremteni? Ölelni-bújni-simogatni (de nem csak olyan vadulva)? Kortársai között nem látod, érzed furcsának (csak voltatok már valahol így, pl. játszótéren, gyerekprogramon)? Egyébként nagyon divatos most a "beszédindítás", és ártani biztos nem árt, a helyedben elhordanám. Vagy jól hatnak az idegrendszerre és beszédre az olyasmik, mint a hintázás, úszás is... szóval ahol a nagymozgásoknál az egyensúly és a váltott kéz-láb szerepet kap (bár ezeket jellemzően nem szokták szeretni). Autisztikus vonásai (heppjei) tényleg mindenkinek vannak, úgyhogy látatlanban erről nem lehet azért diagnosztizálni. Ha az megnyugtat, akkor vidd el másik szakemberhez is. Nem attól lesz valaki autista, hogy bizonyítványt kap róla, de ha az, akkor segítség, hogy időben felismerték, szóval ne attól félj, hogy baja "lesz", mert ha az, akkor már így született, és inkább jó dolog, hogy minél korábban kaphat segítséget.
2019. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen itthon teremt szemkontatkust sőt mindenkivel, szoktuk nagyon ritkán barátra családtagra hagyni ha gyorsba dolgunk van, ott sincs probléma vele. Gyerekeket nagyon szereti. Kívülállók sem vesznek észre rajta problémát csak azt hogy nem beszél, de a férjem családjába többszörösen előfordult már hogy a fiúk csak már mikor ovis volt akkor kezdett el beszélni
2019. jan. 22. 14:00
 6/13 anonim ***** válasza:

Önmagában az, hogy nem beszél, valóban nem indokolna egy ilyen komoly diagnózist. Az én gyerekem ugyan nem autista, hanem ADHD-s, de még ezt a diagnózist sem adják könnyen, nagyon sok és sokféle vizsgálat előzi meg.


Hol voltatok vizsgálaton? Megyei Szakértői Bizottságnál? Mondjuk ott eleve nem egy órás a vizsgálat, és pszichológustól legalább egy gyógypedagóguson keresztül a pszichiáterig mindenki vizsgál többféle módszerrel.


Visszatérve a problémádra: abszolút megértelek. Én az ADHD-s gyerekemet sem tudnám itt oviba járatni hivatalosan, nekünk az votl a szerencsénk, hogy nagycsoportban kapta a diagnózist, így nyilván év közben nem kell ovit váltanunk, hanem fejlesztők járnak hozz és mi is visszük még külön. De ha maradt volna egy évet még, akkor azt már nem vállalhatta volna az ovi, és nekünk is kb. hasonló távolságra, a megyeszékhelyre kellene járatnunk speciális oviba. Én sem tudtam volna megoldani, én nem is vezetek, a tömegközlekedés botrányos, a férjem reggel hatra jár dolgozni, nem tudna elvinni minket.


De. Ha a diagnózis mégsem téved, akkor midnennél fontosabb, hogy a kisgyerek megkapja mégis a fejlesztést. Akár munkahelyváltás, akár költözés árán is. Tudom, hogy ezek nagyon erős dolgok, de mégis így van.


Illetve, az is igaz, hogy egy darabig járt autista kislány a mi ovinkba is, és a családias, elfogadó légkör is segített már valamennyit a fejlődésében, de emellett csak heti egyszer fél óra fejlesztést tudtak neki biztosítani utazó gyógypedagógussal. Azért csak fél órát, mert ennél többet egyhuzamban nem volt képes "dolgozni" a kislány, heti több alkalommal viszont a gyógypedagógus nem tudott jönni. A következő nevelési évben a gyerek érdekében elköltöztek, és most speciális oviba jár. Állítólag fényévekkel jutott előrébb így pár hónap alatt.


A Vadaskertbe nehéz lesz bejutni, de érdemes ragaszkodni hozzá!

2019. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógus nézte 1 órán át hogy hogyan játszik 10 percre bejött egy orvos fogalmam sincs milyen és az kérdezte meg hogy tudom e mi az hogy autizmus. Aztán ide adta a papírt hogy diagnózis autista spektrum zavar. Költözés még évekig kizart
2019. jan. 22. 16:24
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy köteles elfogadni a diagnózist. Még mindig nem világos milyen szerv vizsgálta. Ha Nevtan, ha Szakértői Bizottság, sajnos ők leírják, és ki is küldik az ovinak.

Én úgy jártam, hogy a fiam beszédértési zavarral küzd. 3 évesen még alig beszélt, nagyon hisztis volt, és nem tagadom volt jópár autisztikus tünete. Pl. nem fogadott el új ruhát, ha ágyneműt húztam órákig sírt, nem akart benne aludni stb. Viszont empatikus volt, játszott szerepjátékokat, tartott szemkontaktust stb.

Én hordtam magánúton fejlesztésre, a gyógypedagógus ugyan nem mondta a szemembe, de tudom, hogy meg volt róla győződve, hogy autista a fiam. Egyébként autista diagnózist csak autizmusra specializálódott gyermekpszichiáter adhat ki.

Nekem a Nevtanban mondták, hogy nem autista, nyugodjak meg, de ennek ellenére az óvónők meg ez a gyógypedagógus csak erősködött, hogy az az orvos nem auti szakértő, nézessem meg. Megnézettem én is a Vadaskertben, ott voltunk 1 hétig, ott azt mondták nem autista. Hiába vittem a papírt az óvodába, hát ők nem hitték el még azt sem. Sőt, a gyógypedagógusunk is azt mondta, hogy a Vadaskert mostanában sokszor téved. Érdekes....

Elvittem a Szakértői Bizottsághoz (jaj, de kár volt, ne tedd, ha lehet), ahol az ottani gyermekpszichiáter elolvasta az óvónők szakvéleményét (képtelen a közösségi együttműködésre, nem ismeri el a szabályokat, zavarja a többi gyerek stb.). Ránézett a gyerekre, és mondta, hogy majd milyen könnyű lesz az életünk, ad egy autista kódot. Azzal kapom a GYES-t meg a gyerek majd kap fejlesztést. Hollé. Mondtam, hogy teljesen kizárt, nem találnék vele óvodát, iskoláról nem is beszélve. Na, meg minden tisztelet mellett 1 hétig voltunk a Vadasban. Azt mondta tévedtek, de jó, ahogy akarom. Maradtunk a beszédfogyaték kódnál. Következő évben felülvizsgálaton a pasas megállapította, hogy a gyerek minden autista tünetét kinőtte!!! Jaj, de érdekes.

Szóval azért ez egy elég összetett dolog, sok tünete van, és egy-két tünet még nem autizmus, ráadásul minden szakértő máshova helyezi a határvonalat, ahonnan autistának mond egy gyereket. Nekem a Vadasban azt mondták, hogy ők óvatosan dobálóznak ezzel a diagnózissal, ha átmeneti, enyhébb típus, akkor nem adják ki a kódot, mert megnehezíti a gyerek beiskolázását.

Szóval kicsi még, sokat fog változni, ne engedd a kódot, mert tényleg nem találsz vele iskolát.

2019. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóhoz annyit fűznék hozzá, hogy akármilyen kódot kap a gyerek, évente mindenképpen felülvizsgálják. Mindenféle SNI, ADHD legalábbis így működik.


Az igaz sajnos, hogy ovit nehéz így találni, az iskolák már nem így működnek, az alapító okiratokban és pedagógiai programokban szinte mindegyik felvállalja az SNI-s gyermekeket.


Nyilván a kifejezett autizmus más, ilyen esetben vagy súlyos fokú, de za a szülőnek is egyértelmű olyankor, hogy szegregáltan jobb eredményeket érhet el a gyermek egy speciális iskolában, vagy enyhe fokú, amikor a szakvéleményen rajta van, hogy integráltan oktatható.

2019. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ADHD lehet Btm vagy sni, nem vizsgálják évente. Első felülvizsgálat 1 év múlva, második 2 év múlva, 3. 3 év múlva, aztán azt hiszem véglegesítik.

Sni-s gyereket felvesznek elvileg mindenhova, mert az önkormányzat felvetette az iskolák alapító okiratába, mivel nincsenek speciális iskolák. Viszont ha nem körzetes iskolába akarod iratni, akkor már nem kötelesek felvenni! Nyilván nem azt fogják mondani, hogy azért, mert sni-s, de nem is kell megindokolniuk, helyhiány, aztán kész. Ha meg nem jön be az első iskola, szinte lehetetlen váltani. Ha beállítasz egy suliba, hogy szeretnél iskolát váltani és sni-s a gyerek, hát felejtsd el.

2019. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!